Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri / 1983Beyoğlu Çikolata&Kahve Bayilik Şartları

1983Beyoğlu Çikolata&Kahve Bayilik Şartları1983Beyoğlu Çikolata&Kahve

Beyoğlu’nun lezzetini yansıtıyor

îlk şubesini Antalya’da açan ve İstanbul’un meşhur Beyoğlu Çikolatalarını kendine özgü butik bir konseptle harmanlayan 1983Beyoğlu Çikolata&Kahve’nin Türkiye’de toplam sekiz şubesi var. Bunların yedi tanesi franchising sistemi ile açılmış. Şubeler ise Antalya’da Işıklar ve Lara, Muğla, Mersin, Adana, Afyon, Yalova ve Elazığ’da bulunuyor. 1983Beyoğlu Çikolata&Kahve Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Şahin, İzmir, Ankara, Eskişehir, İstanbul, Konya ve Kıbrıs’ta yeni şubelerin açılacağım söylüyor. Şahin, 2018 ciro hedefleri ve şubelerdeki yeni ürünler hakkında ise şunları söylüyor:

“2017’de 3 milyon TL’lik ciro elde ettik. 2018’de ciro hedefimiz ise 5 milyon TL. Şubelerimizde, çikolata severlerin büyük ilgi gösterdiği yeni ürünümüz olan tatlı saksımızı ikram ediyoruz.”

FRANCHISE SİSTEMİMİZ

 • Franchisor’ların yatırım maliyetleri açılacak mekanın büyüklüğüne göre değişmektedir.
 • Mekanın iç alanı asgari 50 metrekare, dış alanı ise asgari 20 metrekare olmalıdır.(Dış mekanın mevcut olması zorunludur.)
 • Cadde lokasyonlarında cafe ; AVM’lerde ise hem cafe hem “KİOSK” konseptimizle hizmet verebiliyoruz.
 • Şube açılmadan önce marka olarak lokasyonun uygunluğuna karar vermiş olmamız gerekmektedir. Ayrıca şubenin lokasyonu ile ilgili fizibilite çalışması; şubenin açılacağı şehir ile ilgili araştırma yapılmalıdır.
 • Her “franchise” mızdan aylık royalty bedeli olarak cirodan %4 prim alıyoruz.

Ön görüşme: Yatırımcı adayına, franchise sistemimiz hakkında ilk bilgi verilir.

Sunum: Yatırımcı adayına, franchise sistemi, 1983Beyoğlu Çikolata & Kahve ve yatırım koşullarımız hakkında sunum yapılır.
Lokasyon Belirleme ve Fizibilite: Yatırımcı veya 1983Beyoğlu Çikolata & Kahve tarafından belirlenen mağazanın fizibilitesi yapılır.

Proje Sunum ve Sözleşme: Mimarlarımızın hazırlamış olduğu taslak projenin sunumu yapılır. Sonrasında karşılıklı olarak franchising sözleşmesi imzalanır.

Mimari Proje Hazırlanması: Belirlenen mağaza için, mimarlarımız tarafından proje hazırlanır.

İnşaat Aşaması: Sözleşme imzalandıktan sonra mağaza marka sahibi tarafından anlaşmalı olarak anahtar teslim yapılır ya da proje bedeli ödenerek proje bağlı kalmak şartı ile yatırımcı kendiside yaptırabilir.

  Cafe Yada Kiosk Konsepti İle Kremalı Puf Satabilirsiniz

Personel Alımı ve Eğitim: Taahhüt edilen inşaat süresinin bitimine yakın, personel seçimi yapılır ve eğitim uzman kadromuz tarafından merkezde verilir.

Açılış: 1983Beyoğlu Çikolata & Kahve operasyon ekibi, projeye uygun şekilde düzenlemelerini gerçekleştirir ve yatırımcıya mağazanın teslimini yapar.

Ürün ve Hizmetler: Tüm ürünler 1983Beyoğlu Çikolata & Kahve merkez şube ( yada tedarikçileri ) tarafından alınmak zorundadır. Açılacak her şubenin projesi markamız tarafından yürtülmekte olup, konseptin tüm şubeler ile aynı olması gerekecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Satılan ürünlere göre değişen kar marjları olmaktadır. Çayın maliyeti %1’in altında kalırken kahvenin ve limonatanın %10’u bulmaktadır. Kutu içeceklerde bu oran %33’e, tatlılarda %40-45’i çikolatalarda ise %50’yi bulmaktadır. Ancak tüm ürünlerin ortalamasında maliyetler %20-25 bandında kalabilmektedir.

Tramvay Kiosk

 • Tramvayın göze hitap etmesi.
 • Nostalji yaşatması.
 • Beyoğlu tramvayının ve çikolatasının tüm dünyada biliniyor olması.
 • Eşsiz konsept.
 • Konseptin taşınabilir olması.
 • Düşük maliyetli yatırım.
 • Self servis.
 • Çalışan sayısının az olması.
 • Kar marjının yüksek olması.
 • Kolay kurulum sayesinde yatırım kısa sürede hayata geçmesi.

Franchising şartları

■ Bayilik fiyatları: Firmanın franchising isim hakkı bedeli 15 bin dolar. Yatırımcılardan aylık ciro üzerinden yüzde 4 royalty alınıyor.

■ Verilen destekler: Girişimcinin tercihine göre projenin yapılması mümkün ya da girişimci firmanın kontrolünde inşaatını yapabiliyor.

1983Beyoğlu Çikolata&Kahve İletişim

www.1983beyoglu.com
Telefon: 0242 242 19 83
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Aslı Börek Bayiliği Almak

ASLI Börek Bayilik Şartları Ürün çeşitleri arttı Aslı Börek; Aslı Express ve Aslı Cafe olmak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir