Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

1983Beyoğlu Çikolata&Kahve Bayilik Şartları

1983Beyoğlu Çikolata&Kahve

Beyoğlu’nun lezzetini yansıtıyor

îlk şubesini Antalya’da açan ve İstanbul’un meşhur Beyoğlu Çikolatalarını kendine özgü butik bir konseptle harmanlayan 1983Beyoğlu Çikolata&Kahve’nin Türkiye’de toplam sekiz şubesi var. Bunların yedi tanesi franchising sistemi ile açılmış. Şubeler ise Antalya’da Işıklar ve Lara, Muğla, Mersin, Adana, Afyon, Yalova ve Elazığ’da bulunuyor. 1983Beyoğlu Çikolata&Kahve Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Şahin, İzmir, Ankara, Eskişehir, İstanbul, Konya ve Kıbrıs’ta yeni şubelerin açılacağım söylüyor. Şahin, 2018 ciro hedefleri ve şubelerdeki yeni ürünler hakkında ise şunları söylüyor:“2017’de 3 milyon TL’lik ciro elde ettik. 2018’de ciro hedefimiz ise 5 milyon TL. Şubelerimizde, çikolata severlerin büyük ilgi gösterdiği yeni ürünümüz olan tatlı saksımızı ikram ediyoruz.”

FRANCHISE SİSTEMİMİZ

 • Franchisor’ların yatırım maliyetleri açılacak mekanın büyüklüğüne göre değişmektedir.
 • Mekanın iç alanı asgari 50 metrekare, dış alanı ise asgari 20 metrekare olmalıdır.(Dış mekanın mevcut olması zorunludur.)
 • Cadde lokasyonlarında cafe ; AVM’lerde ise hem cafe hem “KİOSK” konseptimizle hizmet verebiliyoruz.
 • Şube açılmadan önce marka olarak lokasyonun uygunluğuna karar vermiş olmamız gerekmektedir. Ayrıca şubenin lokasyonu ile ilgili fizibilite çalışması; şubenin açılacağı şehir ile ilgili araştırma yapılmalıdır.
 • Her “franchise” mızdan aylık royalty bedeli olarak cirodan %4 prim alıyoruz.

Ön görüşme: Yatırımcı adayına, franchise sistemimiz hakkında ilk bilgi verilir.

Sunum: Yatırımcı adayına, franchise sistemi, 1983Beyoğlu Çikolata & Kahve ve yatırım koşullarımız hakkında sunum yapılır.

Lokasyon Belirleme ve Fizibilite: Yatırımcı veya 1983Beyoğlu Çikolata & Kahve tarafından belirlenen mağazanın fizibilitesi yapılır.

Proje Sunum ve Sözleşme: Mimarlarımızın hazırlamış olduğu taslak projenin sunumu yapılır. Sonrasında karşılıklı olarak franchising sözleşmesi imzalanır.

Mimari Proje Hazırlanması: Belirlenen mağaza için, mimarlarımız tarafından proje hazırlanır.
İnşaat Aşaması: Sözleşme imzalandıktan sonra mağaza marka sahibi tarafından anlaşmalı olarak anahtar teslim yapılır ya da proje bedeli ödenerek proje bağlı kalmak şartı ile yatırımcı kendiside yaptırabilir.

Personel Alımı ve Eğitim: Taahhüt edilen inşaat süresinin bitimine yakın, personel seçimi yapılır ve eğitim uzman kadromuz tarafından merkezde verilir.

Açılış: 1983Beyoğlu Çikolata & Kahve operasyon ekibi, projeye uygun şekilde düzenlemelerini gerçekleştirir ve yatırımcıya mağazanın teslimini yapar.

Ürün ve Hizmetler: Tüm ürünler 1983Beyoğlu Çikolata & Kahve merkez şube ( yada tedarikçileri ) tarafından alınmak zorundadır. Açılacak her şubenin projesi markamız tarafından yürtülmekte olup, konseptin tüm şubeler ile aynı olması gerekecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Satılan ürünlere göre değişen kar marjları olmaktadır. Çayın maliyeti %1’in altında kalırken kahvenin ve limonatanın %10’u bulmaktadır. Kutu içeceklerde bu oran %33’e, tatlılarda %40-45’i çikolatalarda ise %50’yi bulmaktadır. Ancak tüm ürünlerin ortalamasında maliyetler %20-25 bandında kalabilmektedir.

Tramvay Kiosk

 • Tramvayın göze hitap etmesi.
 • Nostalji yaşatması.
 • Beyoğlu tramvayının ve çikolatasının tüm dünyada biliniyor olması.
 • Eşsiz konsept.
 • Konseptin taşınabilir olması.
 • Düşük maliyetli yatırım.
 • Self servis.
 • Çalışan sayısının az olması.
 • Kar marjının yüksek olması.
 • Kolay kurulum sayesinde yatırım kısa sürede hayata geçmesi.

Franchising şartları

■ Bayilik fiyatları: Firmanın franchising isim hakkı bedeli 15 bin dolar. Yatırımcılardan aylık ciro üzerinden yüzde 4 royalty alınıyor.

■ Verilen destekler: Girişimcinin tercihine göre projenin yapılması mümkün ya da girişimci firmanın kontrolünde inşaatını yapabiliyor.

1983Beyoğlu Çikolata&Kahve İletişim

www.1983beyoglu.com
Telefon: 0242 242 19 83Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu