İlan, Tanıtım, Ticaret, İş Birliği

13 ülkeden işbirliği teklifi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ne ağustos ayı içerisinden birçok farklı sektör ve ülkeden işbirliği teklifleri geldi. 13 ülkeden gelen işbirliği taleplerini sizler için derledik.

MOLDOVA
FİRMA ADI: AMETIS-COM
ADRES: Moldova Şehir Komrat Sokak Vinnika 44
YETKİLİ KİŞİ: Viktor Konstantinov
e-mail: viktor_konstanti@mail.ru
Firma, Türkiye’den acilen bir TİR çilek almak istediğini bildiriyor. “TOBB Türkçe Konuşan Girişimciler Grubu” üyesiolan Viktor Konstantinov ile Türkçe iletişim kurulabiliyor.

BANGLADEŞ
FİRMA ADI: Western Mart Ltd.
YETKİLİ KİŞİ: Mr. Maruf Hossen e-mail: info@westernmartbd.com; web: www.westernmartbd.com
Firma, Türkiye’ye hazır giyim ürünleri, jüt ve deri ürünler satmak istediğini bildiriyor.
HONG KONG FİRMA ADI: AIC INC.
ADRES: Room 901, 9/F., Stanhope House, 734 – 738 King’s Road, Quarry Bay, Hong Kong Tel: +852.2375.6307;
e-mail: tony_lim@aicinc.com.hk; web: www.aicincjp.com

Tekstil alanında faaliyet gösteren firma, Türkiye’den halı ve ev gereçleri ithal etmek istiyor. Söz konusu ithal talebi, T.C. Hong Kong Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği aracılığıyla iletildi.

HİNDİSTAN
FİRMA ADI: Hooghly Building & Investment Co. Ltd. ADRES: 2nd Floor. 35A, Hazra Road, Kolkata 700 029 INDIA
YETKİLİ KİŞİ: Shantanu Mohta Tel: +91.33.6455 4500; e-mail: shantanumohta@gmail.com

Türkiye ile ticari ilişkiler kurmak isteyen dış ticaret firması; Hindistan’dan hafif mühendislik ürünleri, tıbbi malzemeler, ameliyat gereçleri, gübreler, ot öldürücüler ve deriden üretilmiş ürünler sağlayabileceğini bildiriyor.

HIRVATİSTAN
FİRMA ADI: EcoCortec
ADRES: Ivana Lucica 5, 10000 Zagreb/Croatia
YETKİLİ KİŞİ: Blazenko Marie / Sales and Marketing
Department
Tel: +385.1.4854486; Faks:+385.1.4854501; e-mail: blazenko.maric@ecocortec.hr; web: www.ecocortec.hr
Merkezi Amerika’da olan ve ambalajlama, metal işleme, inşaat, elektronik, su antma, petrol & gaz ve diğer endüstri kolları için yenileşimci, çevreye duyarlı paslanma (korozyon) kontrol teknolojileri geliştirme uzmanı olan firma, Türkiye’de işbirliği yapabileceği firmalar aradığını bildiriyor.

MAKEDONYA CUMHURİYETİ
FİRMA ADI: ERHAN MUSTAFA YETKİLİ KİŞİ: Erhan Mustafa e-mail: hiperici@msn.com
Firma, Türkiye’den acilen yüzde 98 kostik soda (caustic soda) almak istediğini bildiriyor. İlk siparişin, 24-48 ton olabileceği belirtiliyor.

SLOVENYA
FİRMA ADI: Ege İş ve Yenilik Merkezi (EBIC-Ege) ADRES: Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) 35100 Bornova – İZMİR YETKİLİ KİŞİ: Can Şenyılmaz / Proje Uzmanı

Tel: +90.232.343 44 00 / 166; e-mail: can.senyilmaz@ebiltem.ege.edu.tr; web: www.ebicege.org.tr
Su arıtma üzerine çalışan ve yerel su ağlarının (şebeklerinin) ve havuz sularının arıtımı için dozaj donanımları üreten bir KOBI, tuz kullanmaksızm klor üretimi konusunda bir teknoloji arıyor. Söz konusu teknolojiyi sunabilecek, çevrebilim (ekoloji) ve güvenlik standartları çerçevesinde hizmet verebilecek firmalar aranıyor. Firma ile bağlantı kurmak isteyen kuruluşların 12 SI 68CN 3P9T referans numarasını belirterek Ege İş ve Yenilik Merkezi’ne başvurmaları gerekiyor.
TÜRKİYE
FİRMA ADI: DENSED YANGIN SÖNDÜRME VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ GEMİCİLİK SANAYİ VE DIŞ TİCARET LTD. STİ.
ADRES: Cumhuriyet Mah. Cumhuriyet Cad. Delta Towers,
K:12 D: VIP12 Beylikdüzü / İSTANBUL
YETKİLİ KİŞİ: Gülşah Taşar
Tel: +90.212.252 42 26; Faks:+90.212.252 42 27;
e-mail: gulsah@bonexturkey.com;
web: www.bonexturkey.com
Dünyada yangın söndürme teknolojilerinde önemli yenilikleri bulunan Japon “BONEX” firmasının Türkiye’deki tek yetkili dağıtımcısı olan firma; “BONEX” firmasının Dünyadaki ilk atılabilir tip yangın söndürücüsü için Türkiye çapında bölge ve il bayilikleri vermek istediklerini bildiriyor. “BONEX” firmasının Azerbaycan, Gürcistan, Makedonya, Bulgaristan, Romanya, Irak, Özbekistan, Tacikistan, Türkmenistan, Kırgızistan ve KKTC için de tek yetkili dağıtımcısı olan firma bu ülkelerde de ana bayilikler vermek istediklerini belirtiyor.

ALMANYA
FİRMA ADI: MODUS HANDEL
ADRES: Fritz-Windisch-Str.120 40885 Ratingen /
DEUTSCHLAND
YETKİLİ KİŞİ: Ömer Yasemin
Tel: +49.2102.73 33 55; Faks:+49-2102.73 33 55;
e-mail: info@modus-handel.de;
web: www.modus-handel.de
Almanya pazarına girmek isteyen firmalara çeşitli hizmetler sunan firma; mop ve eklentileri olan temizlik malzemeleri üreten ve Almanya merkezli Avrupa’ya açılmak isteyen üretici şirketler aradığını bildiriyor.

NİjER
FİRMA ADI: GLOBAL ATOMIC FUELS CORPORATİON
ADRES: 8 King Street East, Suite 1700, Toronto, ON M5C 1B5 Canada
YETKİLİ KİŞİ: Stephan G. Roman / Chairman, Persident
&.CEO
Tel: +1.416.368-3949; Faks:+1.416.368-5146; e-mail: sgr@globalatomicfuels.com;

web: www’.globalatomicfuels.com Toronto’da yerleşik Global Atomic Fuels Corporation firmasının CEO’su Stephan Roman’ın Niamey Büyükelçiliği ile temasa geçtiği ve firmanın Türk firmalarıyla Nijer’de işbirliği yapmak istediği bildiriliyor. Firmanın, uranyum yataklarının bulunduğu Agadez Bölgesinde 2004’ten beri uranyum arama faaliyetleri yürüttüğü, madenin kurulmasına yönelik fizibilite sürecinin 12 ay içinde biteceği ve hemen ardından madenden uranyum çıkartılacağı belirtilmiştir. Silvermet adıyla ülkemizde İskenderun’da da çinko madenciliği yaptığı bildirilen firmanın, gerek maden inşaatı gerekse inşaat için gerekli ara ürünlerin üretimi konusunda deneyimli Türk firmalarıyla Nijer’de işbirliği yapmak istediği belirtiliyor. Söz konusu işbirliği teklifi, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü aracılığıyla iletildi.

YUNANİSTAN
FİRMA ADI: SİNAN SALİH
ADRES: Giimülcine – Yunanistan
YETKİLİ KİŞİ: Sinan Salih
e-mail: sinankomotini@hotmail.com
Yunanistan Gümülcine’de yerleşik olup, ticaretle uğraşan bir soydaşımız, Yunanistan’dan mal almak, Yunanistan’a mal satmak isteyen ya da işbirliği yapmak isteyen Türk işadamlarına aracılık, tercümanlık vs. işler yapmak istediğini bildiriyor.

DANİMARKA
FİRMA ADI: Ege İş ve Yenilik Merkezi (EBIC-Ege)
ADRES: Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve
Araştırma Merkezi (EBİLTEM) 35100 Bornova – İZMİR
YETKİLİ KİŞİ: Semih Erden
Tel: +90.232.343 44 00 /165;
e-mail: semih.erden@ebiltem.ege.edu.tr;
web: www.ebicege.org.tr
Iç ve dış ahşap dekorasyon ürünleri üzerine uzman olan, çevre dostu ve özgün ürünleri Norveç ve Danimarka pazarına sunan firma, ürün çeşitliliğini artırmak istiyor. Firma, FSC ya da benzer işaretlemelere sahip, inşaat, dekorasyon ve bahçe ürünleri üreten firmalar ile uzun sürecek işbirliği anlaşmaları yapmak istiyor. Firma ile bağlantı kurmak isteyen kuruluşların 20120514005 referans numarasını belirterek Ege İş ve Yenilik Merkezi’ne başvunnaları gerekiyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu