Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

27 Dolar Yatırdığı Bitcoin’i Unuttu Şimdi Milyoner

Kripto para yada dijital para olarak bilinen Bitcoin tüm dünyada ilgi görmeye başladı. Sanal para olarak her türlü ortamda alışveriş yapılabilen,  tüm dünya para birimlerine çevirilebilen bincoin’i ilk çıktığı zaman 27 dolarlık yatırım yapıp sonra bunu unuttu.

Bitcoin para birimi 2008 yılında Satoshi Nakamato tarafından ortaya çıkarılıyor. Daha sonra bu para birimi popülerliğini arttırarak internet alışverişlerinde, bağışlarda ve oyunlarda kullanılmaya başlıyor.

Bitcoin kazanan kişilere ise bitcoin madencileri adı veriliyor. Bu madenciler yeni bitcoinler çıkararak onları kullanıma sunuyor.

Zamanla kendi borsası oluşan bitcoin para olarak da bozdurulabilir hale geliyor. Harcamalar oldukça kolay ve güvenli bir şekilde yapılabiliyor.

Bitcoinlerin ATM’si bile var, hatta Avrupa’da ilk ATM Atatürk Havalimanı’nda kuruluyor.

Koch 2009 yılında öğrenciyken ve bitcoin piyasası daha yeniyken 27 dolar yatırarak bu işe giriyor. 27 dolar ile 5.000 bitcoin alıyor daha sonra bu yatırımın üzerine düşmüyor.

Uzun yıllar unuttuğu yatırımını 2013 yılına hatırlıyor ve kontrol etmek için giriş yapmaya çalışıyor. Öyle ki bitcoin cüzdanına girebilmek için gerekli şifresini zar zor buluyor.

Cüzdanına giriş yaptığında ise Onu çok güzel bir sürpriz karşılıyor. Yaklaşık dört yılda 5.000 bitcoin olan yatırımı katlanarak yaklaşık olarak 900 bin dolar oluyor. 5000 bitcoinin şuan ki değeri 32.5 milyon dolar.

Para yatırdığını unutması hayatını değiştiriyor

Yani Kristoffer Koch bitcoin zengini olabilmek için ekstra bir çaba harcamıyor aslında. Yaptığı tek şey bir cüzdan oluşturmak ve para yatırmak oluyor. Bu para da bankada faiz ile artan yatırımlar gibi durduğu yerde değerleniyor.

Tabi ki bitcoini paraya çevirip harcamak gerekli değil çünkü bitconin direkt olarak harcanabildiği kendine ait bir piyasası var.

Yani bitcoinlerinizi biriktirerek hem sanal dünyada hem de gerçek dünyada servet sahibi olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Bitcoin sanal para olarak kullanılsa da gerçekte elinizde veya cebinizde taşınmasa da geleceğin para birimi olarak nitelendiriliyor.

İnternet çağı ile birlikte neredeyse tüm alışverişler online olarak yapılabiliyorken, eğitimler bile online alınabiliyorken neden paramız da sanal olmasın?

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu