Anasayfa / Şirket Haberleri / 50 yıllık marka Bodrum’da

50 yıllık marka Bodrum’daİki yıl önce Bodrum Çarşı içinde açılan Sırdaş Cafe & Bistro, servis kalitesi ve eşsiz lezzetleri ile ilçeye yepyeni bir soluk getirdi. Mekan, kısa bir süre içinde Bodrum’un örnek mekanlarından birisi haline geldi…

YÂRIM asrı aşan bir süredir faaliyet gösteren Sırdaş Şirketler Grubu çatısı altında farklı alanlarda çalışan bir dizi firma bulunuyor. Grup, iki yıl önce Bodrum’da gıda sektöründe yarattığı fark ile dikkat çekmeye devam ediyor. Bodrum çarşı içindeki tarihi kilisenin karşısında açtıkları Sırdaş Cafe & Bistro isimli mekân, o zamandan bu yana estirdiği farklı rüzgarıyla tanınıyor. Gerek kaliteli hizmeti, gerekse sağlıklı koşullarda servis ettiği lezzetleri ile Bodrum’un örnek mekanlarından biri olarak müşterilerinden övgü alıyor.

DAMGA DENİNCE İLK AKLA GELEN

Uzun yıllardır Sırdaş Damga olarak tanınan Sırdaş Grup Şirketleri ve Sırdaş Cafe & Bistro hakkında Rıdvan Sırdaş şunları söylüyor: “ Yarım asrı aşan deneyimi ve güçlü kadrosu ile Sırdaş Grubu piyasanın en eski ve köklü kuruluşlarından birisi. Damga lastiği ile işe başlayan, tahta saplardan soma plastik saplara geçişle devam eden, daha sonra otomatik damga, tarih damgası, numaratör gibi ürünlerimizle Türkiye’de ilk defa damga üretimi yapan; günümüzde ise 150’yi aşkın ürün çeşidi ile nesilden nesile aktarılan, damga denince ilk akla gelen bir şirketiz. Uzakdoğu, Asya, Afrika ve Avrupa’da toplam 64 ülkeye ihracat yapıyoruz. AB ülkelerinde başlayan, önümüzdeki süreçte ülkemizde de başlayacak bir uygulamada, ülke giriş ve çıkışlarında, pasaport kontrollerinde tüm polislerin kullandığı damgaları üretiyoruz.”

“BİZİM İŞİMİZ HİZMET”
1956 yılında İstanbul’da hizmet vermeye başlayan Sırdaş Cafe & Bistro, artık Bodrum’un en güzel yerinde faaliyet gösteriyor. Rıdvan Sırdaş, hizmet politikalarını ve mekanlarına özgü lezzetleri şöyle dile getiriyor: “Bizim işimiz hizmet. Hizmet, sipariş edilen yemeği masaya götürmekle bitmiyor. Bizim için hizmet, öncelikle sağlıklı ürünlerin kullanıldığı eşsiz bir lezzeti tabağa koyarak, güler yüzle sunmak anlamını taşır. Mekanı özellikle açık mutfak olarak dekore ettirdik. Yağın, etin, unun en sağlıklı olanım alırız. Bunu yaparken de kar amacı ile hareket etmeyiz. Bizim için önemli olan kalıcı olmak. Bodrum’da sebzeli döner çılgınlığı almış başını gidiyor. Tabii ki satan satsın. Benim taktığım döner, süt danası ve kuzu etinden sadedir. Porsiyonlarımız aynı gramajda ve aynı fiyatta. Biz de sebze ile harmanlanmış döner satarak daha çok kar edebiliriz. Ancak bizim amacımız gerçekten lezzetli bir döner yemek isteyeni soframızda ağırlamak.

  Hayat Kimya üç dev yatırıma soyundu

12 AY AÇIK KALACAK

Eşsiz lezzetlerimizi, güler yüzlü hizmetimizle bir araya getirdiğimiz bu mekânı özellikle seçtik. Burası Bodrum mavisinin, taş dokusuyla bir araya geldiği 250 yıllık bir bina. Geçtiğimiz yıl sadece yaz sezonunda hizmet verdiğimiz Sırdaş Cafe & Bistro, 15 personeli, döneri, pizza ve pidesi ile bu seneden itibaren 12 ay hizmet vermeye başlayacak. Çarşının merkezinde bir mekân olarak, hem çarşıyı hareketli tutmak hem de Bodrum’da yaşayan herkese kaliteli hizmetimizi götürmek için böyle bir karar aldık.

Kararımızı öğrenen birçok esnaf arkadaş 12 ay dükkânlarını açacaklarını ifade ettiler. Babamın bana bir öğüdü vardı. Her zaman bana, ‘Çeşme isterse damla damla aksın. Önemli olan bir işin sürekliliği. Fazla akarsa o işin bereketi olmaz. Önemli olan kalıcı olmak’ derdi. Biz de Bodrum’da kalıcı olmak için varız. Bu da verdiğiniz kaliteli hizmet, uygun fiyat politikası, sağlıklı ve lezzetli yiyecekler sunmak ile mümkün olur.”

Vakıf ile eğitime katkı

Sırdaş Grup şirketleri olarak, dışarıdan bağış almadan tamamı kendi grup şirketlerinden vakfa aktarılan bağışlarla, İrfan Sırdaş Aile Eğitim Vakfı İlk ve Orta Öğretim Okulları ile eğitime katkı verdiklerini söyleyen Rıdvan Sırdaş, “Babamızın adına yapmış olduğumuz bu vakıf okulu, 30 derslikli, deniz manzaralı, çok modern bir bina. Burada öğrenciler burslu okutuluyor. Biz de bu okul vesilesiyle eğitime katkıda bulunarak geleceğimizin teminatı olan gençler yetiştirilmesine aracılık ediyoruz” diyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Pizzabulls’un Yurt Dışındaki İlk Şubesi Londra’da Açıldı

BİR DÜNYA MARKASI OLMA HEDEFİYLE YOLA ÇIKAN YEREL PİZZA ZİNCİRLERİNDEN PIZZABULLS, 12 YILDA 46 ŞUBEYE …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir