Pazarlama ve Satış TaktikleriReklamlar-Reklamcılık

Acun, yeni gezi programına bankacı sponsor buldu

Geçen yıl TV 8’i satrn alan Acun Ilıcalı, bu kanalda yayınlanmak üzere yeni program konseptleri üzerinde çalışıyor. Ilıcalı, yeni bir gezi programı hazırladıklarını ve daha hazırlık aşamasında bunu bir bankaya sattıklarını söylüyor.

acun gezi programi

Acun Medya’nın sahibi olan ve son olarak TV 8’i alarak medya patronları arasına giren Acun Ilıcalı’nın başarısının sırlarından biri reklamveren ile direkt ilişki kurması. “Acun Medya olarak reklamvereni bizden daha iyi anlayan olamaz” diye konuşan Ilıcalı, yıllarca kendi reklamlarını kendilerinin sattığından bahsediyor. En büyük avantajlarının da reklamverenle kurulan bu direkt ilişki olduğunun altını çizen Ilıcalı, reklamverenin ne istediğini hep anladıklarına ve arada hiçbir zaman bir kanal olmadığına vurgu yapıyor.

Ilıcalı konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Normalde sistem şudur. Şirket ajansa söyler, ajans kanala söyler, kanal yapımcıya söyler ve hayata geçer. Hayata geçmesinde de sıkıntılar olur.

Çünkü kanalın vadettiği ile yapımcının vadettiği birbirini tutmaz. Biz bu konuda çok avantajlıyız. Yıllardan beri çok önemli şirketlerle iç içe çalışıp beraber proje üretiyoruz. Bizim proje üretebilme kapasitemiz var. Mesela Omo Minikler Survivor böyle bir projedir. Coca Cola ile de Efsaneler Kupası yaptık ve firma da biz de çok memnun kaldık.”

Survivor’ın reklamverene çok uygun bir konsept olduğunu söyleyen Ilıcalı, yeni projeler geliştirirken de buna özellikle dikkat ettiklerini anlatıyor.

Şu anda bir gezi programı hazırladıklarını söyleyen Ilıcalı “Çok büyük bir banka daha proje aşamasında programa sponsor oldu. Orada çok ilginç bir şey yapacağız” diye konuşuyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu