Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Adrenalin İçeren İş Fikirleri

Adrenalin İçeren İş Fikirleri

Adrenalin İçeren İş Fikirleri

Türkiye’ nin üç tarafının denizlerle çevrili olmasının yanı sıra bu bölgelerde ormanlarımızın da olması değerlendirilmesi gereken bir potansiyeli ortaya koyuyor. Bu bölgelerde sınırlı kalan turizm gelirlerine yenilerin eklemek gerekiyor. İş fikrimiz de bu yönde. Yüksek ağaçların olduğu bölgelerde “Adrenalin Parkları” kurmak yenilikçi bir iş fikri olur. İhtiyaç duyulanlar ise ne yamaç paraşütü gibi zorlayıcı ne de diğer adrenalin sporları gibi kendine özgü. İhtiyaç duyulanlar Yüksek, güçlü ağaçlar ve “Bu parkı nasıl kaliteli yaparım?” sorusunun cevabı olacak yeni fikirler.  Bu fikirlerin sonucunda daha kaliteli oyun grupları meydana çıkacaktır eminim.

Akdeniz sahillerine olan yoğun ilgi düşünüldüğünde bu fikri hayata geçirme konusunda geç kalındığını söyleyebilirim. Her yıl milyonlarca turist konuk etmemiz ve turisterin genellikle adrenalin sporlarını tercih edenler olması, bu fikrin önemini arttırıyor. Adrenalin Kamp’ ları sadece, turistlerin geldiği yerlerde kurulacak diye bir şey de yok. Belli  başlı büyük şehirlerde bu organizasyon hayata geçirilebilir. Nüfusun ve şehirde ki üniversiteli sayısının fazla  olması kazancı arttırır. Adrenalin Kampının içeriği  “Paint Ball” gibi aktivitelerle zenginleştirilebilir.Yurt dışında bu iş fikri başarıyla uygulanmakta ve yoğun bir ilgi görüyor. Adrenalin Kampı’ yla ilgili aşağıdaki web sayfaları size fikir vemesi açısından yardımcı olacaktır.

www.goape.co.uk

www.cityaventure.com

www.adrenalin-forest.co.nz

www.ekohchang.com

Ne yapılabilir?

Eğer hedef bölge, turistlerin yoğun ilgi gösteriği güney sahillerimiz olacaksa, öncelikle reklama ihtiyaç duyacaksınız. Bu sebeble otellerle konuşmakta fayda var. Örneğin; Otellerin müşterilerilere böyle bir organizasyon sunması tercih sebeblerine yenisini ekleyecektir. Sizde, o otelden gelenlere fiyatta indirim yaparsınız böylece karşılıklı fayda sağlamış olursunuz.

Bu iş fikrini büyük şehirlerde hayata geçirmeyi düşünüyorsanız Üniversitelerin gezi kulüpleriyle anlaşmakta fayda var. Böylece üniversitelerde reklamınızı yapabilirsiniz. Benzer organizasyon sahipleriyle de anlaşılabilir. Örneğin Paint Ball düzenleyen birinin müşterilerini size yönlendirmesi sizin de müşterilerinizi ona yönlendirmeniz kazancınızı daha da arttıracaktır.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir