Reklamlar-Reklamcılık

Ağustos Ayında En Çok İzlenen Viral Reklamlar

Ağustos Ayında En Çok İzlenen Viral Reklamlar, Viral Kampanyalar, Viral Videolar, En Çok İzlenen Viral Kampanyalar, En Çok İzlenen Reklamlar

viral reklamGeçtiğimiz ay en çok izlenen viral kampanyaların yüksek bütçeyle çekilen işler olduğu göze çarpıyor.

Temmuz ayında en çok izlenen bazı viral videolar Ağustos’da da ilk onda yer alıyor. BETC Euro RSCG’nin Evian için hazırladığı ve bebeklerin yer aldığı viral kampanya en çok izlenenler arasında hala ilk üçte. Bu da insanların sevimli bebekleri izlemeye doyamadıklarının bir göstergesi. Temmuz’dan beri listede yer almaya devam eden bir başka viral video ise Justin Bieber ürünlerinin amacı dışında kullanılmasıyla ilgi çeken absürd video “Will it blend?”.

Geçtiğimiz ayın en çok izlenen kampanyaları

1. California Universal Stüdyoları’nda beş günde çekilen bu viral kampanyayı Ben Conrad yönetmiş. Robotik köpek balıkları ve zombiler gibi Hollywood’un önemli araçlarını kullanan video geçtiğimiz ayın en çok izlenen viral kampanyası.

 2. Duck markasının hazırladığı bu video ise stop motion’ı kullanıyor. Bunun yanı sıra, komedi unsurunu da kullanan video “Stuck On Duck Video Project”in bir parçası.

3. Evian’ın sevimli bebekleri kay kay yaparken gösterdiği ve genç olma vurgusunu yapan viral kampanya geçtiğimiz ayda oldukça fazla tıklandı.

 4. Yerfıstıklarının yer aldığı bir animasyon olarak hazırlanan viral kampanya bir reklam filminin kamera arkasını gösteriyor.

5. Bu viral kampanyada Newton’un yer çekimi yasasını bulması üzerine bir rapor hazırlayan öğrencinin tarihi alıştığımızdan çok daha farklı yorumladığını görüyoruz.

6. Justin Bieber ürünlerinin amacı dışında kullanıldığı bu reklam absürdlüğü ile hala ilgi çekiyor.

7. Adidas için hazırlanan videoda ürünlerin orjinalliğine özellikle kalabalık ve karanlık ortamlarda kulanılan renklerle dikkat çekiliyor.

8. Levi’s için hazırlanan ve tam da İngiltere’deki olaylarla çakışan “Go Forth” kampanyası online dünyada ilgi çekiyor. Levi’s’ın tarihindeki ilk global kampanya olan “Go Forth”un görüntülerinin İngiltere’deki olaylarla benzerliği yüzünden yayınlanması belirlenmeyen bir süreye kadar ertelenmişti.

9. Çoğu viral kampanya bir ürünün reklamı olduğunu gizlemeye çalışır. Bu viral video ise tam tersi daha ilk başından izleyicilere bir ürün reklamı izleyeceklerini söylüyor.

10. Bu video ilk olarak masalsı bir düğünü gösteriyor. Güzel bir gelin, harika mücevherler ama gelin bir şeyi unuttuğunu hatırlıyor. Yurtdışındaki düğün ritüellerinden biri de birinden ödünç alınmış bir eşyanın kullanılması. Damat eve gidip kimden ne ödünç alabileceğine bakıyor ve videonun hangi ürünün reklamı olduğu sonunda anlaşılıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu