İş Fikirleri

Aile Boyu Acılı Ketçap

Raflarda görülen ketçapların gramajları genellikle birbirinin aynıdır nedense. Şimdi aile boyu şeklinde büyük bir ambalajda tükenmeyen bir ketçap formu daha var. Ev dışı tüketim noktaları için. Üstelik üretimi de oldukça kolay. Gıda kodeksine göre uygun koruyucularla takviye edilmiş ketçap, özellikle büfeler, restoranlar, fast food zincirleri ve pizzacılar için ilginç.

Tüm mesele ambalaj biçiminin tasarımında… Üstelik bir başka özelliği daha var: Ürünün acılığını herkes kendi ayarlıyor.

Ambalajın içindeki özel hazne ufak bir ayar düğmesiyle akış yönüne istenen dozda biber özütü karıştırıyor ürüne.

ketcap

Duyusal acılık indeksine göre en acı ketçabı bile ufak bir dokunuşla anında kullanmak mümkün.
ilk uygulama Meksika’da yapılmış ve sonuçlar oldukça etkileyici. Saf biber özütü (tercihen jalepeno -halapeno- ve klasik ketçap yan yana… Bunun ev tipini üretenler daha da başarılı olacak gibi görünüyor. Özel ambalaj düzeneğini geliştirmek ise tasarımcıların işi. Çünkü mevcut örnekler şimdilik patent koruması altında.

Ancak orijinal üreticisi ketçap formülünü de açıklamaktan çekinmemiş: Acılığı ayarlı üniversal ketçap formülü şöyle: Yarım litre corn syrup (mısır şurubu), (yeteri kadar) üzüm sirkesi, 2.5 litre yumuşak su, 150 gram şeker, 25 gram tuz, 200 gr. soğan tozu, 100 gr. sarımsak tozu, 20 kiloya tamamlamak üzere 28 ila 30 brix taze domates salçası… Ayrıca ayarı özel hazne için en acısından saf biber özütü.

Fazla Sermaye Gerektirmeyen 10 İş Fikri

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu