İş Fikirleri ve İş Kurmak

Akaryakıt İstasyonu Açmak

Akaryakıt istasyonu açmak her zaman kazandırmıştır ve kazandırmaya da devam edecektir. Akaryakıta ne kadar da zam gelse insanlar araba kullanmaktan vazgeçemezler. Araç kullanımını bireyler en aza indirselerbile şirketler bundan vazgeçemez.

Akaryakıt istasyonu açmak için bayilik veren markalar’ın çatısı altında şubesini açmakta çok mantıklı olabilir. Yazı sonunda bayilik veren firmalar konusuda bulunmaktadır değerlendirebilirsiniz.

Akaryakıt istasyonu kurmak

Akaryakıt sektörüne girmek isteyen yatırımcılar için hazır bir istasyonu devralmak en kestirme yol. Ancak intifadan sonra artan rekabet bu yöntemi çok pahalı hale getirdi. Uzmanlar, yatırımcılara bunun yerine sıfırdan akaryakıt istasyonu kurmayı tavsiye ediyor. Bunun için izlenecek yolu ise şöyle özetlemek mümkün:

Akaryakıt istasyonu kurmak : 1. Önce uygun bir arsa bulunması lazım. Asgari büyüklüğü 1.600 metrekare olmalı.

Akaryakıt istasyonu kurmak : 2. İstasyon kurulacak yerin bağlı olduğu belediyeye imar planı değişikliği için müracaat edilmesi gerekiyor. Belediye önce tesis kurma, ardından da inşaat ruhsat izni veriyor.

Akaryakıt istasyonu kurmak : 3. Ruhsat alınıp inşaat bittikten sonra o yer için iskan izni alınıyor. Bu işlemlerin ardından piyasadaki bir dağıtım şirketiyle anlaşma yapılıyor. Bu aşamada eldeki tüm evraklarla birlikte yine belediyeye bu kez gayri sıhhi işyeri açma ruhsat başvurusu yapılıyor.

Akaryakıt istasyonu kurmak : 4. Gayri sıhhi işyeri açma ruhsatı alındıktan sonra EPDK’ya lisans başvurusu yapılıyor ve çalışma izni alınıyor.

Akaryakıt istasyonu kurmak : 5. Bölgesine göre farklılık göstermekle birlikte, sıfırdan bir istasyon kurmanın maliyeti 3 milyon doları geçiyor. Günlük 10 bin litre akaryakıt satan bir istasyonun aylık ortalama kazancı 25 bin TL olarak hesaplanıyor. Bu durumda yatırımın geri dönüş süresi 7-8 yılı buluyor.

Akaryakıt istasyonu açma konusunda bilginiz yoksa en güzel yöntem bayilik alarak bu işe dahil olmanızdır. Bayiliğini alacağınız marka size iş kurma süreçlerinde anahtar teslim yardımcı olacaktır.

Akaryakıt İstasyonu Bayiliği Veren Firmalar

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu