Girişimcilik

Akbank girişimcileri geliştirecek

Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu ve Akbank işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Akbank Girişimci Geliştirme Programı’na başvurular devam ediyor. 50 girişimci, bir tür mini MBA programı niteliğindeki bu eğitime katılacak.

Akbank ve Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Akbank Girişimci Geliştirme Programı’ başvuruları 16 Ekim’e kadar devam edecek. Programa Türkiye’de kurulmuş bir şirketin yönetiminde aktif olan bir ortak veya üst düzey yönetici başvurabilecek. Programda yapılacak değerlendirme ve seçim sürecinde, projelerin yarattıkları katma değer, ne kadar inovatif oldukları, kat ettikleri yol, büyüme potansiyelleri ve hedefleri gibi konular göz önünde bulundurulacak.

sabanci-universitesi-girisimcilik-kurulu
Akbank Girişimci Geliştirme Programı kapsamında girişimcilere, toplam beş gün süren ve büyüme yolculuklarında bilmeleri gereken strateji, inovasyon, pazarlama, operasyon, finans, insan kaynaklan, hukuk, fikri mülkiyet ve kamu destekleri konularında bilgi verilecek. Eğitimler 14-18 Kasım arasında Sabancı Üniversitesi Karaköy Minerva Palas’ta düzenlenecek. Program sonunda katılımcılara Sabancı Üniversitesi tarafından sertifika verilecek.

MİNİ MBA PROGRAMI

Sertifika töreninin ana konuşmacısı ise son zamanların dikkat çeken girişimcilerinden, ABD’de doktora yaparken Silikon Vadisi’nde kurduğu girişime iki haftada 1 milyon dolar yatırım alan, Türkiye’ye dönüp kısa sürede Eve Biri Lazım, Çaycı ve Pay-Pad gibi ses getiren girişimleri başlatan Veysel Berk olacak.

Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, ekonomik büyümeye dinamizm ve ivme kazandırmak için girişimcileri desteklemenin büyük önemi olduğunu söylüyor. Oğuz, “Çok sayıda girişimci arasından belirlenecek 50 girişimcimiz, bu yıl da bir tür mini MBA programı niteliğindeki bu eğitime katılacak. Akbank Girişimci Geliştirme Programı’nı tamamlayan girişimcilerimiz, geleceğe daha güvenle ilerlemeleri için sağlıklı büyümenin yollarını ve yöntemlerini öğrenecek” diyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu