Anasayfa / Teknoloji / Akıllı Kulaklık

Akıllı Kulaklık2013 yılında giyilebilir teknoloji geliştirme amacı ile New York’ta kurulan Doppler Labs, yaygın kulaklık anlayışına yeni bir boyut kazandırarak akıllı kulaklık Here’yi geliştirdi. Here piyasadaki diğer kulaklıklar gibi kullanıcısına rahat ve kaliteli müzik dinleme keyfi yaşatmak için değil, kullanıcının işitsel sağlığını koruyabilmesi için ortamdaki ses seviyesini gerçek zamanlı olarak ayarlayabilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir cihaz.

akilli kulaklik
İki adet kablosuz kulaklığı ve kulaklıkla uyumlu çalışan akıllı telefon uygulaması sayesinde Here, ortamda bulunan sesin Dijital Sinyal İşlemcisi kullanılarak filtrelenmesini ve sonrasında kullanıcıya ulaştırılmasını sağlıyor.

Here ile uygulaması üzerindeki filtreleme seçeneklerinden uygun olanı seçerek, örneğin bir konsere gittiğinizde ses seviyesini-işitsel sağlığınız açısından yüksek buluyorsanız- düşürebilirsiniz.

Kalabalık ortamlarda derinden gelen uğultulu sesi kısabilirsiniz ve yanınızdaki arkadaşınızın ses seviyesini yükselterek daha kaliteli bir iletişime sahip olabilirsiniz.

Çeşitli ölçülerde silikon kulaklık ucuna ve altı saatlik batarya ömrüne sahip olan akıllı kulaklık 2015 yılının Aralık ayında 199 dolardan satışa sunulacak.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

3D yazıcıda zirveye oynuyor

Küresel filament pazarında öne çıkan şirketlerden olan Oo-kuma, geliştirdiği 3D yazıcıyla dünyada kendi malzeme ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir