Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Aksesuar Markası Yelss Franchise Veriyor

Takıda franchise fırsatı

Kadın girişimci Yelda Birlik tarafından kurulan takı aksesuar markası Yelss, bu yıl 10 yeni şube açmaya hazırlanıyor. Bunlardan dördünün franchise verilerek açılacağım söyleyen Birlik, bir mağazanın yaklaşık 100 bin TL yatırımıyla açılabileceğini belirtiyor.

Takı, aksesuar sektörü hızla büyüyen ve şubeleşen bir alan. Zira her geçen gün yeni markaların ve tasarımcıların doğduğu bir sektör olarak değerlendirilebilir. İşte bu alanın oyuncularından biri olan Yelss, bir kadın girişimcinin yarattığı marka.

Yelda Birlik’in Yelss’i kurması tamamen takılara duyduğu merakı sonucunda doğmuş. Takı kursuna giden ve ilk etapta evde kendi arkadaşlarına takı yapan Birlik’in hayatı, bir gün aile dostu Gülden Yılmaz’ın (Koton Kumcu Ortağı) takıları görmesiyle tamamen değişmiş. O zamanlar Koton’da takı grubu bulunmazken, henüz 6-7 mağazası olan Koton’a takı standı kurmuş Birlik.

Koton’daki ürünleri çok tutunca Park Bravo, YKM, Boyner, Gencallar gibi firmalar için aksesuar üretmeye başlamış. Adetler artınca tek başına üretime yetişemez olmuş. Bunun üzerine mahalledeki bir grup kadına işi öğretmiş ve onlara ürettirmeye başlamış. Otomobilin arkasına malzemeleri koyup kapı kapı dolaşarak, malzemeleri kadınlara dağıtıp bitmiş ürünleri toplamış. İşler çok iyi gidince 2007 yılında kendi markasını kurmaya karar vermiş ve isminden esinlenerek ‘Yelss’i kurmuş. Birlik, “Bugün 50’ye yakın kadin benim için üretim yapıyor. Kadınlara iş fırsatı yaratarak böyle de bir sosyal sorumluluk görevi üsteleniyorum” diyor.

HER BÜTÇEYE UYGUN

Sakaryalı olduğunu ve asıl mesleğinin halkla ilişkiler olduğunu belirten Birlik, şöyle devam ediyor:

“Gittiğim bir takı kursu hayatımı değiştirdi. Kendim ve eşim dostum için yaptığım takılar sonrasında işim haline geldi. İşlerim o kadar ilerledi ki yıllarca Sakarya’da gıda üzerine ticaret yapan eşim kendi sektöründen çıkarak benimle çalışmaya karar verdi.”

Birlik, Yelss’i ‘Herkesin bütçesine uygun ürünlerin satıldığı, renkli bir mağaza’ olarak özetliyor. Mağazalarda takıların yanı sıra toka, çanta, şal, yaka, küçük hediyelik eşyalar gibi pek çok ürün mevcut. Birlik, “A ve B gaıbuna hitap ediyoaız. Yıllık 500 bin adetlik üretimimizin yüzde 30’unu toptana, yüzde 70’ini ise mağazalarımıza gönderiyoruz” şeklinde konuşuyor.

10 YENİ ŞUBE AÇACAK

Yelss’in bugün Adapazan, İzmit, Ankara ve İstanbul olmak üzere toplam 10 şubesi bulunuyor. Bu yıl 10 yeni mağaza daha açılacağı ve bunların dördünün franchise olacağı ifade ediliyor.

Birlik, İstanbul’da Bağdat Caddesi, Beyoğlu, Ankara Kızılay, İzmir Alsancak ya da Forum AVM, Bursa Korupark AVM, Adana şehir merkezi, Kayseri Forum AVM’nin hedefledikleri lokasyonlar olduğuna dikkat çekiyor. Franchise yatırım miktan 80 bin ile 100 bin TL arasında değişiyor. Yatırımın geri dönüşünün en fazla bir yıl olduğu belirtiliyor. Birlik, 50 bin TL’lik franchise bedeli alındığını da sözlerine ekliyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Kayseri.

İlk sermaye: 80 bin ile 100 bin TL arasında değişiyor.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.

Başvuru için: 0264 27182 01 ya da lutfiye@yelss.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu