Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Albüm Satışı İçin Yaratıcı Fikir; Doğrama Tahtası

Albüm Satışı İçin Yaratıcı Fikir; Doğrama TahtasıAlbüm, portatif mağazalarda bulunan kesme tahtasıyla beraber geliyor.

İrlandalı grup Bell X1, albümden başka birey satmaya seyyar dükkanlar gibi, piyasaya çıkan yeni albümü Chop Chop ile birlikte dinleyicilerine pratik bir doğrma tahtası hediye ediyor.

bellx

İnsanların, piyasaya çıkan müzik CDlerini internetten indirmesi yüzünden, bazı müzisyenlerin piyasaya çıkan albümlerini farklı kılmak için uğraş verdiklerini görüyoruz. Bunlardan en popüler olanı Kit Koala grubunun, dinleyicilerinin satın aldıkları albümü oynatabilmeleri için kendi turn-table larını yaratmalarını sağlayan bir kitapçıkla birlikte piyasaya çıkan 12 Bit Blues albümü olmuştu. Fakat bu ilginçlik kervanına bir yenisi daha eklendi. İrlandalı müzik grubu Bell X1, Chop Chop isimli albümüyle birlikte, kullanıcılarına şık bir doğrama tahtası veriyor ve albümden başka birşey satmayan seyyar müzik marketleri kullanıyor.
Albüm kapağı ve doğrama tahtasının tasarımı Alexis Deacon’a ait. Doğrama tahtası, mutfakta kullanılabilir iki adet ayrılabilir parçadan oluşuyor. Fakat, iki parça ayrıldığı zaman, parçaların arasındaki boşluktan albüm meydana çıkıyor. Albümün paket büyütü oldukça büyük ve sadece 300 kopya satılacak -üretilen tüm kopyalar satıldı. Bu eşsiz tasarımının yanı sıra, İrlandalı grup, İrlanda’nın çeşitli yerlerinde, sadece bu albümü satan özel seyyar müzik marketler oluşturdu. Ayrıca bu seyyar dükkanlar, küçük çaplı sokak akustik konseri için bedava bilet te dağıtıyor.

Chop Chop albümünün arkasındaki pazarlama stratejisi, bu albümün, Spotify’in piyasaya çıkardığı ürünlerden bir adım önde olmasını sağlıyor. Acaba sanatçıların albümlerini satmaları için daha yaratıcı başka yollar mevcut mu?

Website: www.bellx1.com

kaynak : www.myfikirler.com

  Kadın Girişimciler İçin Kişiye Özel Çikolata ÜretimiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir