Reklamlar-Reklamcılık

Algida Dondurmayı Aşkla Anlatıyor

Türkiye’ye girdiği ilk günden bu yana Cornetto’yu ‘aşk’ teması üzerinden anlatan Algida’nın Pazarlama Direktörü Özgür Kölükfakı, “kampanya ikonu olan ayıcık, şu an herkes tarafından talep edilen ve çok eğlenceli bir ikon oldu” diyor.

Aşkın resmi dondurması Cornetto olarak, pazara girdiğimiz günden itibaren tüm marka stratejilerimizde aşkı sahiplendik. Gençlere konuşmak yerine gençlerle konuşarak hazırladığımız pazarlama faaliyetleri ve kampanyalarımızda da ürünümüzün özelliklerini anlatırken, aşka hep başrolü verdik. Cornetto İn Love, içerisindeki yumuşak sosuyla farklılaşan ve bu özelliği ile ön plana çıkarılacak bir ürün. Ürünümüz gibi yumuşak kalpli bir aşık düşledik. Cornetto ayıcığı (Teddy Bear), içinde yumuşacık bir kalbi olan erkeği simgeleyen bir ikon aslında. Erkek, Cornetto in Love’dan bir ısırık alınca dev bir oyuncak ayıya dönüşerek içindeki yumuşak kalbi ortaya çıkarıyor. Kız arkadaşıyla yaşadığı birçok eğlenceli eylem ve etkinliği kapsayan maceralar, her kızın hayalini kurduğu bir aşk hikâyesi. Doğal olarak kız da onu karşı konulmaz buluyor. Tıpkı Cornetto In Love gibi.

CORNETTO AYICIĞI İKON HALİNE GELDİ

Reklam filmi müziği ve barındırdığı öğeleriyle aslında her kızın hayalini kurduğu bir dünyayı görsel bir dille ifade ediyor. Yumuşak kalpli bir ayı ve onunla çok eğlenen bir kız. Tam da yaz aylarında aradığımız ve hayalini kurduğumuz bir dünya. Üstelik yanınızdaki erkeğin yumuşacık bir kalbi var. Böylelikle hedef kitlemiz olan gençlerin ilgisini çekti ve onlardan aldığımız geri bildirimlerde de gördük ki oldukça eğlenceli bulundu. Cornetto Ayıcığı herkesin hayran olduğu ve sahip olmak istediği bir ikon haline geldi.

TV’de en çok beğenilen reklamlar arasında kendisine Arçelik, Turkcell, TTnet ve Türk Telekom’dan sonra yer bulan Arda’nın en çok iletişimini yaptığı alt markası Cornetto, bir süredir sürdürdüğü Cornetto in Love ile gençler arasında başarıyı yakalamış. Hem 18-2*1 hem de hem de 30-3*1 oldukça iyi bir skor elde eden kampanya reklamın doğası gereği en çok kadınlara hitap etmiş. Öyle ki TV kategorisinde kadınlar arasında ilk 9te olan Cornetto erkeklerin beğenisi söz konusu olduğunda hızlı bir düşüş yaşamış ve 8. sıraya düşmüş. Keklam filminin doğrudan kadınlara hitap ettiği düşünülürse bu sonuca da şaşırmamak gerekiyor.

Kampanyanın Adı: Cornetto in Love
Reklam veren: Unilever, Cornetto
Reklamveren Temsilcisi:  Özgür kölükfakı, Gamze öztoygar Masia, behiye Gürpınar
Reklam Ajansı: LOLA Madrid / L0WE İstanbul
Yönetmen: Marcelo burgos
Prodüksiyon: Çirketv Garlic
Müzik: Audio bullys ‘Only Man’
Kullanılan Mecralar: TV, açıkhava, internet, radyo, sosyal medya

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu