Girişimcilik

Almanya’da Parfüm Üretimi Yapacak

Loris Parfüm

İlk şubesini 2006 yılında Gebze’de açan Loris Parfüm, bu sektörün önemli oyuncularından biri. 2019 yılı itibariyle yurtiçinde 250 ve yurtdışında yaklaşık170 mağaza ile hizmet veriyor.Loris Parfüm Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Okuyucu, ‘Almanya’da yeni bir üretim tesisi hazırlıklarımız devam ediyor. 2019’da özellikle Avrupa’da büyümek istiyoruz. 2020 hedefimiz, yurtiçinde ve yurtdışında toplam 600 mağazaya ulaşmak” diyor.

Ekonomik durgunluk, insanları pek çok konuda ‘daha tutumlu’ olmak zorunda bırakıyor Yakın geleceğe ilişkin endişeler nedeniyle gıdadan eğitime, tatilden giyime kadar hayatın her alanında ortaya çıkan maliyetler, en uygun şekilde yönetilmeye çalışılıyor. Hem kadınların hem de erkeklerin ilgi gösterdiği açık parfüm pazarı da, düşük fiyatlarla güzel kokmak isteyenler için giderek daha çok ilgi gören bir sektör. İlk şubesini 2006 yılında Gebze’de açan Loris Parfüm, bu sektörün önemli oyuncularından biri. Gelecek planlarını KOBİ Girişim’e anlatan Loris Parfüm Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Okuyucu, “2020 hedefimiz, yurt içinde ve dışında toplam 600 mağazaya ulaşmak” diyor.

Loris Parfüm

2020’de 600 mağaza hedefi

Açık parfüm sadece Türkiye’ye özel bir pazar değil. Dünyanın hemen hemen her ülkesinde tüketiciler açık parfüm markalarına büyük bir ilgi gösteriyor. Orijinal parfüm kullananların bazı parfümlerini açık parfümler arasından seçtiği de görülüyor. 2019 yılı itibariyle yurt içinde 250 ve yurt dışında yaklaşık 170 mağaza ile tüketicilere ulaşan Loris, sektörün Türkiye’deki en önemli oyuncularının başında geliyor. Şirketin yurt içindeki şubelerinin yaklaşık 200 tanesi franc-hise olarak hizmet veriyor. Şu anda 30’dan fazla ülkede Loris satış mağazaları ile faaliyet gösterdiklerini anlatan Loris Parfüm Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Okuyucu, “Hali hazırda Almanya’da yeni bir üretim tesisi hazırlıklarımız devam ediyor. 2019’da özellikle Avrupa’da büyümek istiyoruz” diyor. Parfüm sektörünün kalbinin Avrupa’da attığına işaret eden Okuyucu, Fransa, İtalya ve İngiltere gibi dev moda markalarına sahip Avrupa ülkeleri ve Amerika’nın sektörü domi-ne ettiğini söylüyor. Avrupa’da başarılı olduktan sonra aynı başarıyı dünyanın farklı bölgelerine de taşımak istediklerini kaydeden Okuyucu, “Tüm Orta Asya ülkelerinde varız. Ayrıca hali hazırda Afrika ülkelerine yönelik özel bir çalışma da yapıyoruz. 2019’da yüzde 30 büyüme hedefimiz var. 2020 hedefimiz, yurt içinde ve dışında toplam 600 mağazaya ulaşmak” diye konuşuyor.

“Kadınlar çiçeksi, erkekler odunsu koku seviyor”

Yakın zamanda araştırma şirketi Akademetre ile gerçekleştirdikleri bir araştırmaya göre, Türkiye’deki parfüm tüketicilerinin hafif, ferah, doğal ancak kalıcı olan kokuları tercih ettiğini vurgulayan Fehmi Okuyucu, “Kadınlar, çiçeksi ve fresh kokuları daha çok severken, erkekler ise fresh ve odunsu kokulara daha çok talep gösteriyor” diyor.

Aram Ekin DuranBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu