Gıda ve Restoran Bayilikleri

Altunsan bayilik ağını genişletmeyi planlıyor

ALTUNSAN
Irak, filistin ve israil’e ihracatı var

2012 yılında Altunsan Turizm çatısı altında kurulan firma, kahvaltılık gevrek ürünlerini Antalya, İstanbul, İzmir ve Muğla bölgelerindeki yaklaşık 1700 otele bayilik yoluyla dağıtıyor. Bal aromalı mısır topları, bal aromalı buğday patlağı, meyveli mısır halkaları, çikolatalı mısır topları, çikolatalı pirinç gevreği, çikolatalı mısır yaprakları, şekerli mısır gevreği, çilekli mısır topları, lokumculara özel mısır patlakları ve müsli çeşitleriyle birbirinden farklı 20 ürünü var. Antalya Organize Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren firma, günde 5 ton üretim gerçekleştiriyor. Irak, Filistin ve İsrail gibi ülkelere ihracat da yapıyor. Firma, Altun’s Eurocorn, Altunsan, Altun Daphne, Slimfit, Sudex gibi markalara da sahip. Firma, bayilik ağını genişletmeyi planlıyor.

Kurucumuz Muzaffer ALTUN 1989 yılında Mersin’de IRAK bölgesine nakliye işletmeciliği yaparak iş hayatına başlamıştır. 1990 – 1994 yıllarında gıda toptancılığı işletmeciliğine başlayarak iş hayatına devam etmiştir. Bölgede ihtiyacın artmasından dolayı fırsatları değerlendirip, 1994 yılında bölgenin ilk süpermarketi METRO SÜPERMARKET’i kurmuştur. Mersin bölgesi haricinde Antalya’da 2005 yılında Nazar Ekmek Fabrikasını kurmuştur. Bu fabrikadan sonra Antalya’ da 4 adet farklı bölgelerde ekmek fabrikası kurmuştur.

Yeni nesil aile bireyleri Sait ALTUN ve Gökhan ALTUN unlu mamüller konusunda yurt dışı fuarlarını ziyaret ederken Cornflakes ürün çeşitlerinin dikkatini çekmesi üzerine firma ortakları bu işe girme kararı almıştır. 2010 yılında Kahvaltılık Gevreğin ülkemize Avrupa’dan girdiğini görmüş bu sektördeki üretimin Türkiye’de olmamasından dolayı kahvaltılık gevrek ( Cornflakes) yatırımına başlamıştır. İki yıl boyunca Ar-Ge süresi devam etmiş 2012 yılında Avrupa standardlarında ürün üretilmeye başlanmıştır. Ürün konusunda nihai standarda ulaşılması nedeniyle 2012 yılında Altunsan Turzim Otom Gıda İnş.San.ve Tic.Ltd.Şti kurulmuştur. Şu an Antalya başta olmak üzere İstanbul İzmir Muğla bölgeleri dahil 1700 otele ürünümüz bayilerimiz araçlığıyla verilmektedir Kahvaltılık Gevrekle başlayan serüvenimiz bugün Bal Aromalı Mısır Topları, Bal Aromalı Buğday Patlağı, Meyveli Mısır Halkaları Çikolatalı Mısır topları, Çikolatalı Piriç Gevreği, Çikolatalı mısır yaprakları Şekerli mısır Gevreği, Çilekli Mısır Topları, Lokumculara özel mısır patlakları ve yeni ürünümüz müsli çeşitleriyle farklı çeşit, gramajlarla birbirinden leziz 20 adet ürünle devam etmektedir.

2014 yılında firma ortaklık yapısına uzun yıllar kurumsallaşma devlet destekleri finans ve dış ticaret konusunda danışmanlık yapmış Onur KACAR dahil olmuştur. Üretim ve pazarlama konusunda uzman ortaklık yapısına sahip olan firmamız Antalya Organize Sanayi Bölgesi Gıda Toptancılar Sitesinde 1500 m2 lik alanda yaptığı yeni yeni teknolojik yatırımlarında etkisiyle günlük 5 ton ürün işlemektedir. Ayrıca ürünlerimiz IRAK FİLİSTİN İSRAİL bölgelerine de ihraç edilmektedir.

Lezzetli ürünler üretirken bir taraftan kalite çalışmalarını gittikçe daha titiz bir boyuta taşıyan firmamız 2013 yılında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi ,ISO 22000 Gıda Güvenliği ( HACCP) ve HELAL sistem belgeleri denetimlerini başarıyla tamamlamış, belgeleri almaya hak kazanmıştır.

Tüketicilerin ihtiyaçlarını ve damak zevklerini anlayarak onların isteklerine göre önceliklerini belirleyen Altunsan, Altun’s Eurocorn, Altunsan, Altun Daphne, Slimfit, Sudex gibi markalara sahiptir.

DEĞERLERİMİZ

Başarmaya Tutkuluyuz

Gözle görülür, fark edilir, istisnai başarılar elde etmek için kendimizi işimize adarız. İşimize beynimiz ve kalbimizle bağlanır, yolculuğun keyfini çıkartır ve sonuca odaklanırız. Yarattığımız başarılı sonuçların gururunu tüm paydaşlarımızla birlikte yaşarız.

Fark Yaratırız

Ölçülü riskleri cesaretle alır hata yapmaktan çekinmeyiz. Yaptığımız her işte fark yaratır, topluma, tüketicilerimize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza değer katarız. Üstün kaliteli ürünlerimizi dünyaya sunar, tüketicilerimizi ödüllendiririz.

Değerlerimize Bağlıyız

Birbirimize, iş ortaklarımıza ve tüketicilerimize karşı açık, içten, dürüst ve adil davranırız. Geçmişten gelen değerlerimize saygı gösteririz. Değer zincirimizdeki her bir bireyin itibarını en önde tutar, kararlarımızı, onlara karşı taşıdığımız sorumluluk bilinciyle alırız.

Gıda Güvenliği Politikamız

Ürünlerimizin hammadde temininde, işlenmesinde, depolanmasında ve tüketimine kadar giden tüm süreçte gıda güvenliği gereklerinin tümünü yerine getirmek, Gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla bir gıda güvenliği yönetim sistemi kurmak, Kurulan sistemin uygunluğunu, gelişmesini ve sürekliliğini sağlamak ve bu amaçla prosedür ve talimatları uygulamak, Tüm personelimizi gıda güvenlik politikasından haberdar ederek paylarına düşen sorumlulukların bilincinde olmalarını sağlamak, Personelimizin gıda güvenliği konusunda gerekli eğitimi almasını sağlamak, Tedarik zincirinin her aşamasında insan sağlığını ön planda tutarak ürün güvenliğinin ve kalitesinin korunmasını sağlamak, Ulusal ve uluslar arası mevzuatlara uymak, Değişen tüketici ve pazar ihtiyaçlarına uygun ürün geliştirmektir.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi 2.Kısım 25 Cad. No.12 Döşemealtı – ANTALYA
Tel.: +90 (242) 340 10 33 – Fax: +90 (242) 340 10 88
info@altunsan.net

www.altunsan.net

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu