Başarılı Girişimcilik

Amerika’da şirket nasıl kurulur ?

Amerika’da şirket kurmanın önemi

İlk olarak Amerika’ şirket kurmak için en çok tercih edilen eyalet olan Delaware Eyaletidir. Delaware eyaleti dünyada şirket kurulabilecek en iyi ve en iş dostu eyalet olarak ün kazanmıştır. Fortune 500 listesinin yüzde 65’i , Amerika’nın halihazırda ticaret yapan şirketlerin nerdeyse yarısından fazlası Delaware eyaletinde kurulmuştur ve halen her gün birçok yeni şirket Delaware eyaletinde hayat bulmaktadır. Şu en güncel olarak Ülkemizden çekilme kararı alan Pay pal ödeme sistemine alternatif olarak Amerika’da şirket kurup şirketinize ait banka hesabı açarak ödemelerini almak şirket açan sayısı giderek artmaktadır. İnternet üzerinden çalışan, sürekli gezenler, freelance ya da uluslararası iş yapanların ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap veren bir çözümdür.

sirket kurmak

Vergisiz Eyalet Delaware

Delaware Eyaleti “The First State” olarak adından oldukça bahsetmektedir. Ve birçok konuda vergi alınmamaktadır. Delaware Eyaleti’nin  Amerika’da şirket kurmak için bu kadar tercih edilmesinin arkasında avantajlı kurulum maliyetlerinden, yıllık ödemelerine kadar oldukça basit ve kontrolü kolay bir şirket yapısına sahip olması yatmaktadır. Amerika’da kuracağınız şirket üzerinden yapacağınız Amerika dışı işlerden Vergi ödemek zorunda değilsiniz. Limited Şirketi (LLC), herhangi bir ülke veya eyaletin sunabileceği imkanlardan çok daha esnekliğe sahip bir şirket türüdür. İşte Bu yüzden Delaware Limited Şirketi (LLC) birçok profesyonel iş adamı tarafından tercih edilmektedir. Limited Şirketleri (LLCs) ‘nin doğası gereği birçok alanda faydası bulunmaktadır.

Vergisiz Eyalet Delaware

Amerika’da Şirket kurmak için neler gerekmektedir ?

Amerika’da şirket kurmak için öncelikle şirketinizin ismini belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonra belirlediğiniz isimleri  https://icis.corp.delaware.gov/Ecorp/EntitySearch/NameSearch.aspx adresinden kontrol edebilirsiniz. Şirketinizi ismini belirledikten sonra  Sonuna şirketinizi uzantısını LLC , L.L.C. , Corp. , Inc. olarak ilave etmeyi unutmayın. Şirkette yetkili olacak kişi, Şirketin adresi, telefon numarası gibi belli başlı bilgilerle şirketinizi kurabilirsiniz. Şirketiniz kurmak için herhangi bir kimlik bilgisi istenmemektedir. Adınıza açılan şirket için size ait hiçbir bilgi hukuki bir durum olmadıkça hiç kimseyle paylaşılmamaktadır. Bu da güzel bir gizlilik ilkesidir. Şirketinizin adresi Amerika’da gözükmesinin imkanı yoksa Delaware Eyaleti’nin kullanmanızı zorunlu kıldığı Yetkilendirilmiş acentalarla çalışmak zorundasınız. Onlar sizin adınıza belgeleriniziz eyalette işleme koymaktadırlar. Ücretler ise oldukça uygun 100 – 150 dolar’dan başlayan paketlerle kurulumu gerçekleştirebiliyorsunuz. Sizden istenilen bilgileri verdikten sonra 5 – 7 gün arası şirketinizin kurulum işlemi tamamlanmaktadır. Eğer aynı gün kurulum istiyorsanız Amerika saati ile saat 1 den önce ( Türkiye için saat 20:00’dan önce) sizden istenilen bilgileri göndermelisiniz.

Detaylı bilgi ve iletişim için bize aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

Fatih PEKAR
fatih@enterprises.social
+90 555 712 06 58
amerikadasirket.com
delawareyat.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu