Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Anadolu’nun En Etkili 50 İş İnsanı

Anadolu’nun En Etkili 50 İş İnsanıAnadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı Araştırması

Anadolu’nun lider iş insanlarını değerlendiren jüri ilk sıraya Gaziantep’in dev şirketi Sanko Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu’nu layık gördü. Kayseri’nin devi Boydak Holdingin yönetim kurulu başkan vekili Mustafa Boydak ikinci sırayı aldı. Bursa’nın dev şirketlerinden Sütaş’ın yönetim kurulu başkanlığı görevi yanına Türkiye’nin en etkin sivil toplum kuruluşu olan TÜSİAD’ın başkanlığını da ekleyen Muharrem Yılmaz ise üçüncü sırada yer aldı.

en etkin 50 is insani

Anadolu Kaplanları’nın son yıllardaki yükselişiyle birlikte Anadolu’daki iş insanlarının ekonomik kamuoyundaki etkinliği de arttı. Ekonomist, bu iş insanları içinde en etkin olanlarını ‘Anadolu’nun En Etkin 50 İş insanı’ araştırmasıyla zaman zaman ortaya koyuyor. İstanbul, Ankara ve İzmir dışında kalan illeri kapsayan bu araştırmanın temel kriterini, seçilmiş olan isimlerin, bulundukları bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunmuş olmalan oluşturuyor.

Son altı yılda üç kez düzenlediğimiz söz konusu araştırmayı bu yıl bir kez daha yaptık. Anadolu’nun lider iş insanlarını titizlikle değerlendiren jüri, sonunda yandaki tabloda gördüğünüz 50 ismi ortaya çıkardı.
ZİRVEDE KİMLER VAR?

Listenin zirvesinde yine Abdülkadir Konukoğlu yer aldı. Gaziantep’in dev şirketi Sanko Holding’in bugünlere gelmesinde büyük payı olan Abdülkadir Konukoğlu, yakında holdingteki başkanlık görevini kardeşi Zeki Konukoğlu’na devredecek olsa da hala iş dünyasındaki etkinliğini sürdürüyor.

Listede ikinci sırada Mustafa Boydak bulunuyor. Kayseri’nin lider şirketi Boydak Holding’in yönetim kumlu başkan vekili olan Mustafa Boydak, aynı zamanda Kayseri Sanayi Odası başkanlığını da yürütüyor. Böylece iş dünyasında sözünü geçiriyor.

Listede üçüncü sırada ise Muharrem Yılmaz var. Bursa’nın büyilkşirketlerin-den Sütaş’ın yönetim kurulu başkanı olan Muharrem Yılmaz, iş dünyasının en etkin kuruluşlarından olan Türk Sanayicileri ve İşadamlan Demeği’nin de (TÜSlAD) başkanlığını yürütüyor. Listede üçüncü sırada yer almasında bu ikinci şapkasının da önemli rolü var.

  Kirpi Cafe 10 Şube Açmayı Hedefliyor

Listenin diğer sıralarında da birbirinden değerli iş insanları yer alıyor. Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Orhan Holding Onursal Başkanı İbrahim Orhan, inci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci bunlardan bazıları. Bütün bu isimler hakkındaki ayrıntılı bilgileri izleyen sayfalarda bulacaksınız.

a-2
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Zenginlere Özel Portföy Önerileri

SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) tanımına göre, cebinde 1 milyon TL nakit parası olanlar “nitelikli yatırımcı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir