İş Fikirleri ve İş Kurmak

And Outdoor Mağazası Açmak

And Outdoor mağazaları, outdoor sporları, Paragan Spor, Adventure Republic, franchise, aile kampçılığı, trail running

Outdoor sporları son yıllarda Türkiye’de hızla yükselişe geçmiş durumda. Raftingden trekkinge, dağcılıktan bisiklete kadar uzanan çok geniş bir yelpazeye yayılmış bu spor dallarına ilgi arttıkça bu alandaki pazar da hızla büyümeye başladı.

Sektörün büyüklüğünün bu yıl Türkiye’de 25 milyon Euroya ulaşacağı tahmin ediliyor. 4 milyar Euroluk ABD ve 2 milyar Euro’luk Avrupa pazarına bakılınca Türkiye’nin kuşkusuz bu alanda kat etmesi gereken büyük bir yol var. Avrupa’da outdoor sporları arasında açık ara en hızlı büyüyen sektörün trail running yani dağ koşuları/yürüyüşleri olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla bu yürüyüşlere yönelik olarak bu tür ayakkabılar Avrupa’da büyük bir pazara sahip. www.myfikirler.com

Türkiye’de ise yaklaşık iki yıldır bu alanda bir hareketlenmenin söz konusu olduğu söyleniyor. Bunun yanı sıra aile kampçılığının da büyüyen sektör olduğunun altı çiziliyor.

SAHİLE ODAKLANDI
Bu alanın en büyük oyuncularından olan Paragan Spor’un çatısı altında faaliyet gösteren Adventure Republic ve Adrenalin, 1998’den beri gören girişimcilerden Yaşar Günaydın, And Outdoor adıyla Türkiye’nin en büyük outdoor mağazasını açtı. And Outdoor; toplam beş bin metrekare üzerinde faaliyet gösteren yedi katlı bir outdoor merkezi. İçerisinde, kayak, dağcılık, avcılık, trekking, tırmanış, bisiklet, deniz kayağı, sörf, yüzme gibi doğa sporları ile ilgili lier türlü malzeme bulunuyor. And Outdoor mağazalarının minimum 100 metrrekare olması gerekiyor.

Ortalama yatırım maliyeti ise 300 bin ile 500 bin TL arasında değişiyor. Bir franchise için aylık hedeflenen ciro ise 100 bin TL.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu