İş Fikirleri ve İş Kurmak

Armut koltuk iş fikri

Armut koltuklar

LoveSac ilk olarak bir kanepeden daha konforlu olsun diye tasarlanan dev bir armut tipi koltuk olarak başladı ama “Oturma birimleri”, yorganlar, yastıklar, yatak başlıkları ve daha fazlasını içeren bir mobilya üretim hattına dönüştü.

Shawn Neslon kanepede oturup televizyon izlemenin hiç de konforlu bir şey olmadığına karar verdi. Dev bir armut koltuk gibi bir şeyi gözünün önüne getirerek 13 metre uzunluğunda sentetik kumaş aldı, eliyle kestiği köpüklerle onu doldurmak için üç haftasını harcadı. Bitmiş haliyle LoveSac 2 metre genişliğindeydi ve deneyen herkes çok beğendi.

Komşular aynısından kendilerine de yapmasını istediler ve neredeyse şaka olsun diye bir şirket kurmaya karar verdi. LoveSac ürünlerini ailesinin bodrumunda üretip ticaret gösterilerinde satmaya başladı. Aniden Too Şirketinden 12.000 LoveSac siparişi veren bir arama geldi ve gerisi sadece hikayeyi başlattı.

Bir fabrika kurmak için 55,000 Dolar kredi kartı borcu biriktirdi ve siparişi yetiştirmek için günde 19 saat çalıştı ve sonunda bütün birikimini kaybetti. Daha kolay bir yolu olmalıydı. Peki ya bir alışveriş mağazası açmak nasıl olurdu? Mağaza açmak doğru bir fikir olduğunu kısa zamanda kanıtladı ve şimdi 55’ten fazla bayilik verilen mağazalar ile yılda 40 milyon dolardan fazla satış yapıyor.

Nelson’ın işi basit LoveSac’ten parça parça birleştirilebilen ve merdivenlerde kolayca taşınıp dar yerlere yerleştirilebilen mobilyalar olan oturma birimlerine kadar büyüdü. Mobilyalarının büyük bir kısmı televizyon odasında kullanılır ama oturma birimlerinin temiz ve basit tasarımları bir ofiste de çok güzel görünebilir. O da zaten sürekli sizin konforunuz için yenilikçi fikirler arıyor.

LoveSac’ler o kadar popüler ki Madonna bile turnelerinde kendi LoveSac’lerini yanında götürüyor. Son zamanlarda Nelson “Asi Milyarder: Branson’ın En İyiyi Arayışı” yarışmasında bir yarışmacıydı ve Richard Branson’un beline bağlı bir iple Londra Gökdeleninden aşağı inmek gibi bazı maceralarını yeniden yaşıyordu. Nelson yarışmayı birinci olarak tamamladı ve Branson’dan 1 Milyon dolarlık bir çek aldı. Bunun yanında, mega başarılı bir şirketin çalışmalarının içinde paha biçilemez bir staj imkanı olan 3 aylığına Virgin şirketlerinin başına geçme fırsatını yakaladı.

Hem kendi ülkesinde hem de Çin’de LoveSac markasını kurmanın yanı sıra Nelson üniversitede mağaza açmaktan deniz aşırı ticarete kadar farklı konularda girişimcilik üzerine ders vermektedir.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu