Anasayfa / Kariyer ve İş / Astrolog gözüyle 2016’da iş ve kariyer fırsatları

Astrolog gözüyle 2016’da iş ve kariyer fırsatları2016 herkes için yeni umutlar, beklentiler ve fırsatlar barındırıyor. Astrolog Dr. Samiye Özbaş Soysal, 12 burcun maddi vefinansalyıldız haritasını çıkardı…

Dr. Samiye Özbaş Soysal kimdir?

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Samiye Özbaş Soysal, sağlık ve sigorta sektörlerindeki profesyonel iş deneyimlerinin ardından kariyerinde yeni bir sayfa açtı ve astrolojiye yöneldi. Halen Astrokarmik.com adlı sitesinde makale, haber ve yorumlarını paylaşan Soysal, ayrıca hem astroloji eğitimi hem de bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri veriyor. Soysal’ın yayımlanmış iki kitabı bulunuyor.

ast-1

YENİ yıl demek her zaman yeni umutlar, yeni girişimler ve yeni beklentiler anlamına gelir. Zamanın sonsuz akışında insanın yılda bir kere durup geçmişi ve geleceği düşünme fırsatı yakaladığı bir dönemdir yılbaşıları. Sümerlerden bu yana yıldızlara bakarak geleceği yorumlayan astrologların işlerinin en yoğun olduğu dönemler de yine bu günlerdir. Gözler umutlu, güzel şeyler duymak için onlara çevrilir. Geleceğin belirsizliğini biraz olsun aralayabilmek, sisleri biraz dağıtabilmek için umutla yorumları beklenir.

Dr. Samiye Özbaş Soysal da gözlerin çevrildiği astrologlardan birisi. Kendisinden 2016 yılını yorumlamasını istedik. 2016 yılında iş ve kariyer haritalarınızı yorumladı. 2016 yılını 12 burcun maddi ve finansal girişimleri açısından değerlendiren Dr. Samiye Özbaş Soysal, çabalarınızın hangi dönemlerde karşılığını bulacağı, hangi günlerde temkinli olmanız gerektiği gibi konularda önemli ipuçları verdi. Dr. Samiye Özbaş Soysal, tavsiyeleri öncelikle yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyor…

KOÇ ve Yükselen KOÇLAR

Bu yılın ilk iki ayında parayı çoğaltmak adına riskli denilebilecek ancak size de hızlıca akış sağlayacak şeylere yönelebilirsiniz. Bu tarihler ölçülü riskler almak için elverişli olabilir. Maddi konuları ilgilendiren yaşam alanlarınızdaki gökyüzü olayları sebebiyle 28 Nisan-21 Mayıs arası ve Haziran ayının tamamı finansal girişimler açısından riskli olacak.

6 Mayıs yeniayı girişimci ruhu canlandıracak ve yatırım imkanı sunacak ancak Merkür retrosu çok fazla temkinli olmayı gerektirecek. Temmuz ayı ise borç alışverişleri, kredi aracılığıyla yapılacak yatırımlar açısından destekleyici olacak. 30 Ekim yine kredi, ortak yatırımlar, ortaklıklardan gelecek kazançlar ve eş kaynaklı elinize geçecek olan para konularında ivme kazandırıcı olacak. Bu tarihten sonraki 15 günlük süreç, atılan maddi adımların sonuçlarını alma şansı sunabilir.

BOĞA ve Yükselen BOĞALAR

2016 yılı, maddi ortaklıklar ve alacak verecek hesapları açısından disipline olmaya yönlendiriyor. Yeni bir borcun altına girmektense eski borçları temizlemek, size fayda sağlamayan maddi bağları geride bırakmak daha iyi olabilir. Ortaklaşa elde edilen gelirler ve eşinizin, iş ortağınızın size sunduğu maddi imkanlar konularında daha kontrollü ve sabırlı olmanız gerekecek. 25 Mart-13 Ağustos arası özellikle uzun vadeli ve önünüzü görmekte zorlanacağınız büyük boyutlu yatırımlar için riskli bir dönemde olacaksınız. Dışarıdan beklentiyi minimumda tutmanın, kendi kazancınıza odaklanmanın ve kimseye bağımlı olmamanın önemli olduğu bir dönemdesiniz. Ağustos ayının ikinci yarısı da bazı transitler sizi maddi açıdan bir miktar zorlayacak. Eğer maddi bir girişimde ya da maddi kaynak talebinde bulunacaksanız 29 Kasım sonrası ve Aralık ortalarına kadar olan dönem çok daha destekleyici olabilir.

İKİZLER ve Yükselen İKİZLER

Bu yıl sizi maddi olarak bağlayacak ortaklıklar konusunda zorlayıcı bir takım gelişmeler söz konusu olabilir. Bir malın, kazancın ya da zararın paylaşılması konusunda net ve adil kalabilmek sizin için önemli olacak. Bazı durumlarda hakkınızı savunmak zorunda da kalabilirsiniz. Bir hizmetin bedelinin size dönüşü biraz mücadele gerektirebilir. O nedenle peşin ve garanti olacak anlaşmalar yapmaya gayret edin. Bu yıl sizi aynı zamanda gayrı menkul yatırımı yapmak konusunda da harekete geçirebilir.

Bu tarz bir yatırım eğer borçlanma eşliğinde gerçekleşecek ise 9-27 Ocak arası ve yılın son 15 günü çok uygun olmayacak. Burada alınacak kararlar ve yapılacak maddi anlaşmalar, değişme riski taşıyacağı için, iyice etüt etmeyi gerektirecek.

YENGEÇ ve Yükselen yengeçler

Bu yıl ticari girişimler açısından destekleyici olabilir sizin için. Eğer maaşlı bir çalışan olarak yürüttüğünüz bir işiniz varsa, bu yıl, maddi düzeninizi satış ve iletişim becerilerinizi kullanarak yapacağınız işlere doğru yönlendirebilir. Her durumda yani her ne ile uğraşırsanız uğraşın, çok çalışma ancak maddi açıdan çok fazla beklenti içinde olmadan sabırla ve istikrarla gayret etmeye devam etme dönemine giriyorsunuz. 9-26 Ocak arasında yeni ve bağlayıcı bir borcun altına girmemeye gayret edin. Bu günlerin devamında 27-31 Ocak arası ve 8 Şubat sonrasındaki yaklaşık 15 günlük süreç maddi konular için destekleyici olacak. Yılın maddi açılardan verimli olabilecek bir diğer dönemi ise 3 Ağustos sonrasındaki 15 günlük dönem olacak.

ASLAN ve Yükselen ASLANLAR
Bu yılın büyük bir kısmında Jüpiter para evinizde olacak. Aynı dönemde Kuzey Ay düğümü de bu yaşam alanınızda seyredecek. Bu da sizi maddi konularda yeni fırsatlara ve var olanı geliştirme imkanlarına açık hale getirecek. 22 Şubat civarında büyük ve riskli hamleler yapmamaya dikkat. Hemen devamında 9 Mart tarihindeki Güneş tutulması, eski bir finansal adımın ya da yatırım niyetinin tekrar gündeme gelmesi ya da sonuçlarını alma durumu yaratabilir. 30 Ağustos-22 Eylül arası finansal konulardaki karar ve adımlar için riskli olabilir. 1 Eylül’deki Güneş tutulması ile birlikte karşınıza bu açıdan pek çok alternatif çıkacaktır. Ancak her zamankinden tedbirli olmak ve kendi elinizde olana odaklanıp, dışarıdan çok fazla beklentiye girmemek önemli olacak.

BAŞAK ve Yükselen BAŞAKLAR

23 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Ay tutulması maddi konularda her zamankinden daha riskli hamleler yapma isteği ve imkanını sunacak. Para kaynağı değişimi ya da yeni kaynak yaratma gibi konular için tetikleyici olacak. Ancak eğer gayrimenkul ya da arsa alım satımı gibi yatırımlara niyet edecekseniz Mart-Ağustos arası Satürn ve Mars retroları gündemde olacağından dikkatli, tedbirli ve sabırlı olma ihtiyacı yüksek olacak. Yıla pek çok açıdan şansla başlayacaksınız ancak maddi açıdan hareketlilik asıl 9 Eylül sonrasında artacak. Bu tarihten sonra Jüpiter yaklaşık iki yıl için sizin para ile ilgili yaşam alanınızda seyredecek. Hemen arkasından gelecek olan iki tutulma ile birlikte ortaklı işlere ve girişimlere niyet etme durumu söz konusu olacak.

  6 bin 575 öğretmen ataması için başvurular başladı

TERAZİ ve Yükselen TERAZİLER

Bu yıl maddi konulara bir çeşit mücadele teması ile başlayacaksınız. Daha fazlasını elde etme isteği, emeğinizin karşılığını alma gayreti ilk iki ay en önemli beklentiniz olacak. Bu dönem sizde paranın hırsını artıracak. 28 Ni-san-21 Mayıs arası Merkür, ortak paylaşımlar ve borçlanma ile uzantılı olan konuları ilgilendiren yaşam alanınızda geri harekette olacak ve risk yaratacak. 6 Mayıs yeniayı sizi maddi konularda aksiyon almaya teşvik edecek ancak biraz vites küçültmek önemli olacak. Haziran ayında da Mars para evinizde geri harekette olacak. Attığınız adımların karşılığını almak, emeklerinizin meyvelerini vermesi istediğiniz şekilde ilerlemeyebilir. Temmuz ayı ise bu açıdan çok daha hızlı ve lehinize olan gelişmelere gebe olacak. 30 Ekim yeniayı, size yeni bir para kaynağı yaratma istek ve cesaretini verecek. 14 Kasım civarında ise, eski bir maddi girişimin sonuçlarını elde etme dönemi olacak.

AKREP ve Yükselen AKREPLER

2016 yılı boyunca paranızın hesabını, gelir gider dengelerini ve bütçenizi disipline etmeniz gereken bir sürecin içinde olacaksınız. Bu dönem eğer verimli kullanabilmişseniz, belki de yaşamınız boyunca olmadığı kadar çok kalıcı yatırımlar yapma şansı sunabilir size. Ancak bunun yanında eğer tutumlu olamamışsanız paranın yokluğunu hissedeceğiniz bazı tesirler de söz konusu olabilir. Neleri satın aldığınız ve nelere değer verdiğiniz konusu önemli olacak. Eğer bir yatırım yapacaksanız 25 Mart öncesinde ya da yılın son ayı çok daha uygun olabilir. 25 Mart ile 13 Ağustos arası ve hatta sonrasında Eylül ayı boyunca da kemerleri sıkma döneminde olacaksınız. Para konusunun çok fazla akıcı olmadığı bir yıla girdiğiniz kesin. Madem paranın sınırlanması söz konusu olacak o zaman boyunuzu aşmayacak bir takım yatırımlar eşliğinde bunu yapmak önemli.

YAY ve Yükselen yaylar

Para konularının çok hareketli olmadığı, bu açıdan inişli çıkışlı olmayan bir yıl olacak sizin için. Ancak bunun yanında, kısa süreli etkili de olsa bazı dönemlere dikkat etmekte fayda var. Yılın başında ve son ayında gerçekleşecek olan Merkür retroları sizi daha çok para konularında etkileyecek. Para kayıplarına, maddi açıdan riskli olabilecek kararlara ve kaynaklarınızla ile ilgili aksaklıklara müsait olacaksınız.

Merkür retrosu olmasına rağmen eğer yeteri kadar tedbirli olabilmişseniz 10 Ocak 2016 tarihindeki yeniay sizi bir takım yatırımlara teşvik edebilir. Parayı çoğaltmaktan ziyade ileride parayı çoğaltacak nitelikte olan bir takım mesleki adımlara niyet etmek daha anlamlı olabilir bu yıl. İş kurma ya da yeni ve geliştirici bir projeye adım atma söz konusu olabilir.

OĞLAK ve Yükselen OĞLAKLAR

Eğer daha fazlasını elde etmek adına yeni biri girişim imkanı arayışınız olursa, bu yıl yabancı ortaklı işler, uluslararası konular, yayıncılık vb. konular size ek imkanlar sunacak. Bu yıl Ocak ayındaki ve yılın son ayındaki Merkür retroları burcunuzda gerçekleşecek ve sizi sadece maddi konularda değil pek çok konuda diğer insanlardan daha fazla dikkatli yönlendirecek. 8 Şubat yeniayı ve sonrasındaki yaklaşık 15 günlük süreç size bu yılın finansal yatırımlarını ve yeni para kaynağı yaratma istek ve kararlılığını en çok veren dönemi olacak. 2 Ağustos sonrasındaki 15 günlük dönemde kredi ve borçlanma ile yapılacak yatırımlar açısından tetikleyici olacak. Ancak esasen 2016 yılı, Satürn transiti sebebiyle maddi açıdan çok büyük hedefler belirlemek ve maddesel dünyayı haddinden fazla önemsemek için pek uygun olmayacak.

KOVA ve Yükselen KOVALAR

Yılın büyük çoğunluğunda Jüpiter, ortak paylaşımlar, krediler, vergi ve ödemeler, borçlanma, alacak, verecek meseleleri, miraslar ve eşten, ortaktan gelecek olan maddi varlıklar hanesinde seyredecek. Aynı dönemde Kuzey Ay düğümü de bu alanda ilerleyecek. Bu iki şans ve fırsat sembolünün iş birliği bu bahsettiğim konularda yıl boyunca her zamankinden daha yüksek kapasite ve imkan sunacak. 9 Mart tarihinde gerçekleşecek Güneş tutulması ile birlikte maddi açıdan yeni bir sürece gireceksiniz.

Tek başına hareket etmek yerine ortaklaşa olacak yatırımlara niyet etmek bu yılın genelinde size daha fazla kazanç imkanı sunacak. 1 Eylülde gerçekleşecek olan Güneş tutulması da buna işaret ediyor. Ancak 30 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında Merkür sizi bu konularda temkinli olmaya yönlendirecek.

BALIK ve Yükselen BALIKLAR

23 Mart tarihinde gerçekleşecek olan Ay tutulması riskli yatırımlar, büyük miktardaki borçlar ve ortaklaşa olan varlıklar ile ilgili yaşam alanınızı etkileyecek. 7 Nisan yeniayı da sizi maddi konularda bir takım yeni adımlara teşvik edecek. Bu açıdan önemli bir gelişme ya da bir kredinin neticelenmesi, bir borç ya da alacak meselesinin gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Bu konudaki olumlu ve hızlı gelişmeler asıl 9 Eylül sonrasında artacak.

Bu tarihten sonra bolluğun ve fırsatların gezegeni Jüpiter bu konuyla ilgili olan yaşam alanınızda seyredecek. Bu yıl hayatınıza yeni bir yaşam arkadaşının, iş ortağının girmesine müsaade etmek size pek çok açıdan ek fırsatlar sunacak. Yaşamı paylaştığınız kişilerden gelecek destek anlamlı ve geliştirici olacak. Ancak mesleki konularda bazı zorluklara göğüs germek de gerekecek.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir