Anasayfa / Haberler / Astroloji Dünyasından 2017 Beklentileri

Astroloji Dünyasından 2017 BeklentileriBiraz da gökyüzündeki hareketlerin ekonomi üzerindeki etkilerine bakmak istedik. 2017 çok da kolay bir yü gibi görünmüyor. Ancak Astrolog Öner Döşer, bazı riskleri önceden öngörmenin en azından kaçınmamıza yarayacağını belirtiyor…

ASTROLOJİYE ister inanalım, ister inanmayalım yeni bir yıla başlarken yıldızlara danışmak, bir iki uyarı, birkaç olumlu mesaj alıp, yeni döneme umutla başlamak adettendir. Biz de bu geleneğe uyarak AstroArt Astroloji Okulu, Astroloji Okulu Yayınları, Astroloji Televizyonu kurucusu, astroloji eğitmeni, yazarı ve danışmanı olan Astrolog Öner Döşer’e başvurduk. 8 Ocak’ta online bir seminer ile 2017 yılını finansal açıdan yorumlayacak olan Döşer, bunun öncesinde Para Dergisi okurları için yeni yılı değerlendirdi. Yıl boyunca farklı göstergelerle, farklı kriterler ile değerlendirmeye çalıştığımız ekonomi, gökyüzünden bakınca da inişli çıkışlı bir görüntü veriyor ve 2017’nin öyle kolay bir yıl olmayacağının işaretleri almıyor. Astrolog Döşer, zorlu etkileri önceden öngörebilmenin bir nebze de olsa olumsuzluktan kaçınmamızı, korunmamızı sağlayacağını vurguluyor. Döşer, kişisel haritalarda önemli tarihleri kişiye özel saptamanın daha doğru olacağını söylemekle birlikte, tekrarlayan gezegen örüntüleri ve Türkiye’nin astroloji haritasının yanı sıra New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) ve ABD astroloji haritalarından yararlanarak bize özel olarak şu değerlendirmeleri yaptı…

2017 yılında ekonomiye ilişkin öngörüleriniz nelerdir?

Zorlu ekonomik koşulların kendini göstereceği, piyasaların hayli dalgalı seyir izleyeceği 2017, spekülasyonlara açık, enteresan fırsatları da beraberinde getiren bir 51i olarak anılacak. Uzun dönemli etkileri gösteren gezegenlerin birbir-leriyle açılarına baktığımızda, ekonomik anlamda zorlu bir viraja girildiğini ama bu yıl henüz en kritik noktaya gelinmediğini görüyoruz. En kritik dönemece 2019-2020 yıllarında varmış olacağız. Zorlu piyasa koşullarını işaret eden göstergelere mukabil, ekonomik kriterleri incelerken dikkat ettiğimiz diğer faktörler, iyileştirme ve düzeltme çabalarının bazı zamanlarda netice vereceğini düşündürüyor. Zorlu etkileri önceden öngörebilirsek, en azından bir nebze kaçınabiliriz.

Tutulmalar son yıllarda önemle takip ediliyor. 2017’deki tutulmalara bakınca bizi neler bekliyor?

Ekonomik ve politik olayların yıllık öngörülerinde güneş ve ay tutulmaları üzerinden değerlendirmelere sık başvurulur. Bu yıl güneş ve ay tutulmaları sabit burçlar olan Aslan ve Kova burçlarına kayıyor. Sabit burçlarda tutulmalar temel toplumsal yapı taşlarının yerinden oynadığı, devamlılık ve istikrar sağlanmasının zor olduğu zamanlardır. Stresli tutulmalar pozisyon kaybı ya da gözden düşme riskini beraberinde getirebilir. Ya da tam tersine, büyük başarılara imza atılabilir. Aslan burcuyla bağdaştırılan bir başka özellik de spekülasyon yeteneğidir. Ateş elementi burçlardan biri olarak Aslan risk alma ve girişimcilik cesaretini gösterir. Riski yönetmek de bir sanattır ve bu Aslan’ın işidir.

Yeni yıl uluslararası ilişkiler açısından nasıl görünüyor?
Risk denilince akla gelen gezegenlerin birincisi Mars’tır. Eğer bir tutulma anında Mars dikkat çekici bir noktada ise, mesela tutulma derecesiyle irtibat kuruyorsa, o zaman risk alma arzusu ve girişim cesareti daha da artar. Bu yıl Ağustos ayında Kova ve Aslan burcunda gerçekleşecek ay ve güneş tutulmalarında Mars, Aslan burcunda ve tutulma derecesine yakın derecelerde yer alacak. Dolayısıyla 2017, top-lumlarında liderlik pozisyonu üstlenmiş kişilerin daha baskın ve atak bir profil çize- ceği, risk alacağı, cesaretli girişimlere imza atacağı, kendi gücünü göstermek isteyeceği, irade ortaya koyma arzularının te-tikleneceği bir yıl olmaya aday gözüküyor. Tutulma haritaları ve dönemsel gezegen geçişlerine baktığımızda gerek uluslararası ilişkiler açısından, gerekse liderlerin ve askeri güçlerin güçlerini göstermesi, gerekse savaş atmosferi yaratabilecek askeri müdahaleler açısından hayli kritik bir yılda olacağımızı öngörebiliriz. Ayrıca bazı yönetimsel değişiklikler veya yönetim modellerinin yeniden tanımlanmasına, kanunlarda bazı yeni uygulamalara da açık bir yıldayız. Türkiye de böyle bir dönemeçte aslında.

  Biraz huzur, biraz uyku, bütün istediğimiz buydu

Türkiye açısından bu tutulmalar sırasında dikkatle izlenmesi gereken tarihler var mı?

21 Ağustos’ta gerçekleşecek Güneş tutulması, bu yılın en önemli tutulması diyebiliriz. Bu aktif dönemde muhtemelen yönetici figürlerinin dominant tavırlarıyla karşılaşacağız. Tutulmanın Regulus yıldızıyla birleşiyor olması, lider pozisyonu tutan kişilerin zafer kazanma arzusunu tetikle-yebilir. Gerek 7 Ağustos’taki Ay tutulması esnasında, gerekse 21 Ağustos’taki Güneş tutulması esnasında Mars aktif durumda. Askeri gücü ve terörle mücadeleyi, bunun yanı sıra savaş becerisini ya da savaş atmosferini temsil eden Mars’ın bu denli aktif olması dikkat çekici. “Tutulmaların Öngörü Gücü” kitabının yazarı Amerikalı Astrolog Bili Meridian’a göre 21 Ağustos tarihinde gerçekleşecek ve 145 numaralı Saros serisine ait Güneş tutulması büyük savaşların ve ekonomik depresyonların dahil olduğu bir serinin parçasıdır. Ülkelerin ve liderlerin zorlu ekonomik şartlarla mücadele edeceği, uluslararası arenada irade ortaya koyma ve güç gösterilerine şahit olacağımız bir zaman dilimine giriyor olabiliriz… Bu yılki tutulmalar, bölge olarak en başta ABD’yi, peşi sıra Ortadoğu’yu işaret etmektedir.

Liderler ve politik açıdan 2017

Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan

■ Ortaçağ döneminde yaşamış meşhur İranlı astrolog Ebu Ma’şer’e göre Aslan burcu ve Mars Türklerle ilişkilendirilir. (Abu Ma’sar, On Historical Astrology, Edited and Translated by Keiji Yamamoto&Charls Burnett, Voluma One, page 19.) Bu yıl gerçekleşecek iki tutulmada Mars Aslan burcunda olacak ve tutulma derecesiyle dizilimde olacak. Bu şartlarda 2017 Türkiye açısından da önemli, dikkat çekici bir yıl olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın astroloji haritasında bunun ipuçlarını görmekteyiz.

■ 2017 yılı sonbaharında Jüpiter’in Akrep burcuna geçişiyle, Türkiye astroloji haritasındaki Güneş derecesi tetiklenecek. 2018 yılında Jüpiter dönüşü gerçekleşecek. Tüm bunlar Türkiye için yönetim modelinin belirlenmesi açısından çok önemli bir yıl olacağını. Cumhurbaşkanının daha geniş yetkilere sahip olacağını gösteriyor. 2019 yılı her şeyin netleşeceği, taşların yerine oturacağı bir yıl olarak görülmektedir.

■ Tutulmaların Aslan burcuna düşmeye başladığı Şubat ayından itibaren, ama daha ziyade Mars’ın Aslan burcunda Ay ve Güneş tutulmalarını tetikleyeceği Ağustos ayı civarındaki zaman diliminde, Türkiye daha aktif bir politika izleyebilir. İçinde bulunduğu bölgede “Ben de varım” diyebilmek veya dengeleri daha iyi sağlayabilmek açısından askeri gücünü daha etkin kullanmak durumunda kalabilir.

Rusya ve Vladimir Putin

■ Tutulmanın öne çıkaracağı bir diğer lider de, astroloji haritasının liderlik ve yönetim becerilerini temsil eden alanındaki Plüton gezegeni tetiklenen

■Vladimir Putin olacak. Rusya astroloji haritasında Aslan burcu yükseliyor ve 21 Ağustos tutulması Rusya’nın içinde bulunduğu bölgedeki etkinliğini artırmak isteyeceğini göstermekte.

■ Daha önce, 11 Şubat tarihinde gerçekleşecek Ay tutulması haritası da Vladimir Putin’in astroloji haritası üzerinde etki yaratacak, liderin gücünü ortaya koyma ve cesaretli kararlar alma eğiliminde olacağını göstermekte.

ABD ve Donald Trump

■ Aslan burcundaki tutulmanın Donald Trump’ın haritasının yükselen derecesine ve Mars’ına çok yakın derecede gerçekleşecek olması, bu dönemde agresif politika izleyecek, dominant bir profil çizecek liderlerden birisinin Trump olduğunu gösteriyor.

■ Tutulma, Trump’ın Amerikan halkı üzerinde irrite eden bazı sert kararları ya da tavrı olabileceğini düşündürüyor. Tutulmalar ABD astroloji haritasında Ay derecesini tetikliyor. Dolayısı ile halk hareketlerinin artacağı, isyankar enerjilerin ön plana çıkacağı, duygusal tepkilerin yoğunlaşacağı bir sürece giriyorlar.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

En çok aranan sözcük: Türkiye’de iş kurmak

Dünyanın önde gelen dijital pazarlama platformlarından olan SEMrush tarafından tüm dünyada küçük ve orta ölçekli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir