Anasayfa / İş Fikirleri ve Yeni İş Kurmak / At Binicileri İçin Hava Yastığı İş Fikri

At Binicileri İçin Hava Yastığı İş FikriTürkiyede de atçılık ve yarış atı yetiştiriciliği en iyi dönemlerinde ülkemizin çeşitli şehirlerinde gece ve gündüz yarışlar düzenleniyor dolayısıyla at binicileride azımsanmıyacak kadar.
At binicilerinin yaptığı kaza sonrası hayatını kaybetmesi veya ciddi şekilde yaralanması üzerine, bir İngiliz ilginç bir çözüm getirdi. 32 yaşındaki at dişçisi ve binici Lee Middleton, motosikletçilerin kullandığı cekete benzeyen hava yastığı hazırladı. 430 Sterlin’den piyasaya sürdüğü hava yastığından 12 bin adet at binicilerine sattığını söyleyen Lee Middleton, “Biniciler tehlikeli şekilde düştüğünde hava yastığı saniyenin 10’da biri kadar hızda açılıyor. Müşterilerimiz arasında profesyonel ve amatör biniciler yer alıyor. Çocuklar için de bir modelimiz bulunuyor. İki milyon at binicisinin bulunduğu İngiltere’de büyük bir pazar var ve ürünümüzü taklit edenler çıkmaya başladı” dedi.
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir