Başarılı Girişimcilik

Avrupa Girişimcilik Ödülleri 2011 İçin KOSGEB’e 29 Başvuru Yapıldı

Avrupa Komisyonu’nun sponsorluğunda 2006 yılından beri verilmekte olan ve girişimciliğin Avrupa çapında kamu kurum ve kuruluşlarının desteği ve teşviki ile geliştirilmesini ifade eden Avrupa Girişimcilik Ödülleri için başvuru süreci tamamlandı. Türkiye’de gerçekleştirilen ulusal Seçim sürecini yürüten Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’na (KOSGEB) yapılan 29 başvuru, oluşturulan değerlendirme komisyonunda incelendi ve aralarından iki proje ödüle aday projeler olarak belirlendi.

İşletmeleri ve girişimciliği en başarılı şekilde teşvik edenleri belirlemek, en iyi girişimcilik uygulamalarını ve politikalarını sergilemek, girişimciliğin katma değeri üzerine farkındalığı arttırmak ve potansiyel girişimcileri cesaretlendirmek amacını taşıyan Avrupa Girişimcilik Ödülleri için yapılan başvurular 15 Kasım’da tamamlandı. Gerçekleştirilen değerlendirme sonucunda Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi ve Yozgat Kadışehri Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin projelerinin, Türkiye’den ödüle aday projeler olmasına karar verildi.

Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin, “Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi” kategorisindeki “Birlikte daha fazlasını yapabiliriz” adlı projesi ile birlikte, Yozgat Kadışehri Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin “Sorumlu Girişimcilik” kategorisindeki “Deveci Havzası Entegrasyon Projesi”nin, Avrupa Girişimcilik Ödülleri için Türkiye’nin aday gösterdiği projeler olarak Avrupa Komisyonu nezdinde adaylık süreci resmi olarak başlatıldı.

Girişimciliğin geliştirilmesine yönelik model ve programlar geliştiren ve uygulayan kurum/kuruluşların katılabildiği ödül yarışması beş kategoride gerçekleştiriliyor.

“Girişimcilik ruhunun geliştirilmesi, yeteneklere yatırım yapmak, girişimcilik ortamının geliştirilmesi, işletmelerin uluslararasılaştırılmasının desteklenmesi ve sorumlu girişimcilik” dallarında yapılan başvurulara ilişkin yapılacak değerlendirmeler sonucunda, her kategori için birer başarı ödülü; ayrıca kategoriler içerisinden seçilen en yaratıcı ve en ilham verici girişimcilik uygulamasına Jüri Büyük Ödülü verilecektir.

Ulusal Seçim süreci sonunda her ülkeden belirlenen iki adayın Avrupa Komisyonu’na bildirilmesiyle başlayan değerlendirme süreci sonunda ödüle layık görülen adaylara ödülleri, Mayıs 2011’de düzenlenecek törenle takdim edilecek

Kaynak: KOSGEB

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu