Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Az Maliyetli, Çevre Dostu ve Talebe Göre Baskı Yapan Gazete Bayii

Az Maliyetli, Çevre Dostu ve Talebe Göre Baskı Yapan Gazete Bayiiİsveç, dünyanın ilk az maliyetli, çevre dostu ve talebe göre baskı yapan gazete bayiini duyurdu.

Meganews, parlak magazin haberlerinin yüksek kaliteli kopyalarını dakikalar içinde basabilen bir makine geliştirdi.

Faber Finds gibi, talep üzerine kitap, dergi vs baskılarını yapan ve böylelikle baskı maliyetlerini azaltan servislere, bir süredir aşikardık. Fakat, bu teknoloji, günümüzde bir çok üniversite, kütüphane ve basım evi gibi birçok yerde kullanılmaya başlandı. İsveç tabanlı Megenews, parlak magazin haberlerinin yüksek kaliteli kopyalarını dakikalar içinde basabilen bir makine geliştirdi.

meganews
Şirket, bu hizmetini en son Stockholm şehrinde vermeye başladı. Böylelikle, gün içinde sokakta yürüyen insanlar, platform üzerindeki başlıklardan birini seçiyor, sadece standart kapak parasını ödüyor ve iki dakika gibi oldukça kısa bir süre bekledikten sonra yeni basılmış gazetelerine kavuşuyor. Japon basım firması Ricoh tarafından geliştirilen bu teknolojiyi kullanan dergiler, her bir başlığın son versiyonlarının dijital dosyalarından renkli baskı yapılarak kullanıcıya satılıyor. Bu makinede internet bağlantısının olması, haber düzeltme gibi ani güncelleştirmelerin zaman kaybetmeden alınması, toplum üzerinde geniş çaplı bir hataya mal olmadan kullanıcılara, haberi en doğru şekilde aktarmayı sağlıyor. Yayıncılar için, bu uygulamanın, geniş çaplı baskı maliyetlerini azaltacağı bir gerçek. Ayrıca, bu makinenin, çevreye oldukça fazla faydası bulunuyor. Gereksiz kağıt harcanmasını engelliyor ve kullanılmamış kopyaların geri dönüşümünü kolaylaştırıyor. Aşağıdaki video, bu servisin faydaları hakkında geniş çaplı bilgiler içermektedir.

Büyük magazin yayıncılarına sağladığı faydalar gibi, bu konsept, yayıncıların ilgili başlıkları yayınlayarak işlerini büyütmelerini ve haber endüstrisinin alanını genişletmesini sağlıyor.

Website: www.meganewsmagazines.com

kaynak : www.myfikirler.com

  Dikkat Çeken İş Fikirleri 5 AdetYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir