Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Bahçe Bitkileriyle Tedavi Merkezi Açmak

Bahçe Bitkileriyle Tedavi Merkezi AçmakBahçe bitkileriyle tedavi

Daha doğrusu, ‘Bahçe Bitkileriyle Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği’. Buradaki ‘tedavi’ ve ‘klinik’ sözcüğünün tıp bilimi açısından bir değeri yok. Ancak oluşan çağrışım böyle yazmayı gerektiriyor. Akıl hastaneleri, hapishaneler, yatılı okullar, çocuk yuvaları şimdi başlıca uygulama alanları. Belediyelerin halk sağlığı adına özel alanlarda bu uygulamayı hayata geçirmesi mümkün.

bahce bitkileri ile tedavi
‘Ekoterapi’ olarak da adlandırılan eylemin ilginç tarafı, huzur verici etkileri tanımlanmış bazı bahçe bitkilerinin hedef kişiler eliyle yetiştirilmesi amacına yönelmiş. Eyleme ‘ekopsikoloji’ diyenler de var. Hem fiziksel aktivite imkanı sağlıyor, hem de ruhsal terapi yapıyor. Rehabilitasyon için işin uzmanı olmak şart. Bahçe düzeni ve bitkiler kişi mizacına uygun olarak seçiliyor. Kişiler kendi yetiştirdikleri bitkilerle adeta konuşuyor, onlarla hayatın zorluklarım paylaşıyor. Kente yakın noktalarda kişiye özel kiralanan sahalarda bu işi hobi amaçlı pazarlamak da ayrı bir seçenek. Özel eğitim gerektiren yeni bir proje.

  Teknolojik İş FikirleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir