Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

Bahçeşehir Üniversitesi Sloganı “Kampüsüm Dünya”

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
Sloganı “Kampüsüm Dünya”

1998 yılında kumlan ve 8 bine yakın öğrencinin mezun olduğu okulda en çok talep gören bölümler; Endüstri Ürünleri Tasarımı, Enerji Sistemleri Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği. Okulun en önemli farkı dünyanın 35 ülkesinden 186 üniversite ile işbirliği halinde olması. Okul her öğrencisine alanıyla ilgili bir üniversitede yurtdışı deneyimi şansı tanıyor. “Kampusum Dünya” sloganıyla yola çıkan üniversite Washington, Lozan, Riga ve Berlin’deki kampüslerinde öğrencilerin eğilimlerinin bir bölümünü gerçekleştirmelerini de sağlıyor.

Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi tarafından gerçekleştiren ve “Üniversite ile iş dünyası işbirliğine dayalı bir eğilim modeli olan CO-OP ile öğrenciler, yurt dışında ve yurt içinde bulunan birçok anlaşmalı iş yeri ile öğrencilere staj ve iş olanağı sunuluyor.

Aynca, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlarda ilk 1000’e giren ve bu öğrencilerden Bahçeşehir Üniversitesi tercih etmiş olan öğrencilere. İngilizce hazırlık sınıfını Amerika Birleşik Devletlerinin başkenti olan Was-hington da okuma şansı sunuluyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu