Anasayfa / Haberler / Bahçeşehir Üniversitesi’nde 75 farklı yüksek lisans programı bulunuyor

Bahçeşehir Üniversitesi’nde 75 farklı yüksek lisans programı bulunuyorBAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ/ Seçmeli dersler yurtdışında alınabiliyor

Bünyesinde farklı dil (İngilizce/Türkçe) ve uygulama türünde (tezli/tezsiz, hafta içi/hafta sonu) toplam 75 farklı yüksek lisans programı bulunan Bahçeşehir Üniversitesi’nde bu programlara katılanların yüzde 95’i çalışanlardan oluşuyor. Yeni bir program tasarlarken sektörlerin dinamiklerini, nitelikli işgücü ihtiyacını ve diğer ihtiyaçları dikkatle inceleyen üniversite yönetimi, açmayı planladıkları programlarda, programların bugünün değil yarının ve geleceğin programlan olmasına özen gösteriyor.

bahcesehir universitesi yuksek lisans basvurusu
Bugün itibariyle Üniversite’de en ilgi çeken yüksek lisans programlarının başında Genel işletmecilik geliyor. Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi ile insan Kaynakları Yönetimi ve Yönetim Bilişim Sistemleri de tercihlerde ilk sıralarda yer alıyor.

Tabii Executive MBA programına da her dönem ilgi olduğu belirtiliyor.

Üniversite, belirli konularda spesifik olarak uzmanlaşmayı sağlayan multidisipliner programlan da açmayı sürdürüyor. Bahçeşehir Üniversitesi, tercih etmeleri halinde, MBA öğrencilerinin seçmeli derslerinden bazılarını VVashington, Lozan, T okyo, New York, T el Aviv ve Kudüs gibi dünyanın önemli siyaset, ekonomi ve finans merkezlerinde almalarını da sağlıyor. Bu vesileyle öğrencilerin uluslararası netvvork kurmasını kolaylaştırarak, diğer ülkelerde iş dünyasının gelişiminden haberdar olmalarına olanak sunuluyor.

Okulda Executive MBA Programlan 38 bin lira, Klinik Psikoloji 38 bin lira, Uzaktan Eğitim “e-mba” 18 bin lira, diğer yüksek lisans programlan 27 bin lira. Üniversitenin yüksek lisans adayları programlara yıl boyunca başvurabiliyor. Bahçeşehir Üniversitesi’nin yüksek lisans programlarına yılda yapılan 3 bin 500 başvurudan bin 500 adayın kayıt hakkı kazandığını da belirtelim.

  Türkiye'de organik bal üretimi yaygınlaşacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir