Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Balkondan Balkona Değil, Bilgisayardan Bilgisayara Ses Gitsin

Balkondan Balkona Değil, Bilgisayardan Bilgisayara Ses GitsinBilgisayarınızı açtınız, tarayıcıya girdiniz, bir web sitesinde geziyorsunuz. Adres çubuğundaki adres de öyle bir uzun ki ucu bucağı görünmüyor. Ama bu adresi aynı odada bulunan bir başka arkadaşınıza yollamak istiyorsunuz, e-posta açıp yollamaya da üşendiniz. Ne yaparsınız? Google, buna benzer senaryolar için Chrome tarayıcı altında çalışan Google Tone adlı ilginç bir eklenti geliştirmiş. Bu eklentiyi kullanabilmek için öncelikle iki bilgisayarın birbirini duyabileceği bir uzaklıkta olması gerekiyor.
ses

Eklentiyi her iki bilgisayara da yüklüyorsunuz. Ardından paylaşmak istediğiniz siteyi ziyaret edip eklentiyi çalıştırdığınızda, bilgisayarınız bir takım sesler çıkarmaya başlıyor. Diğer bilgisayardaki eklenti bu sesleri dinleyerek adresi alıyor ve tarayıcının adres penceresine yapıştırıyor. Böylece mahallenizdeki teyzelerin balkondan balkona seslenmesi gibi iki bilgisayar da kendi aralarında güzel güzel anlaşıyor. Denemek isterseniz detayları bit.ly/googletoneext adresinde bulabilirsiniz.

  2.2 milyon yazar kasa değişecekYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir