Anasayfa / Makaleler / Başarılı Olma İlkelerinin Bilinciyle Başarılı Olmak

Başarılı Olma İlkelerinin Bilinciyle Başarılı OlmakÖnce istemek…

Başarılı olmak için istemek…

basarili olmakBaşarılı olmayı Bütiin kapasitemizi ve beyin potansiyelimizi harekete geçiren bir istekle istersek, başarılı olmak için doğamız gereği harekete geçeriz.

Başarıya ve mutluluğa doğuştan hakkımız olduğunu bilmeliyiz… Ama başarılı ve mutlu olabilmek için, daha iyi, daha çalışkan, daha zeki ve daha akıllı olmamız gerektiğini bilmeliyiz.

Öncelikle, kendimizi olduğumuz gibi kabul etmeli ve kendimize hak ettiğimiz değeri vermeliyiz.

Aynı zamanda neyi ve nasıl isteyeceğimizi açık ve net bilmeliyiz.

Zihnimizi kontrol ederek kendimize soracağımız doğru sorularla, bizleri başannaya sevk edecek olan doğnı düşünceleri üretebiliriz…

Başarılı ve Mutlu olmak istediğimiz alanlarda bireysel değişimimiz ve gelişimimiz için bilmemiz gereken doğru bilgiye sahip olabilmek, ancak gerekli olan eğitimleri almakla ve bilgilenmekle mümkündür.

İçtenlikle istediğimizde, tüm evrene ve insanlara ben mutlu olmayı ve başarmayı hak ediyorum mesajı vermiş oluruz.

Dolayısıyla evren ve insanlar bu mesajı alıp bizlere istek ve arzularımıza göre geri bildirimde bulunurlar. Bu durumda isteklerimiz ve arzulanınız bize gelmek için harekete geçerler.

Kendimizi sevmek ve kendimize hak ettiğimiz değeri vennek, öncelikle kendi öz gerçeğimizi fark etmek ve kabul etmektir. Beyin potansiyelimizi dikkate alıp devreye soktuğumuzda ise orijinal ve güçlü, muhteşem özümüzü fark etmiş ve kendimizi kucaklamış oluruz.

Yani kendimizi sınırladığımızda, bilinçaltımızda yatan geçmiş deneyimlerimizden kaynaklanan, bizi korkutup ürküten ve kaygılandıran endişelerimizle yüzleşmiş oluruz.

Sınırlamalardan kurtulup özümüzle buluştuğumuzda ve zihnimizi kontrol altına aldığımızda, başan ve mutluluk adına ilk adımı atmış olunız.

Başanlı ve mutlu olmak için atacağımız ilk adım kendimize gerekli olan o doğnı soruyu sonnaktır.

Kendimize,
“Nasıl yapabilirim ? ”

“Nasıl başarabilirim? ”

“Nasıl mutlu olabilirim?”

gibi doğıu somlan sorduğumuz anda, zihnimizde arzu ettiğimiz başanyı ve mutluluğu elde edebilmek için gerekli olan düşünceleri oluştunnuş ve bireysel sorumluluğumuzu üstlenerek hemen eyleme geçmiş oluruz.

Doğru düşünceleri oluşturduğumuz anda ise beynimizde doğuştan var olan ve bizi yönlendiren mevcut programlar, bizi arzu ettiğimiz doğrultuda yönlendirip, başarıya ve mutluluğa sevk eder.

  Yeni anayasa ve anayasal iktisat

Önemli olan, kendimize doğru somlan sorup doğrn düşünceler ürettiğimizde, egolarımızı ve zaaflanıruzı bir kenara bırakıp, iradeli ve kararlı olarak ilk adımı atmamız gerektiğidir.

Sahip olduğumuz mevcut kapasitemizle, bireysel sorumluluğumuzu üstlendiğimizde ve gerekli olan en doğru bilgilere de sahip olduğumuzda, başarı yolunda ilk adımlan atmış oluruz.

Ama bunun için kendimize doğru somlan somp, bizleri arzuladığımız başanya ve mutluluğa sevk edecek olan düşünceleri üretebilmeliyiz.

Ürettiğimiz yapıcı ve çözümciil düşünceleri, eyleme geçirip hayatımıza entegre ettiğimizde, başarı ve mutluluk yolunda hayatımızın pozitif yönde nasıl değişeceğini düşünmeliyiz ve görmeliyiz.

Yaşamak istediğimiz güzel yannlanmızı düşlediğimizde beynimizdeki programlar harekete geçer ve bizleri düşüncelerimiz doğrultusunda yönlendirir.

Enerjimiz düşüncelerimizi izler ve bizler arzu ettiğimiz başanya ve mutluluğa doğru yol almış olunız.

Bu durumda beynimizle ilgili az da olsa biraz bilgi vermek ve bu bilgileri sizlerle paylaşmak isterim.

Beynimiz bir radyo gibi elektrik dalgalannı alır ve yayar. Her canlı belli ölçüde enerji dalgalan yaydığından bu enerji dalgalan etrafımızı sarar ve bedenimize dahi nüfus eder. Beynimiz bir takım eneıji frekanslan yaydığından radar misali bu frekanslar gezegene yollanarak, birbirimizle ve tüm canlılarla enerji alış verişinde bulunuruz.

Yani enerjimizi yeryüzünün elektromanyetik kovuğuyla paylaşabilir ve düşüncelerimizle enetji yayabiliriz.

Başka bir deyişle zihnimizden ve bedenimizden yayılan sinyaller, bu iyonosfer kabuğu vasıtasıyla yayılmaktadır. Bir takım bilimsel araştırmaların sonuçlarına göre beynin yaptığı zihinsel aktivitelere göre belli frekansları vardır.

Dolayısıyla, beynini ve zihnini kontrol altına alarak zihin gücünü kullanan her insan, düşünceleri doğrultusunda hareket eder…

Bireysel sorumluluğunu üstlenerek Eyleme geçen her insan,

İradeli ve kararlı bir biçimde,

Amaçlarına ve hedeflerine ilerlerken… Hedefleri kendisine yaklaşır ve arzu ettiği Başarıya ve mutluluğa kavuşur…

Oğuzhan Dogani / Tayfun Aysal
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü, film ve müzik endüstrisinin toplam büyüklüğünü geride bıraktı. Ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir