Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Bayim Olur musun? fuarı girişimciler ile yatırımcıları buluşturuyor

Geliştirdiği orijinal yöntemlerle hazırladığı fuarlar satış rekorları kırıyor. 30 yıllık fuarcı Medyafors Yönetim Kurulu Başkanı M. Özhan Erem, şimdi de ‘Bayim Olur musun Fuarı’ ile kendi işini kurmak isteyenlerle marka sahiplerini buluşturuyor…

YENİ bir iş mi kurmak istiyorsunuz? Global markaların sahipleri ya da franchise sorumlularıyla birebir görüşmeyi düşünür müsünüz? Ulusal pazarda muazzam bir şekilde büyüyen şirket patronlarıyla birebir iş ortaklığı görüşmesi yapmaya ne dersiniz? Ya da Türkiye’nin dört bir yanından gelmiş, kendi bulundukları bölgelerde markalaşan yerel şirketlerin orijinal ürünlerini görmek ister misiniz? Yanıtınız ‘evet’ ise bu fuarı kaçırmayın deriz.

bayim olurmusun

Bu yıl 12’nci kez düzenlenen “Bayim Olur musun? Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı”, başarılı girişimcilerle yatırımcıları buluşturuyor. Fuar 18-21 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Medya Fors Fuarcılık ve UF-RAD’ın (Franchising Derneği) işbirliği ile gerçekleştirilecek fuar, franchise ve bayilik veren firmalarla yatırımcıları buluşturacak. Fuar kendi alanında Türkiye’nin en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor.

300’DEN FAZLA FİRMA VAR

îlk kez 2008’de düzenlenen fuara her yıl daha fazla katılım gerçekleşiyor. Fuar her yıl ortalama yüzde 30 oranında büyüyor. Bu yıl 22 bin metrekarelik bir alanda düzenlenecek olan fuara katılımcı sayısında da rekor bir artış var. Bu yıl 300’ün üzerinde katılımcı bekleniyor. Franchise ya da bayilik veren firmalar elini çabuk tutsun. Zira fuara katılmak için yer bulamayabilirsiniz. En son başvuru tarihi 12 Eylül 2014. Katılımcılar için metrekare fiyatı bu yıl 150 dolar olarak belirlenmiş. UFRAD (Franchising Demeği) ile yapılan anlaşma gereği, demek üyelerine yüzde 10 indirim yapılıyor. Ayrıca firmalara fuar dışında da tüm yıl franchise başvuruları almaları ve franchise şartlarını anlatabilmeleri için hazırlanan Bayimolurmusun.com.tr portal projesi ve Bayim olur musun Gazetesi’nin dahil olduğu tanıtım paketleri mevcut. Markalara bu paket ile yatırımcı adayı bulma, haberlerini yayınlama gibi uzun süreli destekler veriliyor. Aynı zamanda firmalar Bayimolurmusun.com.tr’den doğrudan başvuru alabiliyor.

BAŞARISI ÖLÇÜMLENEBİLİYOR

Bayim Olur musun? Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı, franchising sektörünün ilk ve tek fuarı. Başarısının ölçülebilir olması açısından diğer fuarlardan ayrılıyor. Örneğin katılımcı markalar fuardan sonra yüzlerce franchise ön anlaşması yaptıklarını açıklıyorlar. Fuar yerli yatırımcıların önünü açmanın ötesinde Türk markalarının dünyaya açılmasında da önemli bir misyona sahip. Her yıl değişik sektörlerde faaliyet gösteren firmalar katıldığı fuar franchise sektöründe trendleri takip etmek isteyenlerin akınına uğruyor.

Bu yıl fuarda özellikle e-ticaret, teknoloji, gıda, eğitim ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar ön plana çıkacak. Diğer yandan büyüyen sektörlerin de fuara yansıdığı gözleniyor. Örneğin bu yıl atak halindeki gayrimenkul firmaları da fuarda yerlerini alırken, bu yılki ana sponsor da bir gayrimenkul zinciri olan Coldwell Banker Türkiye olmuş.

M. Özhan EREM / Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı
Franchise sektörünün iş platformuyuz

Yaklaşık 30 yıldır Türkiye’de ve dünyada fuarcılık işinin içindeyim. İddia ediyorum: “Bayim Olur musun Fuarı” kadar verimli, katılımcısı açısından bu kadar net pozitif sonuçlar doğuran bir fuar daha görmedim. Markaların kendilerini, ürün ve hizmetlerini, bayi ve franchisee adaylarına en doğru biçimde, en kısa yoldan, tanıtabildikleri, hedeflerine ulaşabildikleri bir başka organizasyon daha yok. Türkiye’de bugün AVM’ lerde olsun, ana arterlerde, sokaklarda olsun, gördüğünüz bildiğiniz franchise sistemiyle çalışan yerli, yabancı hemen hemen tüm markaların yükseliş serüveninde doğrudan katkımız var. Bu fuar birçok markanın ilk çıkış noktasıyken, birçoğunun da franchisee sayısını arttırdığı, geliştirdiği bir iş platformu.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu