İş Fikirleri ve İş Kurmak

Bebek Uyku Koltuğu Nap Nanny – İş Fikri

Köpükten tasarlanmış beşik

İş fikri : Düz yatmayı sevmeyen bebeklerin daha iyi uyuması için araç bebek koltuğunun tüm şekillerini taklit eden köpükten tasarlanmış beşik.
Girişimci: Leslie Gudel, ABD
Finansal Ödül: 250,000 Dolardan fazla

TV spor spikeri Leslie Gudel kız bebeğinin uyutabilmek için her şeyi denemiş. İlk yıl boyunca huzursuz bebek sadece araç koltuğunda uyuyordu. Ancak bu iyi bir bebek beşiği değildi. Gudel daha tatmin edici bir çözüm bulma ümidiyle birçok alışveriş merkezini gezerek bebek yatağı şeklinde, evde kullanılabilir bir araç çocuk koltuğu aramaya başladı. Aradığını bulamayınca biraz da kocasının “Neden söylenmeyi bırakıp kendin yapmıyorsun?” demesiyle kendi icadını yapmaya karar verdi.

Şimdi bebek eşyaları satan mağazaların bebekler için birçok çözümle dolu olduğunu düşünebilirsiniz ama en yoğun pazarlarda bile dahi bir çift gözün görebileceği bir boşluk vardır. Gudel de bunu keşfetti. Onun istediği gibi bir yatak yoktu ve onun gibi gecesi bölünen anne babanın çok fazla olduğunu biliyordu. Bu yüzden hemen işe koyuldu. Bu 2004 yılındaydı ve tasarımı tamamlaması, geliştirmesi, prototip oluşturması, patent alması ve sonunda piyasaya sürmesi 4 yılını aldı ve bu süreçte 200,000 dolar para harcadı.

Bir Bebek Gibi Uyumak
Gudel ilk olarak beşiğin içine yerleştirilebilecek bir şey tasarlamayı düşünüyordu ama Amerika Pediatri Akademisi beşiğin içine bebekten başka hiçbir şey konulmamasını tavsiye ediyordu. Bu yüzden fikir Nap Nanny’ye dönüştü.

Nap Nanny bebeklerin daha iyi uyumasını sağlayacak çığır açan bir buluştu. Geleneksel olarak, yorgun düşmüş ve hayal kırıklığına uğramış aileler düz yatmayı sevmeyen bebekler için minderleri tercih ediyorlardı. Ancak kaçınılmaz bir şekilde bebekler bu minderlerden yuvarlanıyorlardı ve bunun  kendi bebeği için işe yaramadığını gördü.

Onun Nap Nanny buluşu 30 derecelik açıyla duruyor ve alt kısımda yumuşakça kıvrılıyor, böylece bebeğin kayması engelleniyor. Bir güvenlik kemeri bebeği güvenli bir şekilde yerinde tutuyor ve bu ürünün toplam ağırlığı 1,5 kg’ı geçmiyor. Bu ürün sadece düz yatmayı sevmeyen bebeklerin rahat uyumasını sağlamıyor, aynı zamanda reflü, karın ağrısı, kulak ağrısı ve diğer birçok hastalıktan rahatsız olan bebeklerin de rahat uyumasını sağlıyor. Bu yüzden bu buluşun bu alandaki başarısı tıp toplumunun da dikkatini çekmeye başladı. Bir çok çocuk doktoru bu ürünü reçetelere ekliyor ve bir çok hastane bu ürünü öneriyor. Aynı zamanda araştırmalara yardım etmek için Nap Nanny’nin web sitesinde Sağlık Bakım Uzmanları sayfası bulunuyor.

Paha Biçilemez Yardım
Gudel Philadelphia’daki Comcast SportsNet’te bir spor sunucusu olarak çalışıyor. Daha önce hiç bebek ürünleri üretme ve mucitlik deneyimi olmamasına rağmen bu süreç boyunca birçok paha biçilemez yardımlar aldı. Bir hayır kurumuna yardım toplama kampanyasına Jon Bon Jovi tarafından imzalanan bir gitar bağışladı ve bu gitarı satın alan adam eve geldiğinde Nap Nanny’nin çizimlerini gördü ve yardım etmeye karar verdi. Onu köpük üreticisi bulmasında yardım edecek birileriyle tanıştırdı. İlk olarak enjeksiyon kalıplama köpükler kullanıldı ancak daha sonra köpüğü kesip tekrar yapıştırarak daha hafif ve daha ucuz bir ürün üreten bir köpük imalatçısıyla tanıştı. Ve bir komşusu da kılıflar için ona yardım etti.

Dik Öğrenme Yokuşları
Bütün bu girişim onun sıradan profesyonel alanının dışında olduğu için bu süreç Gudel için büyük bir öğrenme süreci oldu. Aynı zamanda her ne kadar basit bir ürün gibi görünse de her aşama kendine has zorluklar taşıyordu. Gudel doğru türdeki köpüğü kullandığına emin olmalıydı ve bu köpük hafif olmalıydı ve çok iri olmamalıydı. Aynı zamanda kılıf için seçilecek kumaşa da özen gösterilmeliydi, çünkü çocuk ürünleri için birçok düzenleme vardı. Örneğin, ürünlerde hiç kurşun olamazdı ve köpükte alev geciktirici olmalıydı. Ancak o da öğrenmeye devam etti.

Patent Onaylandı
Nap Nanny’nin patenti Eylül 2008 yılında onaylandı ve Ocak 2009 yılında üretime başlandı. İlk 9 ay İçinde 7,500 ürün biraz uyku isteyen anneler tarafından satın alındı. Hem kendileri hem de bebekleri için. Gudel’in şirketinin 11 çalışanı var ve hepsi evlerinin dışında çalışıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu