İş Fikirleri

Bebeklere Yönelik İş Fikri Teknolojileri

Emzikten ateş ölçün

Bebeği olan anne ve babalar her türlü fedakarlığı yapar bebekleri için harcamalarında kısıtlamaya gitmezler. Girişimciler için bebek sektörü fırsatlarla doludur. Para kazanmak için bebeklere yönelik 8 teknolojik ürün ilginizi çekebilir.

Özellikle yeni doğan bir bebeğe sahip ebeveynler, beslenmeden bakıma, uykudan sağlığa kadar birçok konuda desteğe ihtiyaç duyuyor. Burada bebeklere özel teknolojiler yardımcı olmaya aday. Emzikten, ateş ölçen cihazdan, ağlayınca sallanmaya başlayan beşiğe, sütü kendi ısıtan biberona kadar sekiz ürünü inceledik.

Ebeveynler için bebeklerin ateşini ölçme işlemi zorlayıcı olabiliyor. Bunun için kulaktan, koltuk altından veya temassız gibi klasik yöntemlerin yanı sıra yeni teknolojiler de geliştiriliyor. Bunlardan biri olan Summer Infant termometreli emzik, hareketli bebeğinizin ateşini ölçebilmeniz için daha uygun bir yol sağlıyor. Sadece normal bir emzik gibi bebeğin ağzına vermeniz yeterli oluyor. Emzik, bebeğinizin ateşi olup olmadığını ölçerken aynı zamanda onu rahatlatıyor. Fever Alert ışıklı özelliği de ebeveynlerin geceleri de ateş ölçmelerine yardımcı oluyor ve ölçüm bittiğinde ses çıkarıyor. İnternet üzerinden 80 TL fiyata satın alınabilir.

Kendi kendine sallayan beşik

Snoo akıllı beşik, bebeğinizin sakinleştirici sesleriyle, titreşim ve ana rahmini taklit eden sallanma hareketleriyle uykuya dalmasına yardımcı olmak için tasarlanmış. Ayrıca bebek uyuduktan sonra ağlayarak uyanması durumunda da sallanmaya başlayarak bebeğin tekrar uykuya geçmesine yardımcı oluyor. Bebeğin güvenliği için onlara yatağa özel kundağı giydirmek gerekiyor. IOS veya Android için Snoo uygulaması da beşiği uzaktan kontrol etmenizi sağlıyor. Bebeğin ağlamaya devam etmesi durumunda kapanıp sizi uyarıyor, böylece bir sorun olup olmadığını gidip kendiniz kontrol edebiliyorsunuz. Bu ürünü internet perakende satış noktalarından edinebilirsiniz.

Sütü kendi ısıtan biberon

Yoomi’nin geliştirdiği ısıtıcılı biberon, dışarıda bebek besleyen ebeveynlerin kurtarıcısı olma hedefiyle tasarlanmış. Dışarı çıktığınızda biberondaki sütü ya da mamayı ısıtmak her zaman kolay olmuyor. Yanınızda taşıdığınız termostaki suyu kullanmak da bazen pratik değil. İşte Yoomi biberon tam da bunun için geliştirilmiş. Akıllı biberondaki sütü ya da mamayı ısıtmak için ekstra bir şeye ihtiyacınız yok. Kendi kendini ısıtan bu biberona ısıtıcısını takıp düğmesine basmanız yeterli. Biberon, 60 saniye içinde mama ya da sütü ideal sıcaklığa getiriyor. Taşınabilir aküsü şarj edilebilir ve tekrar tekrar kullanılabilir özellikte bulunuyor. Isıtıcıyı salla-çalkala yöntemi ile mikrodalgada iki dakikada, kaynatarak da suda yarım saatte şarj edebilirsiniz. Fiyatı 30 dolar.
Bez değiştirme yastığından takip

Özellikle yeni doğan bebeklerde, kilo, beslenme miktarı, uyku süresi gibi birçok takip gerektiren konu anne ve babaları zorluyor. Bu süreçte ise yardıma ihtiyaç duyuluyor. Bu konuda teknoloji yardıma koşuyor. Hatch Baby şirketi, akıllı telefondaki bir uygulamayla beraber çalışan bir bez değiştirme yastığı geliştirdi. Dışarıdan sadece bez değiştirme yastığı olarak görülse de Hatch Baby değiştirme yastığı, aynı zamanda bebeğinizin ağırlığını, beslenme sürelerini ve miktarlarını, bebek bezi değişikliklerini, uyku ve daha fazlasını da kaydeden bir ölçek ve büyüme monitörü. Tüm bu bilgileri çocuk doktorunuzla da paylaşabiliyorsunuz. Böylece takibi daha kolay oluyor. Fiyatı 130 dolar.

Pratik mama hazırlayıcı

Bebeklerin ek gıdaya geçiş döneminde pratik kullanımıyla zamandan tasarruf da sağlayan Philips Avent Buharlı Pişirici ve Blender, besin değeri yüksek mamaların daha hızlı hazırlanmasına yardımcı oluyor.

Buharda pişirme teknolojisine sahip olan Philips Avent Buharlı Pişirici ve Blender, yiyecekleri kaynatmaya gerek olmadan eşit derecede pişmesini sağlıyor. Gıdalar buharda piştikten sonra tek yapılması gereken ise yiyeceklerin içinde yer aldığı hazneyi ters çevirerek, istenilen mama kıvamını elde edene kadar karıştırmak.

Ürün, bebekler için ek gıdaya geçiş döneminden 12 yaşına kadar meyve, sebze, et, balık ve bakliyatları kullanarak yiyecek hazırlanmasını sağlıyor.

Portatif şarjlı göğüs pompaso

Emzirmeyi destekleyen teknolojiler tasarlayan Wee Baby’nin ultra portatif şarjlı göğüs pompası da bebeklerin daha uzun süre anne sütü ile beslenebilmesini sağlayan yeni ürünler arasında öne çıkıyor. En inovatif yanı ise şarj edilebilme özelliğiyle elektriğe ihtiyaç duyulmadan kullanılması. Ürün, USB ve taşınabilir güç kaynaklarıyla da uyumlu. Aynı zamanda avuç içine sığabilen boyutuyla da taşıma kolaylığı sağlıyor. Küçük ve hafif motoruyla da tek elle kumanda edilebiliyor. Beş farklı masaj modu ve masaj destekli göğüs pedi bulunan göğüs pompası, fısıltı ses düzeyinde çalışan dokuz kademedeki farklı güç seviyelerine sahip. Otomatik ayarıyla bebeğin emme ritmini taklit ediyor. Satış fiyatı ise 299 TL.

Sakinleştiren el hoparlörü

Bebekleri özellikle ilk doğduklarında dış dünyaya adapte olup sakinleşmelerini sağlamak önemli oluyor. Bunun için müzik ve seslerden destek almak çoğu kişinin başvurduğu bir yöntem. Ancak açık alanda, dışarıda ya da evde olsa da sadece sesi bebeğe dinletmek mümkün olmayabiliyor. Müzik sesi herkesin duyacağı şekilde açılıyor. İşte buna bir çözüm Gro adlı şirketten geldi. Bebekleri sakinleştirdiği düşünülen beyaz gürültüye sahip bu elde tutulabilen cihazı bebeğinizin kulağına tutmanız yeterli. 107 gram ağırlığında olan ve pille çalışan bu pratik bebek sakinleştirici cihazda, kalp atışı, okyanus dalgası ve yağmur sesi bulunuyor. Güvenli düzeyde ses veren bu cihazı her yere taşımanız mümkün. Fiyatı 18 Euro.

GÖZDE YENIOVA

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu