Anasayfa / Pazarlama ve Satış / Belek National Golf Club Canlı Yayınla 200 Milyon Haneye Ulaşacak

Belek National Golf Club Canlı Yayınla 200 Milyon Haneye UlaşacakÜnlü turnuva canlı yayınla 200 milyon haneye ulaşacak

Belek National Golf Club, 8-10 Mayıs tarihlerinde, Ladies European Tour’a (LET) altıncı kez ev sahipliği yapacak. LET, dünyanın en etkin yayın kuruluşlarınca dört gün sürecek canlı programlarla izleyiciye ulaştırılacak. Bu hazırlık yapılırken Opet’in Kurucusu Fikret Oztürk tesisinyarı hissesini satın aldı.

Belek National Golf Club

Dünyada yıldızı gittikçe parlayan golf bölgemiz Belek’in ilk tesislerinden olan National Golf Club, bu yıl önemli bir turnuvaya altıncı kez ev sahipliği yapacak. 8-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Ladies European Tour’da (LET: Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası) dünyanın en iyi golf sporcuları ve otoriteleri Belek National Golf Club’ta ağırlanacak.

National Golf Club, turnuvaya bu yıl her zamankinden daha iddialı hazırlanıyor. LET, dünyanın en etkin yayın kuruluşlarınca canlı programlarla yayınlanacak. Golf Challange ve Eurosport’ta dört gün boyunca 3 saat sürecek yayınlarla golfseverlere sunulacak etkinlik aynca NTV’de 52 dakika boyunca özet halinde gösterilecek. Dünya genelinde 200 milyon hane tarafından izlenecek yayınlann reklam değeri karşılığının 1,6 milyon dolar olduğu kaydediliyor.

Bu yıl National Golfun ve kurucusu Bülent Göktuna’nın yaşadığı önemli gelişmeler, canlı yayınların tetikleyicisi oldu. Dünyanın en önemli 20 golf tesisi arasında bulunan National Golf teki gelişmeleri hemen aktaralım.
Tesisin yüzde 64’üne sahip Bülent Göktuna ile diğer ortaklar Tatlıcı ve Adore gmpları arasında uzun süredir anlaşmazlık yaşanıyordu. Bunun bir sonucu olarak, tesis yaklaşık 11 yıldır kayyımı tarafından idare ediliyordu.

Bu yıl yaşanan bir gelişme, National Golf Club için yeni bir dönemi başlattı. Golfün sevilen ismi, işadamı Fikret Öztürk, Tatlıcı ve Adore hisselerini satın alarak Göktuna ile yarı yarıya ortaklık kurdu. Ortaklık Öztürk’e 10 milyon dolara mal olurken, ortaklar tesise 10 milyon dolarlık daha yatırım gerçekleştirecek.

  Pazarlamada 2018'in Dijital Trendleri

Hedefler büyük. Klasik bir turnuva tesisi olmayı sürdürecek National. Planlar arasında dünyanın ilk 10 tesisi arasına girmek de var.

Turnuvanın ve canlı yayınların maliyetine gelince…

LET’in bütçesi 1,3 milyon Euro. Göktuna’nm sahibi olduğu Mineks’in üstlendiği bu maliyette canlı yayınların payı 350 bin Euro’yu buluyor.

Sporcuları taşıyan THY, turnuvanın diğer en önemli sponsoru. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Spor Bakanlığı’nın ise küçük katkıları var. Göktuna, “Mineks, geçmişte olduğu gibi bu yıl da turnuvanın ana sponsoru” diyor. Canlı yayın hem Türkiye’nin tanıtımı hem de kendini yurtdışında duyurmak isteyen markalar için müthiş bir fırsat.

Göktuna, yeni sponsorların devreye girmesinin kendileri için önemli imkanlar doğuracağını dile getiriyor.

Türkiye’nin golf tesisleri ile tanışmasında önemli katkıları bulunan Bülent Göktuna, National Golf Club (NGC) vasıtası ile yeni sporcular yetiştirmek için de kotları sıvadı. Antalya Yetiştirme Yurdu’ndan yetenekli çocukların da içinde bulunduğu 60 öğrenci NGC Junior Akademi’de eğitime tabi tutuluyor. Çocuklar, akademide NGC’nin tüm olanaklarından faydalanıyor. Bugüne kadar bine yakın çocuk NGC Junior Akademi’nin eğitiminden geçti. Sıkı çalışmanın sonuçları alınmaya başladı bile. Öğrencilerin çoğu Türkiye Golf Federasyonu A Milli Takımı’na aday ve 14-18 yaş grubundakilerin birçoğu şimdiden Türkiye Golf Ligi’nde ilk sıraya yerleşti.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Amazon, Aliexpress ve Ebay Üzerinden Satış Yapma Tüyoları

Dünyanın teknoloji devleri Türkiye’nin e-ticaret pazarından pay almaya yönelik adımlar atmaya devam ediyor. eBay, 2011 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir