Anasayfa / Şirket Haberleri / Bereketli Evler Projesi

Bereketli Evler Projesi

Uygulanacak projede, doğrudan satış yöntemiyle hanımlar evlerinden ürünlerin satışını gerçekleştirecekler.

Yeni bir satış modeli ile, “kadınların komşularına döner satacaklarını” söylüyorsunuz? Projeden bahseder misiniz?

Baton döner üretimine ek olarak fabrikamızda günlük 5-6 ton pişmiş döner üretimi yapıyoruz. Pişirmiş olduğumuz dönerleri vakumlu paketleme teknolojimizle talep edilen net gramajlara göre gıda kodeksine uygun pastörize edilebilir ambalajlarla paketleyip donduruyoruz. Ürünlerimizi servise hazırlamak için; pastörize edilebilir ambalajı 20 dakika kadar kaynar suyun içinde bekletmemiz yeterli. Hiçbir katkı maddesi kullanmadan doğal yollardan hazırlanan ürünümüz, saklama ve servis kolaylığı ile ev hanımlarının ailelerine hem kolay hem sağlıklı ürün sunmalarını sağlıyor. “Bereket’li Evler” projemizde doğrudan satış yöntemiyle, hanımlar evlerinde gerçekleştirdikleri toplantılarında bu ürünlerimizin satışını gerçekleştirecekler. Üyelik sisteminin uygulanacağı projede, üye hanımlar internet üzerinden siparişlerini sisteme girerek, iki gün içerisinde kapılarında teslim alacak.

Günlük üretim kapasitenizden ve ihracat planlarınızdan bahseder misiniz?Türkiye’nin en büyük hazır döner üretim tesisi olarak, bugün İstanbul Hadımköy’ de 6.000 metrekare kapalı fabrikamızda günlük 30 ton döner üretimine devam ediyoruz. Ancak hali hazırda var olan taleplerimiz için fabrikamız yeterli gelmiyor, üzerine bir de hedeflerimizi ekleyince fabrikamızı değiştirme kararı aldık. Yeni fabrikamız için arsa arayışımız devam ediyor. Yeni fabrikamızda günlük 100 ton üretim yapmayı hedefliyoruz. İhracata 2014’ün ikinci yarısında başladık ve yaklaşık bir senelik süreç içerisinde 7 ülkeye ulaştık. Özellikle üretim aşamasındaki Hijyen ve Helal şartlarımızdan ötürü Ortadoğu’dan ciddi talepler alıyoruz, ihracatımız şu anda 5 satış kanalımızdan en yeni ve en küçük çaplısı ancak 2016 senesi içerisinde ihracatımızın iç pazarı yakalayacağına inanıyoruz.

Şu an kaç şube mevcut? Kaç tanesi franchise sistemiyle açıldı?

Bereket Döner Restoranları olarak var olan ve açılacak olan restoranlarımızın tamamında %100 Franchise sistemi ile yolumuza devam ediyoruz. Şu an tamamı franchise olan 75 restoranımız var. 14 yeni restoranımız için de yatırımcılarımız ile franchise sözleşmesi imzalanmış olup inşaat süreçleri devam etmektedir.
Helal Steak House açtınız.

Bu alanda da franchise çalışmalarınız olacak mı?

Bereket Döner olarak et işlemedeki yıllara dayanan tecrübe ve ustalığımızla ürettiğimiz ürünlerimizi, şirketimizin çatısı altında ki en yeni markamız olan Ayşe Hanım Steakhouse’un, şık ve nezih mekanın da özel sunumlarımızla misafirlerimizin beğenisine sunuyoruz.

Şu an için İstanbul Vatan Caddesinde ki şubemizde hizmetimize devam ediyoruz. 2015 yılını Bereket Döner Restoranlarının büyümesine ayırdık. 2016 yılında ise Ayşe Hanım konseptimize yoğunlaşarak, Bereket Döner olarak 5 restoran açmayı planlıyoruz. Bu hedefimize ulaştıktan sonra 2019 senesine kadar franchise sistemi ile her şehirde bir Ayşe Hanım Steakhouse açmayı hedefliyoruz.

Yurt içi ve yurtdışı hedefleriniz nelerdir?

Türkiye’ de 12 ildeyiz. 2019 yılı itibari ile hedefimiz 81 ilde Bereket Döner Restoranı açmak, hedefimiz doğrultusunda lojistik ve operasyon altyapımızı her gün geliştirerek ve yeni restoranlar açarak yolumuza devam ediyoruz. Yurtdışında ise Master Franchise vererek büyümeyi hedefliyoruz, bu doğrultuda Suudi Arabistan için mutabakat sözleşmemizi imzaladık. Rusya, Kuveyt ve Katar içinde Master Franchise görüşmelerimiz devam ediyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir