Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Besaş Halk Ekmek Bayilik Almak

Besaş Bayilik Şartları

1979 yılında belediye önderliğinde kurulan ve resmi üretime 1982 yılında geçen BESAŞ Halk Ekmek Fabrikası yıllık toplam 70 milyon adet ekmek üreterek kentin ekmek ihtiyacının %20 sini karşılamaktadır. Temel amacı Bursa halkına Kaliteli, Sağlıklı ve Ekonomik ekmek ve unlu mamuller üreterek, piyasada denge unsuru olmaktır.

BESAŞ Halk Ekmek Fabrikası, Bursa’nın en büyük, Türkiye’nin ise üçüncü büyük ekmek üretim tesisidir. Bursa Organize Sanayi Bölgesinde 13.500 metrekarelik alanda kurulu olan fabrikada toplam 6.400 metrekarelik kapalı alanda, 5 adet tünel tipi fırınla, el değmeden tam otomatik makinelerle günde 360.000 adet (400 gr.) ekmek üretme kapasitesine sahiptir.

besas

Fabrikamızda ekmek sevkiyatı ve güvenlik özelleştirilmiş olup, bu hizmetler tedarikçi firmalar tarafından yürütülmektedir.

BESAŞ tesislerinde; Francala, Kepekli Ekmek, Ayçekirdekli Ekmek, Çavdarlı Ekmek, Tam Buğdaylı Ekmek, Köy Ekmeği, Mısırlı Ekmek, Zeytinli Ekmek, Haşhaşlı Ekmek, Cevizli Ekmek, Küçük (Roll) Ekmek, Kepekli Küçük Ekmek, Tuzsuz Küçük Ekmek, Şampiyon Ekmek, Tam Tahıllı Ekmek, Yulaflı Ekmek, Ruşeymli Ekmek, Light Ekmek, Çikolatalı Ekmek, Timsah Ekmek ve Ramazan ayında Pide olmak üzere toplam 21 çeşit ekmek üretilmektedir. Toplam üretimin %13’ünü oluşturan Çeşit Ekmekler, Türk Gıda Kodeksine uygun, ambalajlı olarak satışa sunulmaktadır.

Tüm alımların şeffaf bir ortamda ihale yoluyla yapıldığı BESAŞ’ ta girdi olarak kullanılan hammaddelerin kontrolleri, teknolojik cihazlarla (Farinograf, Ekstensograf vb.) donatmış olduğu laboratuvarında, kendi elemanları olan Gıda Mühendisi ve Gıda Teknikeri tarafından yapılmaktadır.

BESAŞ, gıda sektörünün en önemli kalite sistemleri olan TS-ISO-EN 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi,TS-ISO-EN 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi,TS OIC/SMIIC 1 Helal Gıda Uygunluk Belgesive TS Hizmet Yeterlik Belgesine sahiptir. Bu sistem belgelerinin entegre olarak bir arada kullanılmaları sinerjiyi arttırarak kuruluş performansımızı olumlu yönde etkilemektedir.

Şirketimizin en ayırt edici özelliği hiçbir kamu kaynağı kullanmadan tüm yatırımlarını kendi öz kaynakları ile yapmakta olup, her yıl ortaklarına kar dağıtımı yapmaktadır. Ayrıca Bursa şehrinin eğitim, kültür ve sanat etkinliklerine sponsorluk yapmaktadır. Her yıl Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından belirlenen 250 büyük firma arasında yer almaktadır.

Bursa halkının markaya olan güveninden yola çıkarak farklı damak tatları da sunan BESAŞ, kendi markası olan fırınlanmış Mantı, Kemalpaşa Tatlısı, Makarna ile 2, 5 ve 10 kg lık Un, Yumurta, Bal, Tahin Pekmez, Çölyak hastaları için İHE ürünü olan glutensiz ekmek ve glutensiz un karışımı, tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.

Üretim sonrası ekmeğin taşınması konusunda da hijyenden ödün vermeyen BESAŞ, ekmek taşıma kasalarının hijyenik bir şekilde kullanımını sağlamak için, yurtdışından getirttiği, sıcak yıkama, durulama ve kurutma yapabilen 300/saat kapasiteli kasa yıkama makinesiyle Bursa’da bir ilki gerçekleştirmiştir.

Beslenmenin; insanın büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için gerekli olan enerji ve besin öğelerinin yeterli miktarlarda düzenli olarak alınması gerekmektedir, enerji ve besin öğeleri ihtiyaçlarının karşılanmasında en önemli besin gruplarından biride, süt ve süt ürünleridir.
Bursa’mızın kaliteli, sağlıklı ve ekonomik hizmeti ile tanınan firması Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden, 30 yılı aşkın süredir hizmet veren BESAŞ halkımızın temel besin kaynağımız ekmeğin yanı sıra yine temel besin kaynağımız olan Süt ve Süt ürünleri üretimine ve satışına başlamıştır.

Günümüzün en gelişmiş makine ve teçhizatı ile üretim çalışmalarına başlayan BESAŞ SÜT ve SÜT ÜTÜNLERİ TESİSİ tek vardiyada 30 ton süt işletme kapasitesine sahip olup, hedef olarak 3 vardiya da 60-70 ton günlük süt işleyerek, Keles, Orhaneli, Büyükorhan, ve Harmancık yöresindeki hayvancılığı kalkındırmak ve bölgeye iş imkanı sağlayarak bölgenin refahına katkıda bulunmak amacı ile faaliyetlerine başlamıştır.
BESAŞ SÜT ve SÜT ÜRÜNLERİ TESİSİ üretim portföyü; 300 ml – 1000 ml Ayran, 1000 gr – 22250 gr Kaymaksız Yoğurt, 255 gr – 500 gr Gurme Kaşar, 250 gr – 500 gr – 700 gr – 1000 gr Taze Kaşar, 200 gr – 500 gr Kahvaltılık Lor’ dan oluşmaktadır.

Piyasaya çıkarılacak yeni ürünler belirlerken; belli aralıklarla yapılan Müşteri Memnuniyeti Araştırması ile elde edilen bulgular, tüketiciler tarafından Halkla İlişkiler birimine ulaşan talepler, satış noktası ve dağıtım pazarlama personeli tarafından görüşleri alınan müşterilerin tüm önerileri titizlikle takip edilmekte ve değerlendirilmektedir. Ayrıca sektörle ilgili akademisyen ve uzmanların çalışmalarını da dikkate alarak yeni ürün çalışmalarına yön verilmektedir.
Bu doğrultuda BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ile ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ arasında 23.01.2012 tarihinde imzalanan Gıda ve Beslenme İş Birliği Protokolü kapsamında 3.000.000 TL ‘lik yatırımla BESAŞ UNLU MAMULLER ARAŞTIRMA ve ÜRETİM MERKEZİ 11.03.2014 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır.

1000 metrekare kapalı alana sahip olan tesis bünyesinde analiz laboratuvarı, rol ekmek lamine hattı, döner fırın, matador fırın, dinlendirme odası üniteleri mevcuttur.Ayrıca kazan dairesi, jeneratör, chiller grubu, soğuk hava deposundan oluşan yardımcı ünitelere de sahip olan bu tesiste, ekmek üretim makinası (könig), mobil mikser kazanı, elektrikli katlı fırın, mobil mikser, fermantasyon odası, tartı silosu ve yardımcı ekipmanları vb. oluşan günümüzün en gelişmiş makine ve teçhizatı ile üretim çalışmalarına başlamıştır.

Saatte 7500 adet rol ekmek üretim kapasitesi ile rol ekmek, köy ekmeği, cevizli, haşhaşlı, zeytinli, mısırlı ekmek, pide üretimi ve her türlü unlu mamulü üretebilecek alt yapıya sahip tesiste 15 mevcut personel ile 2 vardiya çalışma sisteminde üretilen ürünler soğutma işleminden sonra ambalajlı olarak ve metal dedektörden geçerek ana merkeze gönderilmektedir.

BESAŞ ARGE Tesisi, Uludağ Üniversitesi akademik personel ve öğrencilerinin ekmek ve unlu mamuller üzerine araştırmalar, deneyler ve denemeler yapmasına imkan sağlayan en modern makine ve ekipman teknik yeterliliğine sahiptir. Ekmek ve unlu mamuller üzerine kimyasal ve mikrobiyolojik analizler yapılabilmesi için laboratuvar imkânları bulunmaktadır. Böylece öğrencilere kendi branşlarında staj imkânı yaratılması, tez çalışmalarına olanak sağlanması, deneylerini gerçekleştirebilmeleri aynı zamanda birebir üretim aşamalarını uygulamalı veya görsel olarak aktive edebilecekleri bir tesis olarak faaliyetlerini sürdürmesi amaçlanmaktadır.
Ayrıca; Türkiye’nin geçmişte kalan, geleneksel Türk ekmeklerini günümüz teknolojisi ve uzmanların çalışmalarıyla tekrardan tüketicilerin beğenisine sunarak, toplumumuza sağlıklı, ekonomik ve kaliteli beslenme alışkanlığı kazandırarak, ülkemizin unlu mamuller de dışa bağımlı olmadan üretim yapılabilmesi için araştırma çalışmalarına olanak sağlanması amaçlanmaktadır.

Tesis ile ilgili en önemli ayrıntı; Üretilen tüm ürünlerin ekonomik fiyatlarla kampüs içinde; 08:00-18:00 arasında faaliyet gösterecek olan ve kapalı kafeterya tarzında oluşturulan BESAŞ SATIŞ NOKTASI’ nda öğrencilerin tüketimine sunularak, üniversite öğrencilerinin sağlıklı beslenmelerine destek olunması amaçlanmıştır.

Bursa ili merkez ilçeleri Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Mudanya, Gemlik ve Gürsu’da toplam 450 adet satış noktasına özel dizayn edilmiş 17 aracıyla hizmet veren BESAŞ bu sayede ürünlerini tüketicilerine daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde ulaştırabilmektedir.

Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, Genel Müdürü Mustafa BEKTAŞ, Genel Müdür Yardımcısı Can AYDOĞAN’ dır.

Besaş halk ekmek bayilik başvurusu

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu