Kariyer ve İş

Beyaz Yakalılara Biorezonans Tedavisi

Günümüzde beyaz yakalıların en önemli sorunları odaklanma ve zihinsel yorgunluk. Bu dertler için yogadan nefes koçluğuna çeşitli yöntemlerle çare aranıyor. Ancak son dönemin modası, biorezonans.

GÜNÜMÜZDE sektörü ya da pozisyonu ne olursa olsun her çalışan, ortaya konulmuş hedefler doğrultusunda psikolojik baskı yaşıyor. Bu stres sonucunda çalışanın yanma kalan ne yazık ki zihinsel yorgunluk oluyor. Zihnin kontrol altına alınabilmesini, stres ve baskı altındayken bile sakin ve sonuç odaklı bir yapıda kalmasını sağlamak içinse günümüzde pek çok yönteme başvuruluyor. Bu yöntemlerden biri de biorezonans tedavisi.

Biorezonans, batıda 40 yıldır uygulanan doğal bir tıp metodu. Ağrısız, acısız ve ilaçsız biyolojik bir yöntem olarak öne çıkıyor. Yaş ve cinsiyete bakılmaksızın herkese uygulanabiliyor. Biorezonans tedavisi çoğunlukla sigara ve alkol bağımlılığından kurtulmak isteyenlerin, alerji sorunu yaşayanların, çölyak hastalığı olanların ve belli konularda fobisi bulunanların tercihi. Ancak uzmanlara göre, son dönemde zihinsel yorgunluktan muzdarip beyaz yakalılar da bu yönteme başvuruyor.

Biorezonans Tedavisi

ELEKTROMANYETİK FREKANS

Peki biorezonans nedir tam olarak, ne işe yarar? Biorezonans Uzmanı Dr. Sinan Akkurt bunu şöyle açıklıyor: “Vücudumuzda tüm organların yaydığı bir elektromanyetik frekans var. Bir televizyonun yaydığı dalganın şiddeti 5 GHz ise, organlarımız, hücrelerimiz ve dokularımızın frekansları bunun binde biri kadar olabiliyor. Hastalıklı dokulara yaydıklarının tam aksi yönde frekans yollayarak bu hastalıklara karşı savaşma yöntemine ise biorezonans tedavisi adı veriliyor” diyor.

Dr. Kemal Kuruoğlu ise, biorezonan-sm kuantum fiziğine dayanan bir biofre-kans tedavisi olduğunu söylüyor ve frekansları düzelterek hücre fonksiyonlarını düzenlemenin ve hastalıkları iyileştirmenin mümkün olduğunu şöyle açıklıyor: “Her maddenin bir enerji salımı vardır. Bir enerji varsa onun da bir frekansı olmalı. Her maddenin frekansı tek ve kendine özgüdür. Biorezonans tedavisi bunu esas alır. Vücutta da hücre tipine göre her hücrenin frekansı farklıdır. Hücrelerin uyumlu çalışmasında bu frekansların önemi çok büyük. Frekansları bozulan hücrelerde fonksiyon bozulması başlar. Frekansları düzelterek hücre fonksiyonlarını düzenlemek ve hastalıkları iyileştirmek mümkündür.”

Kısaca, biorezonans tedavisi, insanların yaydıkları elektromanyetik frekansların özel bir cihazla anlaşılmasına ve hastalıklı dokulara yaydıklarının tam aksi yönde frekans yollayarak iyileştirilmelerine dayanıyor.

İŞ ADAMLARI TERCİH EDİYOR

Bu yöntemde insan vücudunun kendiliğinden yaydığı frekansları algılayabilen, alerjiler, bakteriler, virüsler, parazitler gibi 6 bin 400 maddenin frekans kodlarının tanımlı bulunduğu biorezonans cihazından faydalanılıyor. Cihazın sunduğu teknoloji elbette önemli, fakat daha önemlisi onu nasıl kullanacağınız, yani hekimin yönlendirmesi. Biorezonans tedavisini zihinsel yorgunluğuna son vermek isteyen, odaklanma problemi yaşayan, stresin ittiği karamsarlık, bunalım ve sıkıntılardan uzak durmak isteyen öğrenciler, sporcular ve iş insanları tercih ediyor.

Dr. Kemal Kuruoğlu, performans artımı konusunda şunları ekliyor: “Performans tüm vücudun opti-mal çalışmasıyla ilgili bir durum. Sizin hücreleriniz uyum içinde çalışırsa performansımz en üst düzeydedir. Performansı etkileyen pek çok olumsuz faktör var. Iş ortamında zihinsel yorgunluk, stres, elektromanyetik alanlar, beslenme şekliniz hepsi performansı etkiler. Bunların hepsi biorezonans yoluyla düzeltilebilir. Vücutta biriken toksinlerin atılımı sağlanabilir, zararlı mikroorganizmalar atılabilir.”

Sinan Akkurt ise, biorezonans tedavisinin etkin olduğu ve performansın neredeyse doruğa çıkarıldığı yöntemlerden Milan ve Chelsea futbol takımlarının faydalandığı, 2010 Kış Olimpiyatları’nda Kanada Olimpiyat Takımı’nm da yararlandığı bilgisini veriyor.

ODAKLANMA SÜRESİNİ ARTIRIYOR

Uzmanların uyarılarına göre, vücutta elektromanyetik kirlenme olduğunda kan hücrelerimiz manyetize oluyor, hücrelerimiz de stres altına giriyor. Sinan Akkurt, zihinsel yorgunluğun azaltıldığı gibi özellikle kişilerin odaklanma sürelerinin de arttırıldığını savunuyor.

DEĞİŞİM BİR YERE KADAR MÜMKÜN

Psikiyatrist Dr. Talat Kahraman ise, özellikle özel operasyonlar öncesinde bu sistemin kullanılabileceği ve biorezo-nansta çok değişik uyarı teknikleri olduğu bilgisini veriyor ve şunları söylüyor: “Manyetik uyarı tekniği olan biorezonans ile sinir sistemini etkilemek mümkün. Nörologlar, bunu kullanıyor. Sinir sistemini biorezonans ile uyararak bazı durumlarda performansı artırmak mümkün. Özel operasyonlar öncesinde bazı performanslar için yapılır bu sistem. “Vücudu değişik şekilde belli bir yere kadar uyarmak mümkün, ama bunu bir yere kadar yapabilirsiniz.”

SEANSLAR 100 İLE 2 BİN TL ARASINDA

Bu tedaviye başvuran kişiye öncelikle bir kan testi yapılıyor. Kişinin kanında zararlı oluşumun frekans izleri aranıyor. Burada biorezonans cihazı ve ona bağlı iletken top ve pedler devreye giriyor. Performansı artırmak isteyenlere genellikle haftada bir kere, 90 dakikalık seanslar halinde uygulanıyor ancak kişinin talep ve isteklerine göre bu seans uygulamaları değişiyor. Terapiler hastalık grubuna göre haftada iki ila 15 günde bir aralığında tekrarlanıyor ve ortalama bir buçuk saat sürüyor. Tedavi bittikten sonra üç ayda bir kontrollerle takip başlıyor. Ancak seanslar kişiye özel olduğu için sıklığı, süresi ve dolayısıyla ücretleri de buna göre değişiyor. Bu doğrultuda 100 TL’den başlayıp 2 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Hemen belirtelim, biorezonansta tek bir makine tipi yok, çok farklı makineler var. “Biorezonans kavramı geniş, makineler ne kadar üstün özelliklere sahipse ve ne kadar ince frekans aralıklarına sahipse o kadar iyi oluyor” diyen Kemal Kuruoğlu, biorezonans tedavisinin yan etkisinin olmadığını ancak çok yanlış uygulamalarda aşırı yükleme nedeniyle geçici ağrı problemleri olabildiğini söylüyor.

Dilek YILMAZ / KRM Danışmanlık Genel Müdür Yardımcısı
Kişinin benimsemesi önemli

Son dönemlerde iş yoğunluğu ve genel olarak stresi artıran unsurların fazlalaşması, kişileri ve kurumlan stresi azaltmak ve performansı artırmak üzere yeni yöntemler aramaya yönlendirdi. Biorezonans veya farklı bir yöntemin bu amaçla kullanılmasının etkinliği aslında daha çok kişinin yönteme yönelik algısıyla ilgili. Bu yöntemler işe yarayacağına inanılması durumunda uygulanabilir. Nasıl ki bir başkası rahatlamak üzere yogayı seçiyorsa…

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu