Anasayfa / İş Fikirleri ve Yeni İş Kurmak / Bilimsel danışmanlık şirketi kurmak

Bilimsel danışmanlık şirketi kurmakBilimsel danışmanlık

Bilimsel araştırmalar günümüzde hiç olmadığı kadar büyük ölçüde ekonomiyi etkiliyor. Artık bir iş insanının bilimsel gelişmeleri göz ardı etmek, bu gelişmeleri takip etmemek gibi bir şansı yok.

Bioassociate
Aksine takip etmesi ona önemli artılar getiriyor. Bununla birlikte iş insanlarının kuantum bilişime ya da nano-teknolojiye yeteri kadar hakim olmasını beklemek de mümkün değil. İşte burada yeni bir iş fikri devreye giriyor: Bilimsel danışmanlık. Bu danışmanlık şirketleri şirketlere, iş insanlarına teknik konularda danışmanlık hizmeti veriyor. Bu alandaki girişimlerden bir tanesi İsrail ve Fransa’da ofisleri bulunan Bioassociate. Bu şirket gibi yeni yeni şirketler de bu alanda faaliyet gösteriyor. Bilimin ve dijital ekonominin gelişmesiyle bu yeni iş segmentinin hızla yükseleceği tahminleri de yapılıyor. Somut tahminlere göre, bu iş alanının 2016 yılma kadar 28,6 milyar dolarlık bir hacim yaratması bekleniyor. Türkiye gibi bu alanlarda yeni yeni adımlar atan bir ülke için şimdiden bu iş fikrine yatırım yapmak potansiyel barındırıyor.

  İnternet üzerinden canlı yayınla taze balık satışıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Başarılı Fintech Girişimleri ve Para Kazanmanın Pratik Yolları

Türkiye bankacılık ve finans teknolojileri alanında ABD ve Avrupa’dan daha ileride. Dünyanın pek çok bankasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir