İş Fikirleri ve İş Kurmak

Bina Çatılarını Yeşillendirme İşi Kurmak

İş Fikri: Bina Çatılarını Yeşillendirme Hizmeti

Genel Bakış:

Çevre dostu bir alanda iş kurmak ve işinizi büyütmek istiyorsanız çatı yeşillendirme işi sizin için iyi bir seçenek olabilir. Görsel bir güzellik katmanın yanı sıra, yeşillendirilmiş çatı, ısı kaybını önleyerek enerji tasarrufu da sağlar. Geleneksel bir bahçenin hatta sıradan bir çatı bahçesinin tersine çatıyı yeşillendirme, bina zarar görmeden yapılması gereken bir iştir ve bu yüzden çok titiz bir planlama gerektirir. Çevre dostu bir misyonunuz olduğunu ve gerçekten işe yaradığını her tanıtım faaliyetinizde vurgulamanız gerekecektir.

İhtiyaçlar:

Bu işi kurarken öncelikle kendi ofis binanızın çatısını yeşillendirmeniz yeteneklerinizi ortaya koyabilmeniz için en iyi yöntemdir. Ayrıca home-office çalışmak yerine ayrı bir ofiste faaliyet göstermenizi öneririz. Çünkü çatı yeşillendirme işi için çok sayıda malzemeye ve bu malzemeleri bulundurabileceğiniz geniş bir alana ihtiyaç duyacaksınız. Çatı yeşillendirme işinde otomatik sulama ve filtreleme sistemlerine ihtiyaç vardır. Yeşil çatılar yüzyıllardır var ancak iş modeli olarak yeni bir alan. Bu hizmeti verecek kişiler için çeşitli sertifikasyon programları da yeni yeni oluşturulmuştur. Bunları araştırıp sertifika edinebilirsiniz.

Yeşil çatı işi için herhangi bir bitki yetiştiriciliğinin gerektirdiğinden çok daha derinlemesine bir bilgiye sahip olmalısınız. Bu iş mühendislik, mimari, çatı izolasyonu, peysaj mimarisi ve bahçivanlık bilgilerinin kombinasyonundan oluşan geniş bir vizyon, bilgi ve beceri gerektirir.

Başarı İçin İpuçları:

Yeşil çatı işinde başarıya ulaşmak için yarattığınız yeşil çatının, binaya zararı olmayan estetik bir bahçe görünümüne sahip olmasına çalışın. Çünkü müşteriniz biraz olsun bahçelerinin görünümüyle de övünmek isteyecektir.

Müşterinizin hem estetik hem de fonksiyonel beklentilerini karşılamayı başarırsanız, ağızdan kulağa pazarlama yoluyla yeni müşteriler bulmanız zor olmayacaktır. Hizmetinizle ilgili broşürler dağıtın ve her şeyden önce insanları, yeşil çatının önemi hakkında eğitmek için zaman harcayın. Bölgenizin ticaret odasına ya da kobi derneklerine kayıt yaptırın ve bu grupların toplantılarını, işinizi tanıtmak için bir fırsat olarak değerlendirin. Başarıya ulaştıktan sonra işinizi büyütmek isterseniz, güneş ve rüzgar enerjisi sitemleri, organik sebze bahçesi dizaynı hatta yeşil çatı yapım eğitimi gibi diğer çevre-dostu hizmetleri de iş kapsamınıza ekleyebilirsiniz.

Yatırım Yapılacak En İyi İş Fikirleri

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu