Anasayfa / İş Fikirleri ve Yeni İş Kurmak / Binalarda renk uzmanlığı işi

Binalarda renk uzmanlığı işiBinalarda renk uzmanlığı

Yapılan araştırmalar yaşam mekânlarında renklerin sağlık üzerindeki etkili olduğunu bilimsel olarak kabul ediyor. İşin kaynağı ‘Feng Shui’ olarak bilinen eski bir Çin öğretisi. Şimdi daha çok dekorasyon firmaları ve boya markaları bu işin uzmanlarını kendi bünyelerinde görevlendiriyor.

renk uzmanligi
Bir bakıma bunlara ‘uzman renk danışmanı’ demek daha doğru. Renk uzmanları müşterinin talebine göre binayı yerinde inceliyor, amaca göre hangi renklerin uygulanması gerektiğini belirliyor. Uzmanların ellerinde bulundukları mekânın görüntülerini çeşitli açılardan ‘simüle eden’ dijital aygıtlar bulunuyor. Yapılan öneriler iş ve barınma amaçlarına göre değişiklik gösteriyor. Fuarlar, konser salonları, müzeler, alışveriş merkezleri ve oteller kapsama alanı içinde. Tüketiciye verilen karşılıksız hizmet aslında bir pazarlama eylemi. Renk uzmanlarının sertifikalı ‘Feng Shui’ teknisyeni olduğunun tüketicilere ispat edilmesi önemli bir ayrıntı. Boya fabrikaları ve iç mimari ofislerinin organizasyon şemalarında yer alacak sıra dışı bir uzmanlık işi.

  Giyim Üzerine İş KurmakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yatırıma Uygun Şehir Çankırı

Çankırı’nın, Ankara ve İstanbul gibi metropollere yakın olması ve teşvikte 5 finci bölge desteklerinden faydalanması, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir