İş Fikirleri ve İş Kurmak

Borulardan İnşa Edilen Otel Konsepti İş Fikri

Borulardan İnşa Edilen Otel Konsepti İş Fikri, Eko – Hotel İş Fikirleri, 20 odalı Tubohotel, Geri Dönüştürülmüş Beton Borulardan Otel Konsepti, T3arc Mimarlık

Genel Bakış:

Eko-bilinçli turizm ve yapılarda atık materyal kullanım trendinin yükselişe geçtiği şu sıralar, bu trend ile bölme odalı otel konseptini kombine eden T3arc adlı mimarlık şirketi, geri dönüştürülmüş beton borulardan yapılmış, 20 odalı Tubohotel’i yarattı.

İhtiyaçlar:

İki katlı küçük piramidler şeklinde konumlandırılan ve üst katlara ulaşım için merdiven kullanılan yapılar, Mexico City’nin 45 dakika güneyinde bulunuyor. Yapımı üç ayda tamamlanan ve boyutları 2,44 x 3,5 m olan boru-odalarda, queen size (büyük ebatlı) yatak, masa lambası ısıtıcı ve yatağın altındaki boşluğa depolama amaçlı yapılan bir dolap bulunuyor. Geceliği 42 Dolar olan Tubohotel, sırt çantalı gezginler, alternatif ve benzersiz bir konaklama arayanlar için biçilmiş kaftan!
Ne yazık ki çimento borular banyo tesisatına uygun değil ancak her odaya özel ayrı duş imkanı sunulmuş ve böylece konfordan taviz verilmemiş.

Başarı İçin İpuçları:

Yaratıcı ve çevre dostu fikirlere ihtiyacınız var.
Tubohotel, çevreye zararı olacak ekstra yapı maddeleri yerine, var olan materyallerden faydalanarak, doğal çevreye minimum müdahale ile kolay ve az maliyetli bir otel inşa etmenin yolu üzerine yapılan beyin fırtınasının sonucunda ortaya çıkmış. Sonuçta ziyaretçilerin de farklı bir tecrübe yaşayabileceği bir otel ortaya çıkmış. Tubohotel’den esinlenecek çok şey var!

Makale : Ece Burgaz :

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu