Başarılı Girişimcilik

Bu devirde girişimci olmak varmış

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Doğu Marmara Bölgesinde yer alan Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde KOSGEB işbirliğinde vereceği ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ için, KOSGEB ile protokol imzaladı.

“Kendi İşini Kurmak İsteyenler” Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) KOSGEB işbirliğiyle düzenleyeceği ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ ile fırsatı yakalıyor. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın ücretsiz düzenleyeceği girişimcilik eğitiminden sertifika alan girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 27 Bin TL hibe ve 70 Bin TL faizsiz krediye başvuru hakkına sahip oluyor.

Girişimci adayları, Kalkınma Ajansı’nın KOSGEB işbirliğiyle vereceği ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ ile iş fikirlerini hayata geçiriyor. Kalkınma Ajansı’nın Doğu Marmara Bölgesi’ndeki Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu illerinde vereceği 60 saatlik ücretsiz kurslardan sertifika alanlar, girişimcilik desteği için KOSGEB’e başvuru hakkı kazanacak.

Başvuruları başarılı bulunan girişimciler, 27 Bin TL’ye kadar hibe, 70 Bin TL’ye kadar faizsiz kredi almaya hak kazanabilecekler. Bu eğitimlerin 2011 yılında ve önümüzdeki yıllarda Kalkınma Ajansı tarafından Doğu Marmara Bölgesinde verilmesi amacıyla, Kalkınma Ajansının Kocaali’deki binasında, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan’ın katılımıyla ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Protokolü’ imzalandı.

İmza töreninde konuşan Genel Sekreter Ayan; “Öncelikle yoğun programına rağmen imza törenine gelen sayın Mustafa Kaplana teşekkür ederim. Daha önce Doğu Marmara illerinde (Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu) KOSGEB ile “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”  yaptık ve 150 girişimciye sertifikalarını vermiştik. Bu kapsamda yoğun ilgi olduğunu gördük ve daha çok girişimcinin bölgemize kazandırmak amacı ile 2011 yılında ilk etap da 5 ilde 750 girişimciye “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”  vermeyi planladık. Bu doğrultuda KOSGEB ile yeni bir protokol imzalıyoruz.

Bu eğitimlerden beklentimiz ise,  bölge içi girişimcilerimizin girişim perspektiflerine yönelik olarak girişimlerinin desteklenmesi olarak belirledik. Ayrıca Türkiye’de bir ilk olan Kalkınma Ajansı ve KOGEB aynı binada hizmet verecek. Yeni binamızda bir bölümünü Kocaeli KOGEB müdürlüğüne ayırdık”. Dedi. Genel Sekreter Ayan’dan sonra konuşan Sanayi Ve Ticaret Bakanlığı Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Başkanı Sayın Mustafa Kaplan da “ Bugün Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolünü Doğu Marmara illerinde geliştirmek için imzalayacağız.

KOSGEB’in birçok görevleri var ama girişimcilik kültürünün bölgelere aşılanması bizim en önemli görevimiz ve bu konuda da kalkınma ajanslarıyla yaptığımız birçok anlaşma var ama Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ilk işbirliği yaptığımız Kalkınma Ajansıdır. Bu protokolde bölgesel olarak ilk protokol Sayın Sanayi Ve Ticaret Bakanımız Nihat Ergün’ünde desteği ile 15 Haziran 2010 tarihinden sonra KOSGEB olarak 6 yeni paket açıkladık.

Bunlardan biride girişimcilik destekleridir. Bu destekle yeni girişimcilere sağlam temelli şirketlerin olması sağlanacak. Hem de Türkiye ekonomisine yeni katkılar olacaktır. Bu vesile ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerine hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan beye teşekkür ederim.”dedi. Yapılan imza imreni sonrasında KOSGEB başkanı Mustafa Kaplan’a, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan bir plaket hediye etti.

Kaynak: MARKA

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu