Anasayfa / Kariyer ve İş / Çalışanlara Emir Komuta Zincirini Hatırlatın

Çalışanlara Emir Komuta Zincirini HatırlatınEmir komuta zinciri iş hayatında önem teşkil eder. Bir personel probleminde amirlerin sorumluyu belirlemelerine olanak sağlar. Ama bu emir komuta zinciri itaatsiz çalışanlar için hiçbir şey ifade etmez. Onlar zaten otoriteye başkaldırmalardır. Amirlerini es geçip sorunlarını doğrudan en tepeye taşımak konusunda tereddüt etmezler. Bu tutumları amirlerini küçük düşmüş hisset-tirebilir.
is hayatinda emir komuta

Eğer bir çalışan protokolü hiçe sayıp, bir sorun için doğrudan size gelirse, bu çalışana iki soru ile emir komuta zincirini hatırlatın: (1) Amirinle konuştun mu? (2) Netice ne oldu?

Bununla birlikte, emir komuta zinciri fazla katı olmamalıdır. Eğer çalışanın mevcut amiri kötü niyetli veya yetersizse, elbette bu çalışanı çözüm bulmak için zinciri es geçmeye teşvik etmek gerekir.

  Koton Personel Alımı 2012Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir