Anasayfa / Kariyer ve İş / Çalışanlarınız Borç Para isterse

Çalışanlarınız Borç Para istersePatronundan birkaç bin dolar borç alan bir çalışan, bunun karşılığında her iki haftada bir maaş çekinden 50 dolar düşülmesini kabul etti. Ama kısa bir süre sonra patronu geri ödemenin yavaşlığından sıkıldı. Bunun üzerine, kendi kendine çalışanından her ödeme döneminde 600 dolar kesmeye karar verdi. Kızgın çalışan da bana bu büyük kesintinin yasal olup olmadığını sordu. Yasal değildi. Pek çok eyalette işverenler vergi harici kesintiler için çalışanlarından yazılı izin almak zorundalar.
borc para

Bu kadının patronun baştaki niyeti iyi olsa da daha sonraki hayal kırıklığı, onun bu iyi niyetini alıp götürmüştü. Çalışana göre patronu iyi bir bankacıdan bir tefeciye dönüşmüştü. Kadın yasal yollara başvurmaya karar verdi. Hem patron hem de çalışanı şu eski ve geçerli öğüdü dikkate almalıydı: “Ne borçlu ol, ne alacaklı.”

  Kamu Kurumlarına Yerleştirilecek Memur SayısıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir