Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Can Simidi Projesi, Simit Evi Konseptinde Franchising Veriyor

Bu proje ‘can simidi’ olacak

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği adına geliştirilen Can Simidi projesi, simit evi konseptinde franchising veriyor. Açılacak olan her Can Simidi mağazasmda bir engelli kişi çalıştırma zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca bu projeden elde edilecek gelirin belli bir kısım da Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne aktarılacak.

simit eviBireysel Yaşam Sağlık Hizmetleri, sosyal sorumluluk projelerinin çağrı merkezi hizmetleri ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin sosyal sorumluluk etkinlikleri olan konser, tiyatro ve diğer faaliyetlerinin organizasyon ve bilet satışını gerçekleştiren bir şirket.

Şirket, şimdi de yine Türkiye Omurilik Felçlileri Demeği için ‘Can Simidi’ adıyla bir sosyal sorumluluk projesi geliştirmiş. Proje, Türkiye’nin öncelikli so-nınlarından biri olan engellilerin istihdamına imkan sağlayarak sosyal hayatlarını ve ihtiyaçlarını düzenli bir şekilde devam ettirebilmeleri amacını taşıyor. Can Simidi adıyla simit mağazası konseptinde franchising veriliyor.

Açılacak olan Can Simidi mağazalarında en önemli unsur ise bir engelli kişinin bu mağazalarda çalıştırma zonın-luluğu olması. Ayrıca gelirin belli bir kısmı da engelli vatandaşların farldı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Demeği’ne katkı sağlıyor.

500 ŞUBE HEDEFİ

Can Simidi Bayi Sorumlusu Volkan Pelit, A’dan Z’ye tüm kurumsal tasanmıyla anahtar teslimi sunduklannı ve işyerinin engelli girişi ve çıkışına uygun, tuvaletine ve lavabosuna kadar içeride engellilerin de rahatça hizmet alacağı bir konsept uygulandığını söylüyor.

Öncelikli hedeflerinin İstanbul genelinde 500 franchise açmak ve ardından Türkiye geneline yayılmak olduğunu belirten Pelit, “insan sirkülasyonunun yoğun olduğu hareketli ve engellilerin rahat ulaşabileceği ana ve ara arterler üzerinde yatırımcıların da tercihi doğrucusunda yerleri tercih ediyoruz. Mağaza büyüklüğü tercihe bağlıdır” diyor.

20 BAYİ YE KAMPANYA

İlk 50 şubeye 50 bin TL yatırım bedeliyle franchising verdiklerini geri kalan masrafların ise destekçi sponsorlar tarafından karşılandığını ifade eden Pelit, şu an 53 adet sözleşme imzaladıklarını aktarıyor. Bundan sonra yapılacak 20 franchise sözleşmesi için ise 60 metrekarelik bir mağazaya 75 bin TL franchise bedeli belirlediklerine dikkat çeken Pelit, “Ancak yatırımcı daha büyük bir mağaza isterse her m2 başına 500 TL alıyoruz” şeklinde konuşuyor.

Franchise için aylık minimum 15 bin TL ciro hedefi belirlenmiş. Yani ortalama 60 m2’lik bir mağazada yatırımın geri dönüşü yaklaşık beş ay oluyor. Ortalama kâr marjının ise yaklaşık yüzde 50 olduğu ifade ediliyor, işyerinin toplam cirosundan yüzde 8 royalty bedeli alınıyor.

Can Simidi şubesi açacak yatınm-cıdan bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında hareket etmesi bekleniyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu hareketli ve engellilerin rahat ulaşabileceği ana ve ara arterler.
İlk sermaye: ilk 20 bayi için 60 m2’lik bir mağazadan ortalama 75 bin TL franchise giriş bedeli alınacak.
Ciro hedefi: Aylık minimum 15 bin TL.
Kâr marjı: Yaklaşık yüzde 50.
Bayilerde aranan özellikler: Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmesi.
Başvuru için iletişim: 0546 565 56 00

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu