Gıda ve Restoran Bayilikleri

Carl’s Jr Şubesi İşletmecisi Olmak

CARL’S JR

Hamburger pazarında farklı bir konsept

Amerika merkezli hamburger zinciri Carl’s Jr’nin dünyada 39 ülkede 3 bin 664 şubesi bulunuyor. 2011 yılında Türkiye pazarına giren marka, kendini pazardaki diğer markalardan ayrıştırarak ‘fast-casual’ bir hamburger zinciri olarak konumladı. Türkiye’de hamburger pazarında alışılagelmiş fast-food hizmet anlayışının üzerinde bir standart sunduklarını söyleyen Carl’s Jr Genel Müdürü Kaan Karaali, “Bu konsept ile markamızın servis mantığı ve kalitesi açısından Türk pazarına çok uygun olacağını düşündük. Malum, Türk kültüründe ikram ve misafirperverlik çok önemlidir. Ürün kalitesi, masaya servis, sınırsız içecek, limitsiz ve ücretsiz sos gibi hizmetlerimiz Türk tüketicisi tarafından hızla benimsenmiştir” diyor.

Şirketin halihazırda İstanbul, Ankara ve Antalya’da olmak üzere 22 restoranı bulunuyor. Bunlardan 13’ü ise franchise olarak hizmet veriyor. Şirket 2019 sonuna kadar 27 restorana çıkmayı hedefliyor. Carl’s Jr şubesi olmak isteyen işletmecilerin girişimci olması, yüksek müşteri memnuniyetini hedeflemesi, restorancılık deneyimine sahip olması isteniyor. Ayrıca yatırımcı ve işletmeci olabilmek için gerekli mali kaynaklara sahip olmasına özen gösteriliyor. Karaali, “Markamız, bulunduğu segmentte rakiplerinden farklı olarak büyük yatırım avantajlarıyla yatırımcıyla buluşuyor. Mevcut yatırımcılarımız bunu görmüş, markayı sahiplenmiş ve Carl’s Jr’ın büyüme potansiyeline inanmış insanlar” diyor.

Değerli Adayımız,

Carl’s Jr. İşletmecisi olmak için göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. 1941 yılında Kaliforniya’da kurulan Carl’s Jr.,10.000’i aşkın restoranıyla başta Kuzey Amerika olmak üzere Meksika’dan Çin’e, Yeni Zelanda’dan Orta Doğu’ya dünya çapında hizmet vermektedir. Dünya’da en hızlı büyüyen burger restoran zinciri ünvanını elinde bulunduran marka, yenilikçi ve orijinal burger çeşitleri ile de liderdir.

Sunduğu büyük ve doyurucu burgerleri, limitsiz içeceği, şık lobi alanlarında masaya servisi, ücretsiz ek sosuyla Türk tüketicisini fast-casual burger kavramıyla ilk kez buluşturmaktadır. 2011 yılında ilk kez Cevahir’de açtığı restoranıyla bugün Türkiye’de 13 own-store,10’u sub-franchise olmak üzere 23 restorana ulaşan Carl’s Jr. heyecanla ve hızla gelişen global bir burger zinciridir. Birinci sınıf, kaliteli malzemelerle sipariş verildiği an “a la minute” olarak hazırlanan hamburgerleri ve yüksek müşteri memnuniyeti sayesinde Carl’s Jr. Türk pazarında hızla büyümektedir. Şahıs veya firmalar, sahip olduğu restoranda ve Carl’s Jr. markası çatısı altında franchise anlaşması şartları uyarınca ticari faaliyet göstermeye hak kazanmaktadır.

Franchise verilecek restoranların; tüm inşaat , dekorasyon ve ekipman tedariği Carl’s Jr. Restaurants LLC tarafından belirlenmiş özelliklere bağlı kalınarak Fet Restoran İşletmeleri A.Ş. tarafından yürütülecektir. Restoran yerleri ve tasarımları ise Carls Jr. Restaurants LLC onayı ile, aday ve Fet Restoran tarafından mütabık kalınarak kararlaştırılacaktır. Franchise için gerekli yatırım; tüm inşaat, dekorasyon ve ekipman giderleri, başlangıç franchise ücreti ve tüm açılış öncesi maliyetleri (eğitim, pazarlama, açılış öncesi kira) gibi kalemleri içermektedir. Markanın ihtiyaçlarının tam olarak anlaşılması amacıyla, verilecek eğitimler; hem franchise haklarını alacak adaya hem de franchise adayının çalışanlarına Fet Restoran İşletmeleri A.Ş. tarafından sağlanacaktır.

İşletmeci olarak ideal adayımız; girişimci, yüksek müşteri memnuniyetini hedefleyen, restorancılık deneyime sahip olmakla birlikte, yatırımcı ve işletmeci olabilmek için gerekli mali kaynaklara sahip olmalıdır.

FET RESTORAN İŞLETMELERİ A.Ş.

Operator of Carl’s Jr. Restaurants

Ayazağa Mah. Mimar Sinan Sok. Seba Office Boulevard D-Blok No: 20 – Sarıyer/İstanbul

Tel: 0212.276 19 19

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu