Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

CarrefourSA Franchising Vermeye Başladı

CarrefourSA Bayilik Veriyor

CarrefourSA marketi açmak

Dünyada ve Türkiye’de oldukça popüler olan ünlü marketler zinciri Carrefour Türkiyede’de CarrefourSA adı altında çok rağbet görmektedir. Market açmak isteyen girişimciler CarrefourSA bayiliği ile bu iş fırsatını değerlendirebilir.Fransız market devi carrefour, Türkiye’ye 1993’te İstanbul İçerenköy’de açtığı hipermarket ile geldi. 1996’da da Sabancı Holding ile yolları kesişti ve Türkiye’de CarrefourSA olarak hizmet vermeye başladı.

Carrefour
Carrefour

2019 sonu itibariyle 30 hipermarket, 374 süpermarket 25 gurme ve 210 mini şube ile faaliyetini sürdürüyor. Toplam alışveriş alanı 508 bin metrekareyi bulurken, cirosu da 6 milyar 386 milyon TL’ye ulaştı. İstihdam sayısı ise 10 bin 700’ü buldu. Firma bir dönem büyümesini market zincirleri satın alarak yapmış ve 2013’te

Kiler ve işmar gibi iki büyük market zincirini bünyesine katmıştı. Firmanın yeni büyüme stratejisi franchising olarak belirlenmiş ve market sektörüne yatırım yapacak girişimcilere franchising vermeye başlamış, şimdiden dört franchising verilmiş. Carrefour’un dünyada franchising vermesi yeni değil. Fransa’da 3845, İtalya’da 441, İspanya’da 785, Belçika’da 308, Polonya’da 613, Romanya’da 43, Arjantin’de 2 franchise marketi var. Görünen o ki bu sistem Türkiye’de de yaygınlaştırılacak. Franchising özellikle CarrefourSA Süper ve CarrefourSA Mini konseptlerinde verilecekmiş.Girişimcilere küçük bir not iletelim. Süper’lerin aylık cirosu 6-13 milyon TL, Minilerın aylık cirosu ise 3-6 milyon TL arasında oluyor. Sepet ortalamaları da 20-40 TL arasında değişiyormuş. CarrefourSA yönetimi müracaatları internet sitesi üzerinden alıyor.

Market açmak isteyenlere duyurulur…

CarrefourSA franchising başvurusu için:  https://www.carrefoursa.com/tr/franchising

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu