Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma FırsatlarıCafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Çaycı Bayilik Veriyor

ÇAYCI
ilk kez franchise verecek

Çaycı, pazarın en yeni markalarından biri. Mayıs 2014’te İstanbul Trump Towers AVM’de ilk şubesini açtı. Çaycı, Trump Towers’ın en alt katında bulunuyor. Burası 50 bin TL’lik yatırımla kurulmuş. Kısa sürede büyük ilgi gören Çaycı, şimdi yeni şubeler açmak için hazırlık yapıyor. İlk etapta şirket tarafından İstanbul’un potansiyel görülen ’ AVM’lerinde Çaycı kafeleri açılacak. Bunun yanı sıra popüler caddelerde de mekanlar açılacak.

cayci

Aynı zamanda franchise verme kararı alan şirket şu sıralar franchising altyapısını kurmak için hazırlıklar yürütüyor, ilk franchise şubesi ninde İstanbul’da açılacağını belirtelim.

Türkiye’de günde 250 milyon bardak çay içildiğinin tahmin edildiğini belirten Çaycı’nın kurucusu Veysel Berk, “Bizde buradan yola çıkarak bir kafe açmaya karar verdik” diyor. Özellikle AVM’lerde çay içebilecek bir yer bulmanın kolay olmadığına dikkat çeken Berk, “Bu gözlemlerimiz bizi haksız çıkarmadı. İlk şubemizin satışları oldukça iyi gidiyor” diyor.

Berk, Çaycı konseptini geliştirirken çok titiz bir çalışma yürütmüş. Örneğin mekanda sunulan çayların standart bir kalitede olması için sayısız denemeler yapmış. Bu süreçte birçok çay makinesi denenmiş. Sonunda bir şirketin çay makinesi seçilmiş. Bu makinenin çay demleme özellikleri değiştirilerek Çaycı’ya özel bir hale haline getirilmiş.

Bu çalışmaları bizzat kendisi yapan Berk, sıra dışı bir girişimci. Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Berk, MIT’de (Massachusetts Institute of Technology) eğitim görmüş. Ardından University of California Berkeley’den doktorasını aldıktan sonra Amerikan Enerji Bakanı olan Nobel Ödüllü Fizikçi Steven Chu ile doktora sonrası çalışmalar yapmış. Yaptığı buluşlar 2013 yılında Science dergisinde yayınlanmış. Aynı yıl Silikon Vadisi’nde kurduğu bilişim ve teknoloji şirketi Wallit’e iki hafta gibi kısa bir sürede 1 milyon dolar yatırım almış. Yatırımcıları arasmda HP’nin başkan yardımcısı, OpenTab-le’in başkanı, PocketGems CEO’su gibi iş dünyasının tanınmış isimleri ve venture Capital şirketleri var.

Telefon: 0212 924 2875

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu