Reklamlar-Reklamcılık

Çelik’in Aşkı Tüketicisini Yakaladı

celik celiknazTüketicisiyle ilk buluştuğunda da çok sevilen Arçelik’in marka maskotu Çelik, bu kez evlendiği; tasarım ve zarafeti simgeleyen Çeliknaz’la daha çok sevildi. Arçelik Marka Grup Yöneticisi Özlem Akbayır, ikilinin maceralarının devam edeceğini söylüyor.

“Çelik, Arçelik’in çok bilinen ve sevilen marka kahramanı. Aynen bir ünlü kullanımında olduğu gibi Çelik’i de iletişimlerimizde dengeli kullanmak ve tazeliğini korumak adına iletişimimize bir süre ara vermiştik. Teknoloji ve yeniliklerimizi temsil eden bu kahramanımızı, markamızın yenilikçilik algısına da uygun bir şekilde “yenileyerek” sunmayı hedefledik. Bu amaçla teknolojinin yanı sıra tasarımla ilgili yeniliklerimizi de iletişime taşımayı amaçlayarak yeni marka karakterimiz olarak Çeliknaz’ı Çelik’in hayatına kattık.

STİL VE ZARAFET SEMBOLÜ: ÇELİKNAZ

Bu kampanyada yeniliğin biraz daha altını çizerek anlatıyoruz diyebiliriz. Müşterilerimizin ihtiyaçları ve ürünlerimizin sunduğu değerler paralelinde teknoloji ve tasarımı buluşturuyoruz. Ürün geliştirme tarafında tasarım, teknolojinin yanı sıra önemsediğimiz bir konu, iletişime çalışmalarımızın, yeniliklerimizin bu yönünü de taşıyoruz. Teknoloji, inovasyon ve fonksiyonelliği temsil eden Çelik, tasarım, estetik, stil ve zarafet sembolü Çeliknaz ile hayatını birleştirerek tüm Türkiye için yeniliği tasarlamaya başladılar.

Bu sebeple ilk olarak düğün filmimiz ile başlayıp tüm Türkiye’yi düğünümüze davet ettik. Yeni sloganımız bunu tek cümlede özetliyor:“Arçelik yeniliği aşkla tasarlar.” tkili şimdilerde yaşadıkları aşkla tasarladıkları ürünleri tüketicilerle paylaşıyor.

Çelik ve Çeliknaz’ın aşkla tasarladıkları yenilikleri, onların yeni hikâyelerini ve yeni sürprizlerini önümüzdeki dönem izlemeye devam edeceğiz.”

Araştırma boyunca Turktel’le başa baş mücadele vereli Arçelik araştırmanın sonlarına doğru Turkcell’in önüne geçmeyi başardı.

TV, dergi ve radyoda I numara olan Arçelik, Çelik ve Ç-eliknaz’ın aşkıyla özellikle kadınları doğrudan yakalamak konusunda oldukça yüksek bir performans sergilemiş. Paha da önemlisi 18-2*1 yaş 62 kadınlara hitap etmeyi başarmış. £u haliyle markayı oldukça gençleştirmiş. Aslında çekilen film, filmde gösterilen düğün üst düzey bir hayatı ve dolayısıyla A&’ye hitap eden bir marka algısı oluşturuyormuş gibi görünse de kadınların yüzde 10i reklam kampanyasını beğendiğini belirtmiş ve en çok da Cl beğendiğim ifade etmiş. &u da bir kampanya için çok çok iyi bir skor…

Özetle kampanyayla kadınların kalbini fettıeden Arçelik, hem kadınların en çok beğendiği hem de genç kadınların en çok beğendiği kampanya olarak araştırmada öne çıkarak hedefine ulaşmış görünüyor.

Reklamveren: Arçelik AŞ.
Yaratıcı Ekip: Hakan Çeyrek, Özlem Küçükyılmaz, Efsun Güneş, Erhan Dursun, Ozan Çelebi
Müşteri İlişkileri: Özlem Ünlüçay, Burçin Vavuzarslan

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu