Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Cellini Masaj Koltukları Franchise Veriyor

Masaj koltuğuyla yurt dışına açılacak

Türkiye’ye ilk masaj koltuğunu getiren Cellini, yurt dışına açılıyor, ilk mağazasını Viyana’ya açan şirket, Belçika, Hollanda ve İngiltere’ye de mağazalaşmayı, yurt içinde ise franchising vererek büyümeyi hedefliyor.

masaj koltuguMasaj koltuğunu Türkiye ile tanıştıran Cellini Masaj Koltukları dünyaya açılıyor. Ticari kullanımın yanı sıra ev tipi kullanımda da hizmet sağlayan marka, iç pazardan sonra dış pazara da taşınmayı hedefliyor. viyana’ya açtığı mağaza ile bu hedefin ilk adımını gerçekleştiren Cellini, 54 model ve 16 farklı renk seçeneğiyle Avrupa’da da müşterini potansiyelini çoğaltmak için yeni yatırımlar yapacak. Ev tipi koltukların yüzde 75’i ve ticari koltukların yüzde 25’ini kapsayan pazar payını büyütmeyi hedefleyen Cellini, masaj koltuğu pazarına da hareket getirmeyi amaçlıyor.

Marka, yurt içinde de büyüyerek, AVM’lerde mağazalaşacak.

Türkiye’ye ilk masaj koltuğunu getiren Cellini, 1996 yılında İbrahim Erim tarafından hayata geçirilen birgi rişim. Daha sonra Gökhan Güvener’in de şirkete katılmasıyla şirket hızlı bir büyü me sürecine girdi. Şirketin kuruluş öyküsü ise şöyle:

Tüm dünyada masaj koltuklarının tedavi amaçlı kullanımının oldukça yaygınlaştığı yıllarda, Türkiye’de henüz masaj koltuğu diye bir sektörün varlığından bahset menin ise mümkün olmadığı zamanlardı Cellini Masaj Koltuklarfnın temeli işte böyle bir zamanda atıldı. İbrahim Erim Türkiye’deki insanların masajı seveceğine inanarak 1996 yılında Cellini Masaj Koltukları ile Türkiye’yi tanıştırdı.

Franchising verecek

Türkiye’de dokuz farklı üretici firmayla çalıştıklarını söyleyen Gökhan Güvener, bu konuda dünyanın en büyük üreticileri İle fason olarak çaIıştıklarını belirtiyor. Şirket bugün yaklaşık 20 kişiye istihdam sağlıyor. Türkiye’de 3’ü İstanbul’da olmak üzere, Ankara, İzmir, Afyon illerinde toplam altı mağazası bulunuyor.

Masaj koltuğu başta olmak üzere tüm ürün çeşitlerinde daha gelişmiş tasarımlar ekleyerek, hizmeti müşteriye en hızlı şekilde ulaştırmayı öncelikli hedef olarak belirlediklerini ifade eden Güvener, yeni satış noktaları ve franchise ortaklıkları ile büyümeyi hedeflediklerini kaydediyor. Güvener, “Alışveriş merkezleri ile görüşmelerimiz sürüyor. 2013 yılında hedeflediğimiz alışveriş merkezleri içerisinde bulunarak mağaza sayımızı artırmayı planlıyoruz” diyor.

Avrupa’da mağazalaşacak

Cellini, Viyana’ya da bir franchising vermiş. Avrupa’daki ilk yatırımlarının Viyana ile başladığını bundan sonraki süreçte ise Belçika, Hollanda ve İngiltere’ye mağaza açmayı planladıklarını belirten Güvener, “Buradaki yatırımın başarısı uzun zamandır bizimle temasta olan diğer ülkelerdeki yatırımcıları da cesaretlendirdi. Bu yıl diğer Avrupa ülkelerine de ulaşmak planlarımız arasında” şeklinde konuşuyor.

Aynı zamanda Afrika ve Ortadoğu pazarlarıyla da ilgilendiklerini belirten Güvener, özellikle son bir yıl içerisinde Irak’tan talep aldıklarını, ülkede yeni yapılacak AVM’lerde mağaza açabileceklerini sözlerine ekliyor. Güvener, iç pazara yönelik yatırım planlarını ise şöyle anlatıyor. “Bu yıl iki AVM’de daha olmayı planlıyoruz.

Muhtemelen Antalya, İzmir veya İstanbul Anadolu yakasındaki bir AVM’de olma planımız var. Yatırımlarımızı daha da hızlandırabiliriz ancak yetişmiş eleman sıkıntısı sektörümüzün başlıca problemlerinden. Kendi elemanlarımızı kendimiz yetiştiriyoruz.”

“Türkiye’de pazar potansiyeli yüksek”

Ev tipi koltukların yüzde 7’5’i ve ticari koltukların yüzde 25’ini kapsayan pazar paylarının bulunduğunu belirten Gökhan Güvener, Türkiye’de, yılda yaklaşık bin 500 adet ev tipi koltuk satıldığım aktarıyor. Bu pazarın potansiyelinin çok daha yüksek olduğuna dikkat çeken Güvener, şöyle devam ediyor:

“Japonya’da 100 evin 25’inde masaj koltuğu bulunuyor. Hatta bazı evlerde iki adet koltuk var, kadın ve erkek farklı koltuklar kullanıyor. Bizim kültürümüzde de masajın yeri farklı fakat kişiler masaj koltuklarının bu denli iyi masaj yapabildiklerinin farkında olmadıklarından pazar bu kadar düşük. Pazar genişledikçe fiyatlar da aşağı düşecek ve daha fazla kişi koltuk sahibi olacak.

Vücudu tanıyan koltuk

Ürün gamında toplam 54 modelinin bulunduğunu belirten Gökhan Güvener, farklı ihtiyaçlara hitap eden birçok masaj koltuğu ve yataklarının olduğunu söylüyor. Masaj koltuklarında vücut tanıma özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde otomatik olarak oturan kişinin vücuduna uyum sağlanabiliyor. Farklı koltuklarda da farklı ihtiyaçlara yönelik; özellikler bulunuyor. Örneğin, üst bacak bölgesine masaj yapabilen ilk ve tek koltuğu da kendilerinin getirdiğine dikkat çeken Güvener, oturmaya da kalkma zorluğu çeken kullanıcılara uygun koltuğu da yine ilk kez getirdiklerini ifade ediyor. Esneme teknolojisine sahip koltuklar sayesinde ayak bölümünü sıkıştırıp aşağı doğru çekerken, sırt kısmını da geriye doğru yatırarak tam bir esnetme, gerdirme sağlanıyor. Güvener, “Çin, Thai ve Japon masaj tekniklerini uygulayan koltuklarımız var. S masajı teknolojisine sahip koltuklarımız da bel ile boyun arasındaki kıvrımlı bölgeye homojen masaj yapılmasını sağlanabiliyor. Müzikli masaj koltuklarımız ile de masajı tam bir keyfe çeviriyoruz” diyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu